Co se stane po brexitu…?!?

žák ladislav
15.6.2016 12:43
Kdyby nebylo Eura 2016 a mediální hysterie kolem toho, že se naši politici a jejich pasáci nemohou dohodnout, kdo bude pást jakého policajta a státního zástupce, a diví se, že se někteří z nich nechtějí dát, stali bychom se zřejmě obětí mediální hysterie kolem toho, zda Velká Británie opustí nebo neopustí EU, tedy hysterie kolem takzvaného „brexitu“.

Hrdý Albion a kontinentální Evropa tu byly dávno před EU a mají za sebou tisíciletou tradici funkčních, efektivních a synergických vztahů, které byly samozřejmě čas od času narušovány nějakým tím konfliktem. Existence EU nepřinesla pro tuto mimo bezbřehé byrokracie celkem nic nového, rozhodně žádnou novou pozitivní kvalitu. Británie není klasickým členem EU, její seznam výjimek se delší než seznam toho společného, není ani v schengenském prostoru, ani v eurozóně.

Lze předpokládat, že případný „brexit“ by nepřinesl žádnou zásadní změnu, kromě té pozitivní, spočívající v posílení emancipačního hnutí národních států proti současné mocenské ose Berlín-Brusel, která na kontinentu utahuje šrouby a pustoší rovnost, volnost a bratrství způsobem hodným samotného Čingischána. Je patrné, že se představitelé oligarchicko-byrokratické EU budou chtít mstít nejen Velké Británii, ale že se to budou snažit dát sežrat i členským zemím a na prvním místě zemím Visegrádu.

Ať už to příští týden dopadne jakkoliv, EU už po britském referendu nebude nikdy taková jako předtím, stejně jako Rakousko už bude navždy jiné po prapodivně sečtených prezidentských volbách. Moc Bruselu a Berlína se nezadržitelně drolí, stejně jako se drolí černorudá moc v Rakousku. Obojí je dobré, protože to dá lidem, jejich obcím a státům znovu možnost skutečně volného pohybu a nikoliv jen pobíhání v pozlacené kleci oligarchů a labyrintu byrokracie.

Přejme si společně, ať tuto příležitost využijeme a nepromarníme ji, tak jako mnohé šance před tím. Tu, spojenou se vstupem do EU, nevyjímaje.

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Co se stane po brexitu? Všem se výrazně uleví. Naříkat budou akorát potížisté z V4. 

Vimmer Petr

https://www.facebook.com/petr.vimmer

paysan

Skutečně, případný odchod Británie nebude znamenat nic. Přitom by měl. Minimálně by se měl Brexit stát startérem fundamentálních změn v EU. Pokud k němu dojde a jádro EU svůj postoj nezmění, pak se Brexit stane spouštěčem dalších exitů!