Jaký je skutečný smysl „babišova“ zpravodajského serveru?

obrazek
26.6.2012 16:47
Největší samozvaný český bojovník proti korupci, rohlíkový magnát Andrej Babiš, je opředen řadou mýtů. U veřejnosti je prý oblíbený. Nebo si to alespoň myslí... Nedávno zveřejněná čísla z průzkumu agentury SANEP však hovoří jinak. A tak se Babiš snaží všemožně proniknout do veřejného prostoru. Například prostřednictvím svého dvorního „novináře“ Koutníka ze serveru Česká pozice, který ve svých článcích nepokrytě vyvrací různé útoky na osobu Babiše.

Babiš se už nějakou dobu prezentuje jako předobraz budoucího úspěchu "firmy" zvané Česká republika, kterou hodlá výhledově ovládnout. Po vstupu do jejího vedení pak už bude vše dobré, nečekají nás žádné korupční kauzy, neboť jak známo, Andrej Babiš patří mezi nejnadanější manažery široko daleko. Co na plat, že jeho firmy mají bankovní úvěry ve výši desítek miliard korun.

Představa Andreje Babiše o budoucím fungování státu jako firmy zřejmě plyne z jeho vlastní životní zkušenosti. Příliš se totiž nemluví o tom, že Andrej Babiš patří mezi bezkonkurenčně největší příjemce dotací v republice. Například v roce 2010 inkasoval od státu Babišův Agrofert téměř 600 milionů korun. Babišovo pojetí státu pak asi nejlépe ilustruje zrekonstruovaná biofarma Čapí hnízdo, na kterou mimochodem přišla dotace ve výši 50 milionů korun. Přestože do tohoto Babišova projektu putovaly i veřejné prostředky, pobyt na ekofarmě zřejmě nebude pro každého. Pronájem dvoulůžkového pokoje totiž stojí 10 000 Kč. Přestože vás tedy zřejmě nikdo nebude vyhánět, musíte mít tak či onak v kapsičce připravené nějaké "drobásky".

Aby byl lid dostatečně připraven na jeho příchod, trénuje jej Babiš v řadě oblastí běžného lidského života již dnes. Chléb, který se druhý den prakticky nedá jíst a stěží jej lze využít alespoň na topinky, zná asi každý. Největší pekař v republice o tom však nic neví. Nemluvě pak o řadě odhalení o nekvalitních výrobcích z masokombinátů, které má Babiš ve svém portfoliu.

Co se týče serveru Česká pozice, je veřejným tajemstvím, nebo se to alespoň říká, že tento „zpravodajský“ server je hlásnou troubou Babišových názorů. Snaží se prostřednictvím něj diskreditovat všechny napříč politickým spektrem. V konkrétním případě národních socialistů pak vyniká zejména zmíněný redaktor Koutník, který od Babiše zřejmě pochytil praktiky překrucování faktů a vypouštění rádoby senzačních zpráv. Zda-li jde o zkušenosti, které Babiš získal jako údajný spolupracovník StB se můžeme jen dohadovat. Tendenčnost jeho článků však čiší téměř fanatismem. O tom si však může každý udělat obrázek sám. Bylo by zajímavé, pokud by redaktor Koutník využil svých novinářských zkušeností a podíval se pod pokličku Babišovy pseudostrany ANO 2011. To bychom se asi dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Například, z čeho Babiš financuje svých 70 regionálních stranických manažerů a jak celá věc probíhá účetně, když strana formálně nemá žádnou strukturu a prakticky ani neexistuje. Proč se do tohoto tématu "Bob Woodward České pozice" redaktor Koutník nepouští, nad tím můžeme jen spekulovat...

Lze samozřejmě očekávat, že se server bude od spojení s Babišem distancovat. Jeho obsah však mluví za vše. Zajímavostí, na kterou by provozovatelé tohoto serveru měli objasnit, jsou dále informace, které si špitají i vrabci na pražských věžích a věžičkách, a totiž, že na jeho provoz jdou i peníze od neformálního poradce předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, právníka Radka Pokorného. Ten na tomto serveru ostatně v minulosti inzeroval.

Nechme se překvapit.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

karel-nizbor

Koukám a nic nevidím. A střízlivý jsem. To Vy jste dlouhodobě opilý nenávistí, pane Kulíku...

rku

Pane Nižbore,

až vystřízlivíte, podívejta se na web LEV 21.

karel-nizbor

Tam nemají místopředsedy strany? Koukám na web ČSSD, chcete mi namluvit, že jakýsi Kucián je po Sobotkovi muž č. 2 v ČSSD? A co Hašek? Je třetí? Nebo po Starcovi čtvrtý? Nějak v tom máte zmatek, pane Kulíku. Nejste vy taký druhý muž?

rku

Ve LEV 21 je to druhý muž. Hned po Paroubkovi.

karel-nizbor

Ústřední tajemník, to je, panečku, post jako kráva, pane Kulíku. Vůbec netuším, kdo tuto práci zastává v jiných stranách...asi holt velmi "důležitá" funkce. Trefujte se aspoň do někoho, kdo něco znamená...

rku

Pane Nižbore,

Andres je ústřední tajemník strany LEV 21. A o Haškově konírně nepíšu,protože o ní nic nevím. Ale nepíšu ani o Sobotkovi. Pouze když se něco nebo někdo tady vynáší do nebes, nebo když někdo píše nesmysly, upozorním na některá fakta.

karel-nizbor

Pane Kulíku,

vypadají asi, jako Vy. Na každou narážku o Bohuslavu Sobotkovi v diskusi argumentujete Jiřím Paroubkem. A narážky na Michala Haška spalnile přecházíte. Proč o tom nepíšete? O konírně za půl miliardy třeba. O spojení s Jaroslavem Tvrdíkem. Možná právě proto, že jste agent. A navíc, Michal Hašek byl s Bohuslavem Sobotkou ve straně mnohem déle, dokonce pocházejí ze stejného kraje a města. Ale to také nenapíšete. A Babiše nevidíte jako problém - onoho "miliardáře z chatrče", který oblbuje národ svými rohlíky a řečmi, jak je čistý a spravedlivý a vůbec mu nejde o kšeft, ale o blaho lidí, je absurdní si myslet opak.

Vaše řeči o nějakém bezvýznamném Andresovi jsou opravdu velmi plytké. Kdo je vlastně Andres?? Kdo ho zná?

Tak už toho nechte a konečně odhalte svou pravou tvář, pane Kulíku. Začínáte být trapný.

rku

Pane Nižbore,

 Pan Andres po čtyři roky nedával do zbírky listin údaje za svoji firmu. Že vy v tom nevidíte žádný problém vám věřím, ale zákon v tom problém vidí. Pokud vás zajímají věci které uvádíte, sledujte Českou pozici a ostatní servry a něco se o nich dovíte. O zapletení Sobotky do různých kauz by jste se možná něco mohl dozvědět od pana Paroubka, byl se Sobotkou dlouhou dobu ve straně a vládě.

Jak vypadají agenti Babiše nebo Haška? Můžete mě na některého upozornit?

karel-nizbor

Pane Kulíku, o jaké dobré práci České pozice to mluvíte? Co se týče pana Andrese, četl jsem všechny články a nějak nevidím problém. Vaše interpretace je chybná.

Zajímaly by mne ale informace o Babišovi a jeho financování strany, také by mne zajímaly informace o tom, jak je Sobotka zapleten do kauz MUS nebo OKD, jak to bylo se střechou v Lednici za půl miliardy v režii Michala Haška a mnoho dalších věcí.

A zajímalo by mne třeba také, jestli jste, pane Kulíku, jen takový ten aktivní ťunťa nebo také agent Babiše nebo Haška.

rku

Podle mého názoru dělá" Česká pozice dobrou práci". Pokud jsou články pravdivé, nezajímá mě, kdo ji platí. Rozkrývat Babiše mohou ostatní. LEV ji nemůže odpustit pravdivou informaci, že ústřední tajemník Andrs dlouhodobě porušoval zákon- neuveřejňoval ve sbírce listin povinné údaje o své bývalé firmě.