Česká pozice: Babišův chléb jíš, Pokorného píseň zpívej?

obrazek
19.7.2012 11:19
„Zpravodajský“ portál Česká pozice, o které si i vrabčáci na střeše cvrlikají, že je notně podporován miliardářem a rohlíkovým mangátem Andrejem Babišem či např. nejbližším pobočníkem šéfa ČSSD Sobotky Radkem Pokorným, si opět vzala na paškál národní socialisty v čele s Jiřím Paroubkem. Je to již poněkolikáté, kdy se Česká pozice snaží za každou cenu prezentovat financování strany jako neprůhledné. Ač se k celé věci strana již několikrát vyjádřila, Česká pozice si stále mele svou.

Teď přišla Česká pozice s informací, že stranu sponzorují stejní lidé, kteří dříve financovali Věci veřejné. „Je to nesmysl, poskytli jsme panu redaktorovi Koutníkovi potřebné informace, které celou věc vyvrací. Naše dárce zveřejňujeme nad rámec zákona. Je škoda, že pan Koutník hledá problém tam, kde není,“ říká ústřední tajemník národních socialistů Jaroslav Andres.

Podle ústředního tajemníka je příběh České pozice a jejího zarputilého redaktora Koutníka postavený na hlavu. „Pan redaktor Koutník se mnou nekomunikuje a své příběhy si vymýšlí. Pokud má ambice psát pohádky, měl se vydat jinou než novinářskou cestou,“ říká Jaroslav Andres na adresu redaktora České pozice.

Zatímco se redaktor Koutník snaží hlava nehlava pošpinit národní socialisty, ostatní strany záhadným způsobem šetří. Například tu ještě nevzniklou, za kterou stojí rohlíkový magnát Andrej Babiš. Jako by byly informace, že je štědrým mecenášem České pozice pravdivé. A stejně tak ty, že dalším z mecenášů je Radek Pokorný, nejbližší člověk předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Útoky na Jiřího Paroubka jsou proto zcela pochopitelné. ČSSD prostě před následujícími krajskými volbami nechce riskovat, že by se její voliči – znechucení mnohými praktikami krajských hejtmanů či odkláněním sociální demokracie od jejího programu – rozhodli volit stranu Jiřího Paroubka.

Proč se tedy Česká pozice nevěnuje se stejnou zarputilostí i jeho iniciativě ANO 2011? Kolik už dal za inzerci? Kolik dává měsíčně do časopisu 5+2? Z čeho financuje 70 manažerů své inciativy a kde tyto mzdy vykazuje? A co problémy ČSSD v krajích? To všechno jsou otázky, na které by se měla Česká pozice ptát. A pokud to nebude dělat, ujme se toho ráda Vaše věc.

Ale co, Česká pozice se asi drží přísloví „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“, které je u Babiše – majitele velkých českých pekáren – vskutku trefné.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Rozhodně nepatřím mezi automatické přitákače, ale opravdu mám delší dobu stejný pocit. Zpravodajství ČT rozhodně už od počátku roku není vyvážené, je uhnuté do oranžova. Nemůže jít o náhodu, reportéři a témata trpí jednobarevnou zaníceností. A jde doslova o kampaně. Pochopitelně, že nikdo v tomto velmi důležitém mediu neprohlašuje něco na způsob: "volte oranžádu", ale mám dojem, že nikdo nemá víc prostoru a kritika tímto směrem se  takřka (a možná i vůbec) nevyskytuje. Brífink stíhá další brífink, na jakékoliv téma a vše, co se tam objeví,  je  znova přepíráno a pozitivně hodnoceno. Malým stranám je věnován v ČT 24 snad jediný pořad týdně. A tam se většinou střídá ten legrační pán s buřinkou a brněnský zanícenec Cibulka.

Jestli si vedení tohoto nejsledovanějšího media myslí, že když se tady všechno obarví na jednu barvu, tak bude dobře, tak se velmi mýlí. Už jsme tady měli rudo, "fórově = trikolora", pak modro a nikdy to nebylo dobře. Nemluvě o hnědé dikatatuře.

Pokud bude vláda, Seniát, Ústavní soud (tam také vidím tendenci schválit ty pravé) a hejtmani v jedné barvě, tak to nemůže být dobré. Diktatura může být i zelená. Když to přeženu: utrhnete pampelišku a bude zle.