V Kyjevě demonstrace proti Zelenskému

zelenskyj 19
2.12.2021 14:24
Ukrajinští nacionalisté a stoupenci bývalého prezidenta Petro Porošenka včera večer v centru Kyjeva požadovali rezignaci prezidenta Volodymyra Zelenského. Manifestace u příležitosti osmého výročí útoku na sídlo tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče se zúčastnily asi dva tisíce lidí. Mezi nimi byl také bývalý předseda parlamentu Oleksandr Turčynov.

Kromě praporů pořádajících nacionalistických organizací  byly také vlajky strany P. Porošenka Evropská solidarita a také plakáty s hesly jako „Ukrajina netoleruje zradu“, „Dost zrady“ „Brzy budeš sedět“. Demonstranti také na adresu šéfa prezidentské kanceláře Andrije Jermaka požadovali, aby byl poslán „na Sibiř“.

Jermaka extrémisté viní ze zmaření operace na zadržení příslušníků vojenské skupiny tzv.  Vágnerovců, kteří měli být v létě loňského roku zadrženi při donucení komerčního letu nad územím Ukrajiny a jeho donucení k přistání pod záminkou, že na palubě letadla má být výbušný systém. Jermak měl údajně  o přípravě operace informovat Rusko.

Ze známého Majdanu účastníci odešli k sídlu prezidenta, na které házeli ukrajinské mince. Podle jedné verze šlo o prostředky na odjezd Zelenského do Ruska, podle jiných o příspěvek pro prezidenta, který deklaruje, že nemá v zahraničí žádná utajená konta.

Připomeňme, že 1. prosince mělo na Ukrajině, podle dřívějšího vyjádření   Volodymyra Zelenského, dojít k pokusu o státní převrat.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.