Jaromír Novotný: Kdo by neměl být prezidentem republiky

obrazek
2.1.2013 19:35
Jan Fischer ke svému členství v KSČ uvedl v médiích, cituji: „Měl jsem rodinu a malé děti, opakovanou nabídku členství jsem nakonec přijal, abych nepřišel o svou práci“. Pro osvěžení paměti, chci připomenout, že po převzetí moci Husákovým režimem, pod patronací sovětských tanků, bylo z KSČ vyloučeno a vyškrtnuto takřka pět set tisíc lidí. Tito lidé ztratili zaměstnání, nesměli vykonávat práci odpovídající jejich vzdělání a odborné kvalifikaci, stali se tak v podstatě občany II. kategorie.

Potrestány byly pochopitelně také jejich děti, nesměly studovat, v některých případech dokonce ani jejich rodiče, kteří kvůli svým dětem měli potíže v práci. Mnohdy k tomu, aby se tomuto osudu vyhnuli, stačilo málo - jen souhlasit u pohovoru „s bratrskou pomocí spřátelených zemí v čele se Sovětským svazem.“ Ale oni to neudělali.

Každý, kdo byl přijat do KSČ po roce 1969, tak tímto krokem vyjádřil souhlas s okupací naší republiky sovětskými vojsky. Nikdo se nemůže vymlouvat, že nevěděl, co se děje ve společnosti. Každý, kdo v letech 1970 až 1989 do KSČ vstupoval, tak nečinil z přesvědčení, ale jen a jen z kariéristických důvodů. 

Prezident je vrcholným představitelem své země a neměl by to býti politik, který je ochoten pro svoji kariéru udělat cokoliv, např. souhlasit s okupací vlastní země.

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Osobně mě zaujal nejvíce v současné  nejfrektovanější reklamní kampani v ČEZkém absurdistánu, právě reklamní bilboard příznivců Trauternberka, jímž se zbavují jednoho z největších konkurentů jejich guru(a). BPS zkrátka adepta na prezidenta oblékla do uniformy LM.  Osobně však na antikomunistickou propagandu nesázím. Jinak se mi reklamní šoty adeptů jeví velmi fádní. Zkrátka mladostaré psy PR agentur novým kouskům nenaučíš. Osobně si stále kladu otázku jak dlouho se ještě nechají obyvatelé ČR ohlupovat. Dle mého názoru se celá prezidentská kampaň a věci související např. amnestie, slouží k odvedení pozornosti od věcí podstatných, zejména ujařmovaní běžných obyvatelů zeměkoule zde ad hoc ČR, těmi mocnými.  Případnou prezidentku paní Fi ...ou  rybářovou), či prezidenty pana Zemana, či pana Di.. (službu pivní ) sice volit půjdu, konečné rozhodování bude těžké. Podstatu současných problémů však spatřuji jinde, jedná se opět o  náznaky k bezskurpuloznímu omezování svobody vyznání, kdy zase má být jediným vyznáním ta víra pravá božská ta zlatotelecí. Jeví se mi  tedy podstatnější podpořit pochybně kriminalizované jedince naší společnosti, also :

již dne 5. 1. 2013 v 18.00 hod. v Olomouci před budovou tamního Okresněkrajského soudu, na tř. Svobody (bývalá tř. Leninova) dle sdělení BL se budouý uctívat narozeniny R. Smetany a

jeho soud se má údajně konat až po prvním kole voleb tedy zatím tamtéž uvnitř před jednací soudní síní č. 3 jedná se o den 15.  1. 2013 a hodinu 09.00. Tímto sdělením nečiním reklamu, ale vyjadřuji svůj postoj obyvatele ČR.

stvan

Presidentem by neměl ten, koho nám doporučují redaktoři   MF-Dnes.

Lukáš Jadrný

Stručné a výstižné. Názory kandidátů mohou být různé, ale životní zkušenosti z nich nikdo nevypáře. Ani oni sami. Toto Fischerovo odůvodnění vstupu do KSČ je již zoufalství. Souhlasím, že takový člověk by prezidentem být neměl. A věřím, že ani nebude, protože lidé začínají objevovat jeho nečitelnost a ohebnost.