V Německu zahájen lockdown tisícovkou úmrtí

brandenburska brana
16.12.2020 10:33
Počet úmrtí zaznamenaných denně na pandemii korony v Německu dosáhl nového maxima. Jak oznámil institut Roberta Kocha RKI na virus nebo s virem zemřelo během posledních 24 hodin 952 lidí. Jde tak téměř o dvojnásobek největšího počtu dosaženého minulý pátek. Celkem bylo zaznamenáno na celoněmeckém území 23 427 úmrtí. Počet nových infekcí je 27 728, což je o 7 000 více než ve středu před týdnem. Přitom včera nebyly předány sice žádné údaje ze Saska, ale nová čísla zahrnují i pozdní zprávy.

V Německu vstoupil dnes v platnost nový lockdown. Zavádí přísnější každodenní omezení týkajících se  škol a center denní péče. Maloobchod musí  uzavřít své provozovny na celostátní úrovni. Výjimky se vztahují pouze na ty, které pokrývají každodenní potřeby. Jde o obchody s potravinami, střediska na vyzvednutí a doručení zboží, lékárny, drogerie, optiky, čerpací stanice, autoservisy, banky, pošty, čistírny a prodejce vánočních stromků. Kadeřnictví, kosmetická studia a obdobná zařízení  péče o tělo zůstávají zavřená, pokud neprovádějí lékařsky nezbytné ošetření. O děti by   mělo být postaráno  doma, kdykoli je to možné. Školy jsou uzavřeny a je pozastavena povinná docházka. Rodičům bude poskytována pohotovostní péče, distanční vzdělávání pro jejich dětí a možnosti čerpat na to placenou dovolenou. Podobné předpisy platí pro centra denní péče.  Zaměstnavatelům se doporučuje vyhlásit firemní dovolenou nebo povolit pracovat svým zaměstnancům v tzv. domácí kanceláří.  

Předchozí omezení kontaktu pro pět lidí ze dvou domácností stále platí. Zvláštní pravidla pro více lidí platí pouze o svátcích. Pro domovy důchodců a pečovatelské služby jsou přijímána zvláštní ochranná opatření.

Lockdown byl dohodnut na nedělním jednání spolkové kancléřky Angely Merkelové se šéfy všech 16 spolkových zemí a je zatím platný do 10. ledna příštího roku. Prostřednictvím sdělovacích prostředků bylo obyvatelstvo vyzváno, aby zbytečně neopouštělo svá obydlí, dodržovalo mytí a desinfekci rukou a větralo svá obydlí.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Zdeněk412

Politika.

Covid se stal předmětem politického zápolení a to nemá konce ..