Budišov, Buštěhrad, Jourová a Rath aneb o jiném úhlu pohledu

obrazek
18.5.2012 14:22
„Vy nás ale zásobujete, pane Karfík.“ Touto známou filmovou hláškou by se dala parafrázovat situace, kdy nás v posledních několika dnech média doslova masírují zprávami o Davidu Rathovi. Co je „pravdou“ dnes, to se zítra ukáže úplně v jiném světle, světle omylu či nejasnosti. Otázka viny či neviny Davida Ratha je na posouzení naší „nezávislé“ justice. Je nicméně důležité připomenout si několik přehmatů českých orgánů činných v trestním řízení z minulosti. Aféry jako biolíh, Budišov, Věra Jourová nebo tzv. Kubiceho zpráva, které se později ukázaly jako zcela smyšlené s cílem někoho poškodit. Všechny totiž mají jednoho společného jmenovatele. Je jím ministr vnitra Jan Kubice. Minulost tohoto člověka je natolik pochybná, že si nemůžeme být vůbec jisti tím, zda současný hon na Davida Ratha není jen snahou jej poškodit a s ním i celou levici. Nebylo by to poprvé...

Jiří Paroubek před živlem jménem Jan Kubice varoval hned po jeho jmenování ministrem ve svém článku Sarka Farka se vrací aneb kozel Kubice zahradníkem. Součástí článku jsou i úryvky z knihy vzpomínek Jiřího Paroubka, dočtete se v nich nejen o Věře Jourové, ale také dalších aférách, které Jana Kubiceho coby ministra vnitra naprosto znevěrohodňují. O kauze Věry Jourové, které Kubiceho útvar doslova zničil život, se dočtete i v následujícím článku Jiřího Paroubka Spravedlnost pro V. Jourovou po pěti letech.

Zajímavá jsou i „přičinění“ některých médií ve výše uvedených kauzách, o kterých se můžete více dočíst v trilogii Petra Dimuna - Dalík, Kroupa, Pandury aneb o novinářské bíděMF Dnes, Pandury, výpisy z mobilů – aneb o novinářské bídě II. a Z čeho může mít MF Dnes strach, aneb o novinářské bídě III. A stejně tak zajímavý je článek stejného autora Kauza Pandury – špinavá hra státních zástupců a médií.

Manipulace MF Dnes pak portál Vaše věc ukázal v následujících článcích Závažné podezření: elitní detektiv obvinil MF Dnes z manipulace se skrytými nahrávkami v kauze Pandur! a Analýza elitních detektivů: MF Dnes v kauze Pandur manipulovala s důkazy.

Jak se zdá, MF Dnes manipulovala s fakty i v případě již zmíněné kauzy Věry Jourové, která byla nespravedlivě zatčena v souvislosti s vykonstruovanou kauzou, na které má MF Dnes rovněž podíl. I o tom portál Vaše věc informoval, a to v následujících článcích Elitní novinář MF Dnes Janek Kroupa v kauze Věry Jourové lže! Usvědčuje ho policejní protokol a Rozhodla se MF Dnes v kauze Věry Jourové krýt justiční zločin nebo svého redaktora?

Po přečtení výše uvedených článků, které byly na portálu Vaše věc v minulosti zveřejněny, musí být každému soudnému člověku jasné, že by se na celou věc okolo Davida Ratha mělo nahlížet s náležitou skepsí. Zmíněná záležitost s Buštěhradským zámkem, kvůli které byl David Rath před několika dny zatčen, totiž až moc nápadně připomíná kauzu zámku v Budišově. A zatčení Davida Ratha a dalších proběhlo podle podobného scénáře, jako u Věry Jourové. Pokud se bude celá kauza táhnout až do krajských voleb, kdy těsně před nimi dojde k soudu s Davidem Rathem, pak bude ČSSD celou věcí natolik poškozena, že z očekávaného opakování „oranžového tsunami“ bude „oranžový průšvih“. Bude pak někdo pochybovat o tom, že byla celá věc pečlivě připravena? A pokud bychom měli jít ve spekulacích ještě dál, je možné, že se týden po krajských volbách ukáže, že David Rath se stal pouze obětí policejní provokace a bude zcela očištěn. Měsíce strávené ve vazbě a doživotní poškození jeho jména i jeho rodiny mu to však nenahradí.

Tento článek není v žádném případě obhajobou Davida Ratha. Pokud je vinen, zaslouží si trest, pokud je však nevinen a celá věc byla - stejně jako v případě výše uvedených kauz - smyšlená a cíleně nastražená, jedná se o obrovské varování pro nás všechny!

Vyzýváme tedy média, aby namísto papouškování policejních orgánů o tom, že orgány činné v trestním řízení "toho mají na Davida Ratha víc než dost", spíše trvaly na tom, aby byly důkazy, odposlechy a veškeré materiály zveřejněny v plném rozsahu. Střípky, které se ze strany policie dostávají na veřejnost pomocí některých novinářů, totiž působí velmi nevěrohodně...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

videnak
Ano plně souhlasim je třeba se ptat proč člověk jako Kubice muže byt na vnitru a musime se ptat proč ta hysterie a nepravdy v připadě dr.Ratha a klid kolem Vondry,Kalouska,Drobila a Klause,jak to že Janoušek kryt Kubicem se směje policii a celemu narodu při pokusu o vraždu a proč ta komedie a medialni rozruch se spoustou nepravd v tomto připadě, ano trestne činy MUSI byt potrestany , ale měřit všem stejně o to vas PROSIM....