David Rath: Nečasův politruk

obrazek
28.12.2012 18:54
Někteří studenti se na jihu Čech bouří proti komunistické radní pro školství. Další zase v Karlovarském kraji proti radnímu s kariérou politruka pohraničníků u drátěných plotů. Média vesměs studentům fandí, někteří jim naopak nafoukaně vzkázali, proč protestují, když dobu komunismu nezažili.

Černí baroni

Chvilku jsem zažil povinnou vojnu za minulého režimu a skutečně jsem potkal politruky, kteří jsou tak krásně popsaní v Černých baronech, či Tankovém praporu. Vlastně jejich praotcem je poručík Dub z Osudů dobrého vojáka Švejka. Čest výjimkám.

Volby a protesty

Zaznamenal jsem názory podivující se nad skutečností, že studenti protestují proti výsledkům demokratických voleb. Na tom není nic špatného vyjádřit svobodně nesouhlas i s výsledky voleb. Individuální či skupinový názor nemusí s výsledky voleb vůbec korespondovat a je právem každého své názory vyjadřovat.

Příčina a následky

Protesty a pohoršení však nepostihují příčinu toho, co je předmětem nesouhlasu. Komunisti neposílili jen proto, že jsou tak dobří a čím dál tím víc lidí je obdivuje. Posílili jednoznačně proto, že šlo o protestní volbu, třeba i neúčastí. Šlo o protest proti současné vládě.

Nečas může za politruka

Exaktně vzato by správně měli studenti držet hladovku před Strakovou akademií a Ministerstvem financí. To jsou místa, kde se rozhodly krajské volby. Rozhodla to vláda tím, že dlouhodobě snižuje životní úroveň lidí a zemi táhne ekonomicky pod vodu. Pokud v tom budou pokračovat, pak se smiřme s tím, že se bývalí politruci vrátí i na ministerstva a nenávistné reakce médií s tím nic neudělají.

Nahrává i váhavost ČSSD

Z vedení sociální demokracie není cítit síla, autorita a rozhodnost, což opět hraje do noty komunistům. Současně Kubiceho partě částečně zase vyšel trik pošpinit ČSSD před volbami. Jen nepředpokládali, že tentokrát jsou už lidé tak naštvaní, že jejich hlasy skončí u komunistů. Mé zatčení a průvodní hysterii připravili pěkně, jen podcenili náladu ve společnosti. A tak by studenti měli protestně hladovět i kvůli panu Kubicemu a jeho věrným pomocníkům.

Řád za zásluhy

Komunistická strana by pak panu Kubicemu měla dát řád za zásluhy o své vzkříšení k politické moci. Minimálně za úsporu nákladů na volební kampaň, kterou nedělali skoro žádnou.

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

      Konec korunuje dílo někdy i literární. U autora Jaroslava Haška.se ke škodě lidstva jednalo o předčasný konec, tedy před dokončením Osudů dobrého vojáka Š za světové vojny. Sentenci o koruně, připisovanou Ovidiovi v případě mého komentáře samozřejmě zde vztahuji k závěrečné části knihy  zatím kupodivu ještě neobžalovaného autora knihy Přisedněte si, kterou naštěstí  ještě stačil v žaláři dopsat. Při dočítání této knihy.mi bylo zamyslet se především nad  její uměleckou větví knihy, když ostatní  její větve, zejména.faktografická, jsou hodnocena masovými, vládě poplatnými  jakož i jejím loutkovodičů médii a to vysoce účelově, chce se mi dodat jako krvelační psi puštění ze řetězu O to více se vážím pojednání pana Řezníka, který zde  na VaVe hodnotí faktografické okolnosti tohoto procesu nezaujatě a poctivě Autorovo zamyšlení nad postavením jedince v drtícím soukolí osudu, který jej zavlékl do těžkých podmínek žaláře, se mi jeví jako nadčasové.  Podobné pocity jsem měl při čtení Zápisků z mrtvého domu F. M. Dostojevského. Panu MUDr. Rathovi samozřejmě přeji, aby nemusel sepisovat.druhý díl, v němž by lidstvu tlumočil vzkazy vyplývající s jeho styku se spoluvězni při výkonu trestu odnětí svobody. U Madridu se bojovalo Za Prahu, v okolí OS v Olomouci se snad bude kromě Romana Smetany, protestovat i za  pana MUDr. Ratha. Za stěžejní myšlenku reportáží. psaných pod pohrůžkou dalšího žalářování v ČEZkém absurdistánu, považuji i autorovo zamyšlení kam jsme vlastně došli a v jakém světě to vlastně žijeme. Arogantní mocichtiví jedinci se ostatním obyvatelům již smějí do tváří a vodí je za nos. Tak zvaná   současná většinová. Kalouskovi poplatná umělecká fronta, jako opičky (orangutani, makakové či šimpanzi), se snížili k tomu, že napomáhají k instalaci. jednoho z nejhnusnějších režimu, který může nastat, tedy pokryteckého. Sami profitovali za režimu, který nazývají jako komunistický a nyní ohlupují ostatní obyvatele, aby volili Trautenberka FUJ Již jsem se rozčilil tak raději tento komentář uzavřu. Snad se hin ukáže ?

 

novotny

Stačí se podívat do seznamu osob na Univerzitě obrany v Brně - bývalými politruky se to tam jen hemží. Navíc si za tu dlouhou dobu od revoluce dokázali přitáhnout k sobě všechny potřebné známé a příbuzné. Je to absolutně neprůstřelné, místo marxismu-leninismu učí management kapitalismu, soft skill a podobné ptákoviny, které dnes letí... a teď tomu dokonce velí svazák Nečas. Kam jsme to došli...

klokan

  Při zmapováváni již katastrofické vnitropolitické ČEZkého absurdistánu, nelze pochopitelně odhlédnout od solidního literárního dílka pana MUDr. Davida Ratha - Přisedněte si. Sice se nemá chválit dne před večerem, ale po přečtení asi dvou třetin  lze knihu lze  pochválit, alespoň předběžně. V neustále inovovaném zdejším Kocourkově si k zařazení knihy dle literárních žánrů musíme ovšem zvolit novou podkategorii literatury faktu, obhajovací reportáž nepříliš objektivně vyšetřovaného  bývalého V. I. P. opozičního politika před veřejností. Před úplným rozvalem státního útvaru, rozkladajícho  se (tak i onak )  doposud v kotlině vzniklé po dobadu nevelkého vesmírného tělesa někdy v prvohorách, lze již myslím přirovnat zdejší policii a justici k Rossumovým univerzálním robotům, naprogramovaným politicky šílenými jedinci. Po posledním zasáhu Velkého programátora, budou tedy někteří delikventi i toliko podezřelí či obvinění amnestováni. Skutečnost, že pod dobrodiní jednoho z vladařů nebudou zahrnuti ani pan MUDr. David Rath ani pan Roman Smetana, byla zřejmá již při sledování včerejšího projevu dalšího odcházejícího mocnáře a jeví se pro zdejší mafiánský zatím státní režim jako přímo signifikantní.

klokan

  Profesionální politicko výchovné pracovníky snad již máme i nyní. Jako prototypy se mi jeví například ten z OVM a  novinářka vyšetřovatelka pí. Drtinová, oba z ČT, Tito přeci  většinově ideově školí obyvatele ČR. Por. Dub ( učitel poručíkem, podobně jako  nyní chemik finančíkem )  rozprávěl toliko v civilu s okresním tehdy hejtmanem, v c. a k. armádě, pak amatérsky školil, především neznalé jej  ze špatné stránky pěšáky a úspěšně předpověděl příjmení případné manželky svému pucfleku Kunertovi. Za  profesionální politruky ( jako ideové školitele ) v  NATO armádách  spíše považuji polní kuráty. 

 PS:  Poručíka Troníka i kapitána Ořecha si vážím. Jeden z nic poukázal na  škodlivost nadměrného požívání alkoholu vojínem Kefalínem, druhý zřejmě poukázal ma sofistikované jednání V.I. Uljanova ohledně juliánského a gregoriánského kalendáře při za zahájení VŘSR. Současní mystifikátoři  podobnou  prognostickou lest Mayů neprohlédli. Krabiceho a jeho krabice pak lze považovat za Black Box(y), tedy ne za družky krabů. Zkrátka pojmo a dojmo logie po ČEZku.

antoninsebek

Coby hnidopich cituji "... jejich praotcem je nadporučík Dub z Osudů dobrého vojáka Švejka."

Kdesi ve Švejkovi můžete najít i něco v tom smyslu, že mejlejí se i ministři. Jak vidno, nejen oni.

Jedná se zřejmě o PORUČÍKA Duba. To mohu doložit například z 3. dílu a 3. kapitoly zmíněné knihy. A to docela příhodným citátem: "".. Poručík Dub řekl pouze: "Koukejte, ať už zmizíte, Švejku, ať vás zde už podruhé nevidím!""