David Rath: Účetní vládnou

obrazek
19.11.2012 10:58
Už po několikáté zažíváme totéž. Místo sporu o zásadní hospodářskou politiku jsme svědky hádek o účetní položky rozpočtu.

Na lepší životní úroveň zapomeňte.

Největší boj se vede o další vlnu zdražování díky růstu DPH, dále o dojení státního rozpočtu do soukromých penzijních fondů a směrem k církvím. Mezi tím hospodářství země padá a padá i životní úroveň většiny lidí. Co na to vláda?

Dělali jsme to špatně.

Vládou vládne Kalousek. Nečas na sjezdu ODS přiznává svou vinu a podíl na volební prohře ODS. Pěkná sebekritika, ale chybí odpověď na otázku, co bude dělat jinak. Jde tedy o prázdnou frázi. Kdo čekal jasný a věcný seznam kroků, co udělá vláda jinak, ten se mýlil.

Máme 101, tak „vo co de“?

Pozorovatel by si možná myslel, že vláda půjde do sebe. Odsune církevní restituce, odloží drahou důchodovou reformu a nebude zdražovat. Dále přijde s opatřeními k obnovení růstu hospodářství a hlavně růstu životní úrovně lidí. Nic z toho se neděje a dít nebude. Vláda si zákulisními manévry opatřila 101 hlasů ve Sněmovně, tak proč by něco měnila?

Kdy bude lépe?

Lépe bude jen tehdy, kdy se do vedení naší země dostanou národohospodáři a účetní jim připraví jeden z mnoha podkladů ke státnickému rozhodování. Kalousek s Nečasem zredukovali ekonomické vedení země na debaty dáti a dal…

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.
Klíčová slova: rozpočet, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

videnak
Okamura útočil na Bradáčovou: Je to jen mediální hvězda z mafiánského kraje Senátor a kandidát na prezidenta Tomio Okamura tvrdě zúčtoval s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenku Bradáčovou. Poukázal na to, že je především mediální hvězdou, která ale svou kariéru započala v mafiánském Ústeckém kraji, jenž je proslulý manipulací veřejných zakázek nebo svými kmotry. Kde se tedy bere vize čisté Bradáčové, diví se Okamura. Autor: Ladislav Carda Popisek: Tomio Okamura oznámil svou kandidaturu do Senátu v pivnici Malostranská beseda 19.11.2012 12:22 Protesty na Václavském náměstí nebyly jediné, které se v republice odehrály. Asi tisícovka lidí se sešla i v Ostravě a právě k nim promluvil jeden z kandidátů na prezidenta Tomio Okamura, který se ostře vymezil proti pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové. Nedávno zvolený senátor poukázal na to, že Bradáčová vzešla z Ústeckého kraje, který proslavili mafiáni, manipulace se zakázkami a političtí velrybáři. Informuje o tom pondělní Právo. Mafiánsky prohnilý region „Odkud že to paní Bradáčová na Vrchní státní zastupitelství vlastně přišla? Ze severních Čech. Není to ono místo proslulé mafiány a velrybáři, co nakupují hlasy, manipulují konkurzy a veřejnými zakázkami? Není to místo proslulé svou mafiánskou prohnilostí?" ptal se na mítinku Okamura. Senátor připustil, že se ve svém hodnocení Bradáčové může mýlit, ale o praktikách na Ústecku si špitají nejen vrabci na střeše, ale píše se o nich pravidelně i v médiích. Nešetřil přitom ani ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), když se ptal, proč s korupcí účinněji nebojuje jemu podřízený Finančně analytický útvar. Profily ParlamentniListy.cz: Tomio Okamura senátor BPP 83 3,07 kandidát na prezidenta ČR v roce 20 Položit dotazSympatizovat Psali jsme: Okamura útočil na Bradáčovou: Je to jen mediální hvězda z mafiánského kraje Ti pomohou Fischerovi, ti prý kopou za Zemana. Jestlipak to víte... Tomio Okamura: Můj program Okamurovo politické dvojče: Pitomio? Ne, nepindá blbosti, není ani populista Možná kvůli kontrole podpisů napadnu volby, vyhrožuje Okamura Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE. Autor: mp Diskuze: 153 příspěvků Vstoupit do diskuse Článek obsahuje tagy: korupce > kraj Ústecký > Okamura > Právo > přímá volba prezidenta > Brdáčová
videnak
Profesorka Dvořáková o hlasu Václaváku: Vláda pohrdá chudými. Lidé se ozvali
videnak
Církevní restituce bychom podpořili i přes Klausovo veto, říká Peake Ano tomuto řikam mít ochočeneho pejska občas malo štěkne, ale potom se rychle lísa k svemu panovi. Přeji hezky den P. R.