Dvojí metr aneb o čem Jiří Ovčáček nepíše

obrazek
16.11.2011 13:04
Jiří Ovčáček ve svém článku v deníku Právo pod názvem „Ústecká ČSSD žádá prověření buňky, kterou vedl Benda“ neuvedl několik důležitých faktů. Zřejmě se tak stalo naprostým nedopatřením, jako ve všech předchozích případech, kdy redaktor Ovčáček žongluje s fakty. Je zajímavé, že je to vždy ve prospěch šéfů ústecké ČSSD – jak toho formálního, Arna Fišery, tak toho neformálního, Romana Housky - a samozřejmě v neprospěch Jiřího Paroubka. Ovčáčkův úsudek tak zřejmě místo touhy po faktech ovlivňují sympatie k pánům Fišerovi a Houskovi.

Je tedy třeba uvést Ovčáčkův výtvor v deníku Právo na pravou míru, a to větu po větě:

Ústecká ČSSD žádá prověření buňky, kterou vedl Benda

(Jiří Ovčáček (jov) – Právo – 16. listopadu 2011 – str. 2)

Text z Práva: "Vedení ústecké krajské ČSSD schválilo návrh na přeregistraci členů místní organizace v Teplicích, kterou vedl Petr Benda. Ten z ČSSD odešel do strany svého přítele Jiřího Paroubka."

Je s podivem, že Jiří Ovčáček nezmiňuje fakt, že jak Jiří Paroubek, tak Petr Benda několikrát vyzvali vedení ústecké ČSSD, ale rovněž vrcholné vedení ČSSD v Lidovém domě, k přeregistraci členů v organizacích v Chomutově, Mostě a několika dalších, které jsou baštami současného vedení krajské stranické buňky. Jak ústecké, tak celostátní vedení, však k těmto krokům odmítlo přistoupit. Zlí jazykové tvrdí, že současné vedení ústecké ČSSD by si tímto „vypustilo rybník“ a co se týče celostátního vedení, Bohuslav Sobotka jej odmítl ze solidarity ke svému rivalovi, 1. místopředsedovi ČSSD Michalu Haškovi, mezi jehož otevřené podporovatele pánové Fišera a Houska patří.

Text z Práva: "Krajská soc. dem. také navrhuje prověřit členstvo stranické buňky v Libčevsi na Lounsku, kde figuruje Karel Vrba. Ten skončil v ČSSD poté, co se objevily informace o jeho kriminální minulosti. Počátkem letošního roku se ale do stranických řad vrátil."

Karel Vrba se ke své minulosti stavěl vždy se vztyčenou hlavou, dnes má trestní rejstřík čistý. Je však zajímavé, že Jiří Ovčáček neuvádí i další členy ústecké ČSSD s podivnou minulostí. Například Romana Housku – partnera hejtmanky Jany Vaňhové – který měl přejet policistovi nohu a donutit svědka ke křivé výpovědi, aby později ústecký krajský soud celou věc smetl pod koberec jako promlčenou. O Houskově podivné minulosti média už několikrát informovala, viz ZDE. Je s podivem, že se tyto informace k Jiřímu Ovčáčkovi nedostaly. A další člen ústecké ČSSD - náměstek primátora města Děčína Pavel Sinko, který si měl na základě rozsudku z roku 1987 odsedět osm měsíců za korupční jednání. Se Sinkem ústecké vedení navíc počítá i na kandidátní listinu do nadcházejících krajských voleb. Ani to však Jiří Ovčáček nezmiňuje, ač si bere na paškál kriminální minulost Karla Vrby.

Text z Práva: "Schválení návrhu na přeregistraci členů v obou buňkách potvrdil včera Právu krajský šéf Arno Fišera. „Krajská kontrolní komise nám sdělila podezření z manipulace se členskými schůzemi,“ uvedl. Podle Fišery je třeba zjistit skutečný počet členů v obou organizacích."

Pokud má ústecké vedení čisté svědomí a myslí si, že na stranických schůzích v Chomutově či Mostě k žádné manipulaci nedochází, je v jejím vlastním zájmu, aby provedla přeregistraci i tam a vyvrátila tak veškerá podezření ohledně účasti černých duší v seznamu členů strany v těchto městech. A redaktor Ovčáček – jakožto jeden ze strážných psů demokracie (pokud netrpí vzteklinou) – by měl pány Fišeru a Housku k takovému postupu otevřeně vyzvat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.