David Rath - List z vězení VII: Mučení

12.7.2012 07:10
Myslíte si, že žijeme v zemi, kde státní aparát nemučí lidi? Hluboký omyl. Fyzické mučení je zakázané, ale psychické týrání systém s chutí a často používá. Známý psychiatr prof. Vondráček napsal – kdo nepoznal depresi, neví, co je utrpení a bolest. Vyšetřovací vazba vám vyvolá exogenní depresi zcela spolehlivě.

Pravý účel vazby

Vazba je skutečně uvalována proto, aby lidi mučila a ti pak přiznali to, co chce policie. Inkvizice lidi krutě mučila fyzicky a ti během pár minut či hodin přiznali, co se po nich chtělo. Dnes se tak děje zastřeně, rafinovaně. Zavřou vás do malého prostoru v technicky zoufalém stavu a nechají vás rozežírat pocity beznaděje. Beznaděje, úzkosti a depresí. 

Zneužívání vazby

Civilizovaná společnost má věznice proto, aby ochránila společnost před nebezpečnými lidmi. U nás toto funguje částečně. Vedle okolí nebezpečných lidí jsou ve věznicích často i normální lidé, pro které je to peklo na zemi. Tento fakt nesvědčí o tom, že je naše země civilizovaná. Svědčí o tom, že společnost toleruje represivním složkám používat psychické mučení k dosahování svých cílů. Média i lidsko-právní organizace by se tím, že je u nás zneužívána a nadužívaná vazba k týrání, měla vážně zabývat.

Vězeňská služba dělá svou práci dobře

Aby mě bylo správně rozuměno, toto není mířeno proti vězeňské službě, ta má těžkou práci a v často zoufalých podmínkách dělá, co může. Mučení vazbou jde na vrub policie a těch, co jí v tom pomáhají.

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.
Klíčová slova: David Rath

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.