Ficové tu jsou

obrazek
16.3.2012 11:48
Po přečtení úvahy prof. Kellera v Právu („Proč tu není český Fico“) jsem měl pocit, že snad čtu článek autora, který právě přistál z jiné planety. Stručně řečeno je o tom, jak nedostatečně připravená je česká levice na radikalizaci části společnosti, která bude řešit otázku, kde vzít na jídlo, nájem, léky atd. Ironicky je zde zmíněna i naše strana národních socialistů „s politickým vlivem na úrovni svazu zahrádkářů a užitečností hluboce pod zahrádkáři“.

Pan profesor kromě toho, že je sociolog, je také novinář. Tím spíš by měl zapátrat v paměti, zda vůbec a kdy buď on sám, nebo médium, pro které píše, zprostředkovali našim spoluobčanům (čtenářům) program strany Národní socialisté - levice 21. století, respektive stranu jako takovou.

Od listopadu, kdy se konal náš ustavující sjezd, pořádala strana a její představitelé desítky tiskových konferencí, vydali desítky tiskových zpráv. Média, která by měla být pluralitní, nezávislá a objektivní a měla by především informovat, z nich zveřejnila „nula nula nic“.

Proč tu není český Fico, pane profesore? Neplačte, je tu. Ne jeden, ale víc Ficů. To jen veřejnost o nich buď neví vůbec, nebo jen velmi málo, anebo jsou vytrvale vykreslováni v zažitých „škatulkách“. Vysvětlete mi, prosím, proč média neposkytují prostor politikům, kteří mohou přinést změnu? Proč raději informují o potížích, problémech, nedostatcích, omylech a krizích s těmi nejhoršími scénáři ze stále stejných úst, než aby umožnili jiným ústům přednést, argumentovat a hlavně obhájit způsoby jejich řešení.

Proč se na stránkách i Vašich novin, nepolemizuje třeba s protikrizovým programem NS-LEV 21? Proč se třeba jen stručně nepředstaví? Nemají snad občané právo vědět, že tragédie v podání současné koalice a vlády má reálnou alternativu? Jak můžete posuzovat užitečnost „Paroubkovy“ strany a její politický vliv, když jí na druhé straně onu užitečnost či vliv neumožníte předvést a získat?

Proč neexistuje skutečná soutěž politických stran se stejnými pravidly a možnostmi pro všechny? Můžete se pak divit otrávenosti, „blbé náladě“ a znechucenosti občanů, když nemohou s co nejlepšími a objektivními informacemi sami přemýšlet o stranách či jejich osobnostech, jimž by svěřili správu věcí veřejných?

Čeští Ficové tu jsou. To jen strach z nich nejen Vám, pane profesore, zřejmě nedovoluje je veřejnosti odhalit.

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Horáku, dobrý večer. Pokud, jako odborný mluvčí NS-LEV 21 reagujete na elegantní, vtipný a přitom obsažný a lidsky pochopitelný článek prof. J. Kellera způsobem a hlavně tónem Vašeho blogu, tak pánbůh pomáhej  NS-LEV 21. Arogance, nesoudnost a neuvěřitelná neodůvodnitelná agresivita. V základu to popsal kolega p. Walter, ale tón a obsah Vašeho blogu mi nedovolil, abych svůj názor nesdělil.

Je naprosto jasné, že Vás doběla "rozpálila" noticka k "nejlépe placenému spisovateli".... a "užitečností hluboce pod zahrádkáři". Uvědomujete si vůbec, že je to naprosto logické a pravdivé z pohledu laika, kterého politické "hrátky" a proklamativní prohlášení nezajímají, protože to po 20tiletých zkušenostech bere jako naprostou špínu a homogenní průběžný podvod....?? Uveďte, prosím, konkrétní pozitivní příklad, kdy NS-LEV 21 čímkoliv zlepšila každodenní zhoršování života "běžného" občana KONKRÉTNÍM ČINEM. NEEXISTUJE, protože na rozdíl od naprosté většiny nechápajících,  těch pár "věřících" a já též, chápeme, že to není možné, aby bez jakékoliv politické moci, nebo vlivu na ni, po pár měsících existence bylo možné cokoliv fyzicky uskutečnit. "Davu" je to ale srdečně jedno, teče mu do bot a akademickointelektuální diskuze můžeme vést na uzavřeném portálu.

Takže se Vás táži, má prof. J. Keller pravdu??? MÁ. Protože je to fakt. Bohužel, prof. J. Keller je realista a idealistický přístup na bázi jakýchkoliv optimistických sentencí je, s prominutím, "pro srandu".... To ale neznamená, že je prof. J. Keller nepřítel, že pomlouvá, nebo zesměšňuje. Vaše reakce je pod úrovní a opět si připomínám co tady již bylo v dobách před volbami...... Agresivně, arogantně, nepřátelsky se vyjadřovat k darebákům, možná i pracovitým, je snad o něčem jiném než náš diskutovaný problém...

Tak jak jsem si pročetl program a sleduji pozorně i průběžné materiály od NS-LEV, 21 tak Vám otevřeně sděluji, že se držím za hlavu. Kličkovaná, opatrně aby..... Hlavně stále mít "otevřená vrátka".... Chápu, jde o politiku a to není selanka pro slaboduché, ale ....  Církevní restituce, děsivý problém obyčejných lidí - již 940.000 exekucí a kolik jich je pro obyčejné lidi finančné a lidsky smrtelných (mimochodem ani slovo k tomuto problému a už mi to dalo pár diskutující přátel "sežrat", pro koho vlastně program a ostatní "možné změny" Jiří Paroubek a spol. připravují... Veliké pochybnosti, nedůvěra, která zcela jistě nevychází ze lživých a účelových dezinformací médií......).

Ptát se prof. J. Kellera proč neexistuje .... ble, ble, ptát se proč na stránkách novin (jeho, to snad nemyslíte vážně?...), ptát se proč nezprostředkuje.... ble, ble,  naprosto "dokonalé" jsou Vaše proč....

Pane Horáku, nechci od Vás vyjmenovat "české Ficy" - protože ŽÁDNÍ  skutečně nejsou. A děkujme, že nejsou. Budou, ale daleko tvrdší a razantnější. Myslím, že doba je vyprofiluje a lze jen doufat, že to budou.... hlavně čestní a morální lidé.

Jako mluvčí jste mě neskutečně rozhodil a nechápu, že "pověsíte" na veřejný portál pro "dav" tak "žlučovitý" blog. Zdravím.

Vladimír Štingl

Pane Dubo, dobrý večer. Nevím, co si představujete pod pojmem glorifikace,  já ji zatím nezaregistroval. Ale to je o výkladu obsahu slova. Všichni, kdo to berou z pozitivního pohledu úspěchu Smeru ve volbách, tak R. Fica jako Vůdce oceňují. Ale, abyste mi nevyčinil, "že na rozdíl od Vás se nedržím tématu", tak přeji pohodovou cestu na Slovensko, až Vás "pustí z báně" za protesty proti genocidě v Súdánu, a brzy opět na "viděnou", "čtenou". Mějte se. Zdravím.

Vladimír Štingl

Pane Waltere, dobrý den. Vyjádřil jste se velice korektně a slušně. Z jiné planety je evidentně pan Horák, protože z něj čiší nabubřelost,  naprostá nesoudnoust a o pokoře a objektivitě nemá ani potuchy. Otírat se o prof. J. Kellera je z jeho pozice doslova komické.... Pokud komentuje prof. Keller problémy této společnosti, tak jsem v údivu, že mu ještě Porybný a spol. dávají slovo. Ale to až v komentáři k blogu p. Horáka.

Doslova a do písmene bych Vaše slova, pane Waltere, opsal, protože jste problém a naprosto ujetý blog okomentoval dokonale. Pan Štván mě ráno upozornil též blogem na článek prof. J. Kellera a také mám značné výhrady, ale to jinde. Pan Horák nastoupil stejnou cestu jako mluvčí a poradci Jiřího Paroubka před volbami do Evropského parlamentu a následně do Sněmovny. Jednoduše "mistři světa", arogance a nesoudnost. Bohužel, protože jsem byl, jsem a budu příznivec Jiřího Paroubka, tak jako Vy, ale takhle je to v duchu "všeliké snažení toliko pro hovada dobré jest....". Místo slušnosti a korektnosti hned z počátku kopance i do těch, které je naprosto nezbytné získat nejen pro přicházející dobu.

Tudy určitě cesta nepovede, Jiráskovo "Proti všem" v politice a takto vyhrocené době rozhodně u občanů úspěch mít nebude. Prof. J. Keller je jednou z velikých sociálních a intelektuálních veličin levice a nějaké ataky zleva na něj, to snad ne..... Díky, pane Waltere, že jste takto reagoval. K blogu pana Horáka se vyjádřím až večer. Zdravím Vás.

heriot

Promiňte pane Horáíku, ale to je při vší úctě velice nekvalifikovaný článek. I vůči prof. Kellerovi, který není žádný novinář a nemá žádné noviny, ale sociolog a občasný komentátor v Právu. Rozhodně nemá žádné možnosti šířit infomace o Lev21, to byste měli především Vy  sami. A to říkám, jako sympatizant Vaší strany, kterou považuji za přirozeného spojence ČSSD. Jestliže tam ovšem budou stratégové, kteří budou uvažovat jako Vy, rychle mne sympatie opustí.

Také článek svědčí o tom, že se v domácí politické i mediální scéně příliš neorientujete a to máte být odborný mluvčí? Čeští Ficové tu opravdu zatím nejsou a dlouho nebudou, to je prostě fakt, jestli máte nějaké schované v rukávě, tak nám tu prosím některé vyjmenujte. Jediným kdo by ho mohl u nás alternovat je Paroubek, ale ten nemá zatím nemá fungující stranu s potřebným odborným zázemím. A je přece jen jiný, Fico dokázal zvítězit ve válce s médii, o nic lepšími a méně prolhanými než jsou ta naše. Parobkovi se to nepodařilo, samozřejmě nikoliv pouze jeho vlastní vinou.