Chtěl bych mít starosti prezidenta Zemana a odborových vůdců

obrazek
23.4.2013 09:19
Byl jsem evidentně naivní, když jsem si od realizace předvolebních slibů Miloše Zemana sliboval především permanentní politický útok na zákonodárce, aby naši legislativu opravili ve prospěch "dolních deseti miliónů" občanů. Zatím se tak neděje! O to víc se Miloš Zeman upíná na malichernosti, které by si podle mého názoru ale měly spíše spořádaně stoupnout do fronty důležitosti.

Například bitva o velvyslanecké koryto pro paní Klausovou měla být svedena teprve až PO vítězné bitvě za posílení sociálních jistot občanů. Za ní rozhodně nelze považovat Zemanovo přemluvení profesionálních odborářů, aby žádali navýšení minimální mzdy je o pět set korun, místo původně plánované tisícikoruny. Naopak to z mého pohledu byla střelba do vlastních předvolebních slibů.

Zřejmě ale nebude náhoda, že si "odbory" (uvozovky jsou na místě, neboť řadových odborářů se nikdo na názor neptá) před Zemanem sedly na zadek. Odboroví vůdci se totiž stejně jako Zeman chovají už dlouhou dobu. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že lidé v regionech s největší nezaměstnaností přicházejí o práci, nebo jim ztráta zaměstnání aktuálně hrozí a ze svých odborových centrál dostávají pozvánky na odborářské sportovní akce, pobyty u moře či zájezdy do Prahy za kulturou.

Je to vstuktu radost být v dnešní sociálně napjaté době odborářem a poddaným M. Zemana...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Františku, dobrý den. Než vyrazíme každý za jiným cílem.... Bohužel, jsi naprosto jednoznačně potvrdil můj názor a navíc jsi to vše prožil a prožíváš na své kůži, v podstatě jako já, i když na "druhé" straně.... Tací, jako jsem byl např. sám Tě prostě z "donucení" postaví před ber nebo nech ležet..... A existenčně Tě zničí, když ne, tak alespoň zdeptají a odradí od činnosti, která je samotné, coby zaměstnance, nebo "statutáry"....ohrožuje také.... A ten "nůž na krku" je oboustranně broušený"... Mohu Ti říci, "že jsem si to užíval", až jsem řekl dost, protože jsem se nikdy nechtěl "podepsat" pod ortel toho, kdo měl jiný názor, uměl, ale "šéfům" komplikoval, ztěžoval život - A HLAVNĚ "SNAŽIL SE MAJITELE, VLASTNÍKY" OKRÁDAT O "JEJICH" PENÍZE....    A jako vždy to vyjádřím exaktně se svojí "hulvátskou" povahou a vyjadřováním, s Tvým dovolením: "lůze, plebejcům" peníze do rukou nepatří, ti musí držet "hubu, krok" a makat..... (není to "náhodou" motto současného Zákoníku práce..???).

Vše je systémově zmanipulované a Štěcha jsi uvedl jako PERFEKTNÍ VZOREČEK pro "tah na branku", parazitního hujera, který chce jen jediné - MOC A PRACHY.... tzv. "také odborář". Bossové odborů nemají dnes téměř žádný "manipulační" prostor, protože za 23 let byly jejich možnosti a síla eliminovány na jediné - chceš, zůstaneš a budeš mít prachy, ale ..... A to už naše generace jednoznačně nezmění - zakopaný pes je nejen v Zákoníku práce, ale v tomto asociálním nehumánním režimu.......

Držím Ti palce, nic jiného nemohu. Doufám s Tebou, že to zvládneš a hlavně, NENECH SE ROZHODIT (dobře se radí, to nebolí, ale ta realita.....). Františku, vůbec jsi mě nepotěšil, že moje prožitky jsou naprosto identické s Tvými. Ale jak z toho?

Všiml jsi se, že o tom, co zde v hrubé kostce rozebíráme SE NIKDY A NIKDE VEŘEJNĚ - do důsledků, na dřeň - NEVENTILOVALO A NEVENTILUJE...?

Příjemný den. Zdravím Tě.

stvan

Vladimíre, odbory jsem podle mne vytunelované. Mám vlastní zkušenosti. Dělal jsem bez mála deset roků předsedu základní organizace. Nikoho a ničeho jsem se nebál. Otravoval jsem poslance, odborové špičky, dokonce i předsedu vlády.Výsledek? Celo odborové vedení mne doslova nesnášelo.Vedení našeho odborového svazu včetně špičky ČMKOS Štěcha také. To, že mne nesnášel můj ředitel divné v tomto kontextu není. Byl to on kdo zatlačil na mé kolegy a kolegyně, aby mne demokraticky odvolali, což se, sice ne na poprvé, ale na podruhé stalo.Následně se stal předsedou loajální člověk a mě nastaly horké časy.Šikana jak vyšitá. Celozávodní výbor mi nepomohl. ČMKOS také ne a tak jsem si musel pomoc sám, tím, že jsem to všechno "napráskal" nejvyššímu.Zkrátka a dobře. Současné vedení celopodnikové odborové organizace je v jistém slova smyslu "béčkem" vedení."Dělnické" profese převálcovali vysokoškoláci, kteří zastávají poměrně vysoké funkce. Zájem bojovat jim nedovoluje jejich intelektuální "nadřazenost". Myslím si, že to bude podobné napříč odborovým hnutím a proto to tak vypadá. Reálně mi hrozí nezaměstnanost a odbory mi bez zájmu o můj osud posílají v mém článku zmíněné pozvánky. To je prostě antiodborový hnus, který dokáže s mojí nervovou soustavou mimořádně zacloumat. Měj se pěkně a díky za reakci.František


 

Vladimír Štingl

Františku, dobrý večer. K Tvému blogu jednu poznámku. Před érou Topola a část i v ní jsem měl možnost poznat práci odborářů v soukromé firmě. ZÁSADNÍ POZNATEK: JAKMILE SE "DUPLO", TAK TI LIDÉ MĚLI STRACH..... Těch "hrdinů", kteří se nechají pro "víru a spravedlnost" vyhodit ze zaměstnání....? Po roce 2000 jsem žádného nepoznal. Pokud se domníváš, že je to jinak, Tvůj názor, ale moje PRAKTICKÁ ZKUŠENOST.... A to de facto  jako "protivník" odborů, "zařezával" jsem v  zájmu "zaměstnavatele"...... a EXISTENCE SVÉ RODINY, své profese, svého zaměstnání a své mzdy.....??!! ROZDĚL A PANUJ....

Východiska z toho všeho jsou dnes v nedohlednu. My se "bojíme" a oni se baví a smějí..... Spíše se divím, že ještě odboráři, jako potřebná složka společnosti, existují....... Odsuzuje se lehko, dělám to též, ale řešení????

Zdravím Tě. Příjemný večer.