Houska z ČSSD se kriminalizoval sám a dobrovolně

obrazek
27.4.2012 10:25
Druh hejtmanky Jany Vaňhové Roman Houska (oba z ČSSD) se nechal slyšet: "Paroubek se celou dobu snažil a snaží moji osobu kriminalizovat, neboť si je vědom, že mu já a moji přátelé a kolegové stojíme v cestě a stáli jsme i v minulosti, když byl ještě předseda strany a zabránili jsme tomu, aby si kraj a stranu s pobočníkem Petrem Bendou zprivatizovaly jeho podivné praktiky." Dovolím si k této jeho větě přidat vlastní názor.

Za prvé. Část věty za poslední řádkou mi nedává smysl. Za druhé. V jakékoliv straně, kde demokraticky rozhoduje většina, nesou hlasující svůj díl kolektivní odpovědnosti. To samozřejmě platí na celostátní, ale i krajské úrovni. Abych se v tomto konkrétním osočení R. Housky mohl lépe vyznat, pak by musel předložit důkaz, že J. Paroubek učinil zásadní politické rozhodnutí, nebo Petr Benda ve vedení Krajské zdravotní a.s. manažerské, v rozporu s vůlí většiny.

Vždyť i nákup údajně předražené zdravotnické techniky schválili členové ČSSD sedící v orgánech KZ a.s. v době, kdy v nich P. Benda nefiguroval. Těm však nebylo, například narozdíl ode mě, který jim jejich díl odpovědnosti za kontroverzní krajská rozhodnutí hospodářského charakteru vyčítal, odebráno členství. Naopak svůj stranický vliv posílili.

Zkrátka a dobře. Jediným cílem současného krajského vedení bylo a je, aby jim nikdo do jejich politicko-ekonomických cílů nemluvil. Nehledě na to, že se obviněním z najetí na strážníka MP kriminalizoval před veřejností R. Houska sám a dobrovolně. Samozřejmě, předjímat rozhodnutí soudu nemohu, ale pokud se bude držet logiky současného krajského vedení ČSSD, proti kterému její celostátní vedení neprotestuje, tak J. Paroubek musí soudní při vyhrát. Proč? Jestliže ČSSD tvrdě trestá své členy za veřejnou kritiku svých spolustraníků, notabene pravdivou, tak by jí měl soud svým rozhodnutím vyjádřit "podporu" a Romana Housku za relevantně nedoloženou veřejnou kritiku Jiřího Paroubka a Petra Bendy, za dobu kdy byli jeho spolustraníci, potrestat také...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, Roman Houska

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

To máš Martine samozřejmě pravdu, ale Houska není dítě i když se tak chová.

Martin Konečný

Františku vždyť i děti občas svalují vinu na jiné, aby omluvili své lumpárny. Svalovat vinu na někoho, že za to může, ač v orgánu seděl až poté co orgán rozhodnutí přijal, je nejen laciné a krátkozraké, ale i hloupé a hodno dítěte ve věku do 10 let. 

Obecně k pečivu, housky jsou drahé a některé i šíleně předražené.