David Rath - List z vězení VI: Vláda plukovníků

9.7.2012 08:16
Premiér Nečas v souvislosti s kauzou Parkanová prohlásil, že vládu nebudou řídit policejní plukovníci. Je zajímavé, že před pár týdny policejní plukovníci s jejich obrněnou armádou obsadili Poslaneckou sněmovnu. Tehdy ji desítky policistů zaplnily proto, aby chránily poslance proti mimořádně nebezpečnému zločinci Rathovi. Tomu vláda tleskala a fandila. Když jde o jejich Parkanovou, tak se proti vlastní policii ohrazují.

Pádné důvody

Policie je jasně pod kontrolou moci výkonné, tedy vlády. Pokud policie „kouše“ do ruky vlastního pána, pak musí mít opravdu neprůstřelné argumenty. Mají mít nezávislý posudek, že letadla, co nelétají, jsou o 660 milionů předražená. Navíc je kupoval kamarád Kalouska, pan Háva. Zdali oběma dali do ložnice, obýváku a kanceláří odposlechy? Asi ne, tady jde jen o 660 milionů.

Nečasovo dilema

Docela bych se vsadil, že vládní koalice Parkanovou nevydá. Nejde tolik o ni, ale je to cesta na Kalouska a Topolánkovi lidi, kteří mají stále v ODS dost vlivu. Nečas si bude muset vybrat. Buď mu spadne vláda, nebo vydá Parkanovou. Už z jeho reakcí je jasné, jakou cestou půjde. Druhou možností je, že ji na oko vydají a vyšetřování okamžitě zpacifikují tak, aby se nikomu nic nedokázalo.

Dvojí metr

Zjevně někteří policisté a část veřejnosti nepochopili, že korupce je u nás vyřešena tím, že Rath sedí ve vězení. Premiér Nečas to snad řekl jasně. Policejní plukovníci smějí pronásledovat pouze politiky z řad opozice

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.
Klíčová slova: David Rath

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.