Demonstraci LEV 21 proti Radě hl. m. Prahy podpořilo na 200 občanů

obrazek
9.4.2013 16:56
Národní socialisté (LEV 21) dnes svolali před pražský magistrát demonstraci proti rozhodnutí Rady hl. m. Prahy (ve které 10 z 11 členů čelí závažnému policejnímu obvinění) obnovit Mariánský sloup na pražském Staroměstském náměstí. Akce se zúčastnilo odhadem pořadatelů 150 až 200 občanů. Ti přišli vyjádřit nejen svůj nesouhlas s plánovaným obnovením Mariánského sloupu, který by měl opět stát nedaleko místa popravy jednadvaceti českých pánů, ale rovněž přišli podpořit veřejnou výzvu pražské organizace LEV 21 za odstoupení obviněných pražských radních v kauze Opencard.

"Mariánský sloup, který strhli čeští vlastenci 3. listopadu 1918, byl umístěn blízko místa popravy představitelů českého stavovského odboje, ke které došlo 21. 6. 1621. Mariánský sloup byl pro vlastence tehdy symbolem starého Rakouska, násilné rekatolizace naší země, zpátečnictví a všeho, co skončilo vznikem Československé republiky. Mezi těmi, kdo strhli Mariánský sloup, byla v davu také mladá národní socialistka Milada Horáková, tehdy ještě s dívčím jménem Králová," řekl demonstrantům předseda LEV 21 Jiří Paroubek.

Pražští národní socialisté pak po demonstračním shromáždění předali na pražský magistrát výzvu k odstoupení Rady hl. m. Prahy.

Text výzvy:

"V reakci na obvinění téměř všech členů Rady hl. m. Prahy, kteří jsou trestně stíháni pro porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení pravidel hospodářské soutěže kvůli projektu Opencard, nepovažuje strana LEV 21 nadále za možné, aby radní za ODS a TOP 09 nadále setrvali ve svých funkcích. Žádáme jejich okamžité odstoupení.

Vždy jsme zastávali postoj, že presumpce viny neplatí u politiků, a to ani u komunálních. Vyzýváme proto jmenovitě Tomáše Hudečka, Helenu Chudomelovou, Ivana Kabického, Radka Lohynského, Lukáše Manharta, Josefa Noska, Václava Novotného, Pavla Richtera, Bohuslava Svobodu a Evu Vorlíčkovou, aby na své funkce rezignovali.

Trestná činnost, z níž jsou obviněni, je příliš závažná a škoda vzniklá hl. m. Praze příliš vysoká na to, aby tito lidé mohli nerušeně dále rozhodovat o hospodaření hlavního města a požívat důvěry, s níž je členství v radě spojováno. Jejich výmluvy na kriminalizaci politiky jsou ubohé a nestoudné. Chtějí-li ODS a TOP 09 přispět ke kultivovanosti politiky, jak často vykřikují, mají ideální příležitost prokázat, že jsou ke svým členům stejně přísní a nesmlouvaví jako k politickým soupeřům.

Nevyvodí-li obvinění členové Rady hl. m. Prahy z tohoto bezprecedentního skandálu svou politickou odpovědnost, jen prokáží, že velkohubé proklamace jejich stran o průhledném financování, rozpočtové kázni, vzorných hospodářích, odbornících na svých místech a přísných postizích všech nepravostí jsou jen prázdnými a pokryteckými žvásty. Víc, než si myslíme."


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.