VIP blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
13.3. 18:09
Teď je ta chvíle, kdy se ukáže, kdo opravdu umí. Pro ty, kdo nejsou v první linii, znamená nouzový stav hlavně omezení, ale takové vytržení z rutiny může být docela užitečné, když pominu hrůzy na bankovních účtech. Může nabídnout odstup k zamyšlení, kde všude jsme si o ten průšvih koledovali. Až to...
obrazek
9.3. 10:23
Svět, jak jsme ho znali, přestává fungovat. Čeká nás změna, která bude stejně drahá jako po prohrané válce.
obrazek
6.3. 12:48
Američany děsí nejen koronavirus, ale i samotné náklady zdravotnictví, které se staly hlavním tématem prezidentské kampaně.
obrazek
4.3. 12:52
První velká volební zkouška, superúterý s demokratickými primárkami ve 14 státech, ve kterém se rozdávala třetina delegátských hlasů na červencový nominační sjezd, dopadla lépe pro bývalého viceprezidenta Joe Bidena než pro senátora Bernieho Sanderse. Bloomberg propadl.
obrazek
17.2. 23:20
Elektronické aplikace pomáhají sledovat riziko kontaktu s nákazou, podobně jako statistika. A je tu první potenciální lék na koronavirus, vznikl v Číně a byl schválen pod názvem Filapivir.
obrazek
10.1. 14:11
Spolu s výrobou klesají i zakázky a tržby, hlásí Český statistický úřad.
obrazek
13.12. 13:31
Konzervativci vyhráli volby opravdu drtivě, porážka Labouristů nachází obdobu až někde v hloubi minulého století. Do oslav těch úspěšnějších se však může vmísit obava, že strana vyhrála Brexit, ale prohrála Spojené království. Tomu hrozí rozpad.
obrazek
2.12. 15:43
Necelé dva týdny před britskými předčasnými volbami preference vedoucích konzervativců začaly stagnovat, zatímco labouristé pokračují v prudkém růstu.
obrazek
27.11. 03:44
Americko-čínská jednání o obchodní dohodě pokračují aspoň po telefonu v situaci, kdy statistiky potvrzují, že cla nezabírají a obchod dostal takovou dynamiku, kterou nelze zastavit.
obrazek
24.11. 21:02
Podobně jako kdysi Američany uhranul prezident J. F. Kennedy představou člověka na Měsíci, zkouší vůdce britských labouristů Jeremy Corbyn zvrátit nízké volební preference vidinou Zelené průmyslové revoluce. Má být jádrem socialistické přestavby.