Dozvuky demonstrace

obrazek
30.10.2011 17:19
Minulý týden proběhla v sobotu na Náměstí republiky v Praze početná demonstrace nespokojených občanů, kteří nesouhlasí s ,,reformními" kroky současné vlády. Zhruba čtyřtisícový dav občanů dával na malé ploše o sobě poměrně hlasitě vědět. Bylo možno též slyšet vystoupení zástupců nejrůznějších iniciativ, sdružení či hnutí, jejichž společným a ústředním cílem je demise této asociální vlády. Zvlášť mne zaujal svou razancí a dikcí V. Krása, ředitel Národní rady zdravotně postižených.

Co je však překvapivější, je ignorace tohoto shromáždění ze strany sdělovacích prostředků, které, jak známo, jsou u nás v drtivé většině pravicové. V denním tisku i formálně levicovém (Právo) nebyl zmíněné akci věnován dostatečný prostor, jaký by si zasloužila. Veřejnoprávní Česká televize na rozdíl od minulé demonstrace na Palackého náměstí, jíž se ovšem zúčastnilo nesrovnatelně méně lidí, nepřenášela akci přímým přenosem.

Příčina je jasná, Česká televize, jakož i další tištěná periodika nemohou mít logicky zájem na tom, aby byl dán velký prostor manifestacím, jež se unisono vyjadřují proti vládním reformám a sociálním experimentům na lidech, a oslabovaly tak jednotnou ,,pravicově - reformní frontu". Bylo by to v příkrém rozporu s jejich ideovou orientací. Domnívají se však nesprávně, že další vlna velkých demonstrací již nepřijde, nebo že již proběhla a vyčerpala se. Naopak, stejně jako ve světě se demonstrace transformují ve stávková hnutí a není vyloučeno ani použití krajních prostředků, jako např. neomezená generální stávka, pokud budou zmíněné ,,reformy" pokračovat.

Neříkám, že to bude dnes, ale možná již příští rok, kdy vstoupí v platnost daňové, sociální a další ,,reformy", schválené vládou tento rok. Příští rok tak bude pro většinu našich občanů vpravdě kritický. A dál se máme na co ,,těšit" v tom roce následujícím - zavedení školného na vysokých školách, zvýšení spoluúčasti občanů ve zdravotnictví postupně až na 23%, další zvýšení DPH...Můžeme tedy předpokládat, že veřejné demonstrace ještě zesílí, protože pokud vláda nevede žádný dialog ani s opozicí, ani s veřejností, je nutné jí ukázat sílu. To znamená nikoliv tisícové manifestace, ale desetititícové a možná i statisícové. Pak by vláda již nemohla hovořit o ,,lůze" a ,,sockách" z ulice, kteří se chtějí pouze přiživit na bohatých. Musela by brát takové množství nespokojených a frustrovaných lidí zcelá vážně, jako reálnou oponentní sílu své nezměrné aroganci.

Měl jsem sám možnost se sobotní demonstrace účastnit a mluvit s občany, kteří žijí většinou od výplaty k výplatě a mnohé si sobě i svým dětem odpírají. Sdělovali mi en bloc, že tato vláda jim kromě šacování kapes bere i naději, jakési světlo na konci tunelu. Nevidí zkrátka pozitivní životní perspektivu a propadají skepsi. Jedné paní jsem na to řekl, že naděje existuje a jsme jí my všichni, kterých se sociálně necitlivé reformy dotknou, Chce to však, aby nás bylo na těchto akcí více slyšet a demonstrace se stupňovaly. Aby i lidé, kteří za normálních okolností ,,bouchají" do stolu, přišli podpořit správnou věc. Pak zde naděje určitě je, a to i přes odpor naší vlády, pravicových médií, pánů Dubů a dalších, kterým se to nelíbí.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Mně to že vyhraje Topolánek jasné nebylo. Čekal jsem, že vyhraje ČSSD, a kdyby si Paroubek nevybral na kandidátku podrazáky, tak mohl vládnout.

pudlikmaxik

nevím, kdo přesně připravoval státní rozpočet 2007 - ale vzhledem k tomu, že již od června bylo jasné, že Topol vyhrál, tak určitě to nedělala Paroubkova vláda.zvláště, když se rozpočet schvaluje až někdy na přelomu říjen - listopad a to už byla plná vláda Topola.....Finanční krize byla jen finanční krizí miliardářů a multimilionářů a nikoli běžných občanů. Důsledky této finanční krize finančního sektoru se ale - jak bývá zvykem - přelily na bedra občanů po celém světě........

pudlikmaxik

pro p. Dubu, jestli vy považujete Kalouska za nejlepšího z nejlepších, tak to asi nežijete v této zemi. Podotýkám, že ten člověk je tady na politické scéně už 20 let a vždy, kam šlápl, tak mnoho let tráva nerostla a neroste. A u pana Kalouska vám třeba nevadí jeho aféry ? a to včetně podílu na vraždě jeho švagra ?

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-krimi/106984/jak-funguje-mafie-v-pribrami.html

 Určitě mi pane Dubo neuniklo, že tato vláda je u moci podvodem na voličích, zastrašováním voliče dluhy, poukázkami na 121 tisíc, které měly být okamžitě  vráceny Kalouskovi s trestním oznámením na šíření poplašné zprávy,  jestli vy to nevidíte ? O dluzích raději pomlčím - vy jste prostě nenapravitelný tím, že odpovědnost házíte na občana a že on je tady od toho, aby platil a držel ústa. Ale nic, zasílám vám odkaz, kde se dozvíte, že za Kalouskovo ministrování došlo k neskutečnému nárůstu státního dluhu.......klidně počítejte  léta 2007 a výše a zjistíte si to.....Nemusíte tak panu Duchoslavovi nic promíjet, neb čísla hovoří za vše.....odkud vaše informace pramení - to ví Bůh a Kalousek....

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/str_vyvoj_sd.html

 

 

 

petr-duchoslav

Pane Dubo, u vás je evidentní, čí zájmy hájíte, vaši ideoví souputníci před volbami strašili Řeckem  a podporovaly antikampaň proti levici, nicméně já si své informace zdrojuji - pravicové vlády vytvořily po roce 1989 vyšší deficit státního rozpočtu než ty levicové. Např. v roce 2005 byl schodek st. rozpočtu 56 mld. Kč plus v tomto roce šlo na investice 46 mld. Kč a 20 mld. na splacení dluhů České konsolidační agentury, kam přišly ,,vadné" úvěry z doby nepovedené transformace, která nás stála téměř 700 mld, Kč. Takže rozpočet byl vpodstatě přebytkový. To se pravici od té doby ani jednou nepovedlo. Mimochodem ty vadné úvěry vznikly za doby pravicových vlád, kdy byl u ,,kormidla"pan Klaus a banky musela sanovat Zemanova vláda...

petr-duchoslav

To jsou fakta, ty jsem si nevymyslel, jsou z veřejně dostpuných zdrojů. Pravicové vlády po roce 1989 vládnou již celkově 10 let a státní dluh díky jejich krokům ,,vesele" roste. Nepochopily, že státní rozpočet se skládá ze dvou částí - příjmů a výdajů. Nečasova vláda řeší pouze výdajovou stránku na úkor střední třídy a nízkopříjmových obyvatel, tzn. že jejich životní úrověň se prokazatelně za vlády pravice zhoršila. Takže skutečnost není jiná.

petr-duchoslav

Pane Dubo, jde ale o spravedlivé rozložení sanace těchto dluhů na jednotlivé vrstvy obyvatelstva. Sanaci hospodářské krize a dluhy, které v daleko větší míře zavinily pravicové vlády, nemohou platit střední a nízkopříjmové kategorie. Mimochodem, když už jsme u těch dluhů, pravicové vlády za pět let vládnutí ,,nasekaly" dluhy ve výši 1450 mld Kč. A to nemluvím o tom, že ,,prožraly" 150 mld. rezervy, kterou jim nechala Paroubkova vláda a kterou použily na snižování schodků Topolánkovy vlády a pro své slavné účetní triky (viz pan Kalousek), aby schodek nebyl tak vysoký. Pravicové vlády si nota bene v roce 2006 podřízly zdroje příjmové části rozpočtu - za rok 2008 přišel náš státní rozpočet o 61 mld., za rok 2009 120 mld., rok 2010 230 mld. To vše díky zavedení asociální rovné daně, snížení příjmů právnických osob z 21% na 21%, zastropování zdravotního a sociálního pojištění a dalších opatření.To jsou fakta, pane Dubo.

pudlikmaxik

Nevím, za koho J. D. mluví, ale jeho řeči jsou plně poplatné Kalouskovo-Nečasovo-Drábkovo-Kocourkově rétorice. Pan J. D. má pravdu v tom, že český člověk se bojí o práci, ale dále už nepíše, že v tom je vláda arogantní, že toho zneužívá. Jenže pane J.D. stav , kdy vláda vládne nedemokraticky, fízlokraticky, asociálně, arogantně, tak nezbývá nic než vyjít do ulic. Pro vládnutí této arogantní a veskrze prokorupční a kriminální vlády se nebojím dokonce použít i slovo genocida nízko a středněpříjmových skupin obyvatelstva. Z druhé strany pane J.D. vy se sice nemýlíte ohledně státního dluhu, jenže je tady zásadní rozdíl v tom, kdo to zavinil - určitě to nejsou občané této země, ale vládní činitelé, kteří vládnou bez jakékoli odpovědnosti. Vy jste musel zcela podlehnout nesmyslům Kalouskových poskoků s tím, že si lidé celá léta žili na dluh. Nikoli - vy jste zcela mimo realitu českého státu, kdy právě zcela naopak : v českém zaměstnaneckém prostoru byly mzdy vždy tzv. uměle zaníženy - ať za bolševika, nebo ještě více nyní. Vy si snad myslíte, že naši občané si žijí v tomto europrostoru nad poměry ? při umělých kursech za Euro a dolar ? Vždyť jsme pro smích všem v Evropě, jací jsme chudáci a paštikáři............prosím nepleťte si několik desítek tisíc českých zbohatlíků s dalšími 9 miliony občanů. Vládní představitelé - Klausovy vlády, vlády Topolánka a současná toho vždy využívali pro další a další ponižování českého člověka. Jediné období, kdy se začalo konečně myslet na českého občana bylo za vlád socanů, kdy se konečně objevuje český zaměstnanecký střed, který je tou hlavní hnací "nákupní" silou ve spotřebě v tomto státě. Tu složenku vystavenou Kalouskem si laskavě nechte proplatit u Kalouska samotného - ovšem pokud víte, že Kalousek je právě ten zodpovědný za ohromný růst státního dluhu v letech 2007 do současnosti. Stačí se jen podívat na oficiální stránky ministerstva financí, až je mi podezřelé, že to vůbec zveřejnili. A to si nevšímám obdboí 1991 a dále, kdy již Kalousek ovlivňoval hospodářské dění v tomto státě. Dále bychom zabíhali už do dalších a dalších problematik, ale to není