VIP blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
dnes 12:02
Startuje dvouleté období divokých jednání, jejichž prvním cílem je rozvod, a pak se uvidí. Dělit se bude i EU na bohaté jádro a bezvýznamnou periferii, jak se právě dohodlo na summitu v Římě. Pokud nic neuděláme, vypadneme taky.
obrazek
25.3. 06:06
Jako by toho nebylo dost – teror, ISIS, uprchlíci, oteplování, ČNB – a ke všemu ještě umírají včely. Rychlou pomoc má představovat evropská direktiva, která by měla vyjít v květnu a totálně zakázat tři pesticidy na bázi neonikotinoidů. Jen trvale uzavřené skleníky by dostaly výjimku. OSN dokonce...
obrazek
22.3. 13:15
Britská vláda je připravena spustit formální proces evropského rozvodu. Jak to dopadne, nikdo netuší.
obrazek
17.3. 12:06
Trumpovy představy o osekání globalizace povzbudily konzervativce, kteří chtějí přiškrtit také její nástroje jako je Mezinárodní měnový fond a Světová banka. Když pomineme velkohubé výkřiky a podíváme se, co tím lze reálně ovlivnit, není to špatný nápad.
obrazek
16.3. 12:11
Nizozemské volby hluboce zklamaly euroskeptiky, kteří očekávali, že po Brexitu přijde i Nexit. Už předběžné výsledky po ručním sečtení devíti desetin hlasů ukázaly, že vládní strana obhájila vedoucí postavení, Wilders nepotvrdil roli favorita, zloba voličů se snesla na koaliční socialisty PvdA a...
obrazek
13.3. 19:30
Přijdeme o Schengen? Zbydou nám jen „závody ke dnu“? To je jedna z možných podob toho, co se rýsuje jako „dvourychlostní Evropa“, o které už se otevřeně hovořilo na posledním summitu EU.
obrazek
10.3. 14:38
Střední mzda v českém hospodářství poprvé přektročila 25 tisíc korun a rostla rychleji než mzda průměrná. Další růst mezd však závisí na tom, zda dokážeme vybřednout z postavení nízkonákladové koloniální ekonomiky.
obrazek
9.3. 01:03
Wikileaks zveřejnily další balík tajných dokumentů CIA o bezbřehých možnostech odposlouchávání skoro všeho. Pravděpodobný vnitřní zdroj pochopitelně neznáme, ale okamžitě vyskočili experti, kteří tvrdí, že to vynesli Rusové. Ale že by přihodili i dokumenty o tom, jak CIA dokáže ruské hackery...
obrazek
2.3. 16:03
V pozadí urychlování příprav dostavby jaderných bloků a brždění výstavby vysokorychlostní železnice, bych hledal tahanici o jeden balík peněz.
obrazek
1.3. 11:46
Americký prezident potvrdil, že se chce odpoutat od zahraničních válek a soustředit se na naléhavé domácí problémy Spojených států.