VIP blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
10.9. 11:52
Koronavirus notně přibrzdil tradiční formy kampaně před volbami v USA, a tak se pomaleji dozvídáme, co chystají kandidáti opozice. Biden konečně něco prozradil o daních v Detroitu a revue Foreign Affairs připomněla programový příspěvek Warrenové o zahraniční politice Demokratů.
obrazek
8.9. 10:35
Česko se v červenci vzpamatovávalo rychleji než Německo nebo Rakousko, ale nový poryv pandemie naznačuje, že se nelze vrátit do světa, který tu byl dřív.
obrazek
27.8. 12:49
Jako kdyby nestačil Covid-19 a vlna rasových protestů, teď ještě udeřil na Louisianu a Texas hurikán Laura. V Kalifornii zase hoří lesy a na severu v Kinoshe, na břehu jezera Ontario, se už v ulicích nejen rabuje, ale i střílí. To je kulisa nominačního sjezdu Republikánské strany v Charlottě,...
obrazek
1.8. 09:41
Statistiky potvrzují, co každý tuší, že koronavirus drtí ekonomiku. Nikdo neví, jak dlouho to potrvá. O to blíže máme ke zjištění, že budeme muset začít žít jinak, mimo rámec okázalých čísel, prostě s tím, co stačí. Vlastně by to mohla být změna k lepšímu.
obrazek
25.7. 11:30
Z Obamova přestárlého béčka se stává levicový revolucionář, protože to je nálada, která začíná převažovat v Demokratické straně.
obrazek
29.6. 09:49
Idea, která je za stravenkami, nás může nasměrovat k širšímu rejstříku využití osvědčeného protikrizového nástroje, ale konkrétní české stravenky míří do kelu. Mají se nahradit peněžním paušálem na stravování. Maďaři to před třemi lety zkusili a už stihli zrušit jak paušál, tak podporu jídelen,...
obrazek
17.6. 09:13
Že nefouká? V Česku by bylo možné pokrýt 10 až 25 procent spotřeby elektřiny z větrných elektráren, soudí specialista s Ústavu fyziky atmosféry.
obrazek
8.6. 13:23
Česká vláda celkem obstála ve zvládání ekonomické stránky koronavirové krize, ale je pro tuto chvíli. Hůř to vypadá ve výhledu delšího období.
obrazek
2.6. 10:21
Občanské bitvy v amerických městech nerespektují karanténu. Co udělá virus, až dostane slovo?
obrazek
25.5. 10:03
Výstavba dalšího jaderného bloku v Dukovanech spotřebuje investiční zdroje, které by vyžadoval Babišův český sen o přesunu Česka na špici technologické úrovně, pokud by ho myslel vážně.