Jaromír Novotný: Personální tanečky kolem obsazení ministerstva obrany

obrazek
4.1.2013 10:29
Krize vládnoucí koalice ohledně personálního obsazení ministerstva obrany jen potvrdilo zoufalý nedostatek civilních, a hlavně kvalifikovaných, odborníků na straně koalice. Jak už v médiích někde zaznělo, ministerstvo obrany členského státu NATO a EU, je díky svým širokým zahraničním kontaktům vlastně i takovým malým ministerstvem zahraničních věcí. Nu, a jak se ukazuje, koalice zrovna neoplývá kvalifikovanými lidmi, kteří by měli zkušenosti z obou oblastí.

Posledními byli Alexandr Vondra - toho, ale dostihla aféra ProMoPro - a Jiří Šedivý, současný velvyslanec u NATO. Nu, ale kde vzít další? Jak totiž říká jedno přísloví: „kde nic není ani smrt nebere“.

Ve standardní demokratické zemi bývá pravidlem, že zahraniční a obranná politika bývá konzistentní, ať už vládne jakákoliv koalice. Názorným příkladem jsou USA, kde byl v době demokratického prezidenta Clintona ministrem obrany republikán William Cohen, a za doby jeho nástupce, opět demokratického prezidenta Obamy, to byl republikán Robert Gates. 

Inu, to by u nás ale nesměla panovat „nulová tolerance“ mezi vládou a opozicí, aby něco takového bylo možné. Armáda ČR již toho za různých „odborníků“ na ministerstvu obrany zakusila dost. Vojáci by si zasloužili, aby na ministerstvu obrany už konečně zasedli odborníci. K tomu je ale nutný rozum a politická vůle těch, kteří vládnou. Obojí je, bohužel, nedostatkovou komoditou.

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Novotný, dobrý večer. Jsem přesvědčený, že naprosto dementní Nečas zcela tupě, ale pochopitelně jmenoval karieristický "kvok" na post, kde už je "vykradeno" to podstatné.....Jeho "inspirací" a zjevným důvodem bylo prodloužení "korýtek" pro celou tu bandu devastátorů...... a instalování "inkasisty" na nové superministerstvo "zeměkoule". Nelze to popsat slušně a jinak než s odporem.

Dle mého názoru, post ministra obrany není hnojiště, kde se může kdejaký "kvok" přehrabovat, vyhánět ty, kteří se nehodí a dosazovat, z hlediska silové složky, analfabety namísto profesionálů. Dále, o tomto postu, zcela jistě, jsem o tom bytostně přesvědčený, je nezbytné včas informovat přinejmenším NATO, ne-li "jiné řídící" orgány...... A Nečas (skvěle vyjádřeno slovy pana Štvána, před touto "strategickou výměnou koryt", zjevně hulil trávu)....??... v Bruselu mu mohl také někdo "přivřít kyslík"......ne-li ho rovnou "kopnout" mezi nohy, aby nabral velice rychlé tempo k dalšímu "veletoči". 

Ať je již pohled na generála Piceka jakýkoliv, tak ho evidentně NATO prověřilo, akceptovalo a to zvláště po "názorovém přemetu loajality" na španělský letadlový šunt.....(na kterém se podílí i jiné firmy, než "pouze" španělské.....). A nějaká, s prominutím, "kikina" ho vykopne jako dementního kašpara..... Vůbec nechápu, že se k podpisu jejího jmenování snížil Klaus, ale ten se rád mstí a v případě Nečase, NATO a .... se mu to jednoznačně podařilo....

To, co se kolem Peake odehrává, to je jedna z nejostudnějších historek za celou dobu co vnímám vnější svět a politiku "jako politiku". Nepoznal jsem tak mocí posedlé, bezpáteřní individuum jako je Peake.... Je to odporná, otřesná kreatura. A kolik skutečných odborníků asi dnes "prahne" po tom, aby usedlo na post, kde jsou ze dne na den trvale na odstřel.... Obdobná situace je ve všech silových složkách tohoto státu.... Vlastně nejen tam. Čím méně skutečných profesionálů, tím lépe pro vládnoucí soldatesku a s ní propojená individua a skupiny....

Zdravím Vás.

klokan

   Jelikož mi vrtalo hlavou, co podstatného se skrývá za rituálními tanečky strany ódées a sektičky, bezskurpulozních karieristů, která si do štítu dala hrdý název Lidem. Po uplynutí dvou měsíců abstinence od královské hry, zapnul TV a její rodinné vysílání. očekávaje kýžený gambit.Tedy Lidem i čéesesdé  předvedli obvyklé výkony. Zabodoval zejména moderátor pořadu hodnocení 1, příjemné překvapení. Druhé pořadí dávám diskutujícímu z hradu 2, klidné a rozvážné vystupování, chvalitebná argumentace. Hokynářská komunikace mezi Lidem a ČSSD, mě tedy nenadchla tedy hodnocení mínus tři. Oboustranná demagogie. Ten z ČSSD odhalil případné trumfy, hned na začátku hry. Logiku toho proč svou argumentaci otíral a navážel se právě do levicové strany byť nevelké (LEV 21) skutečně nechápu / jakoby  například lžistrana TOP neexistovala / !! ? Pana Ing. Paroubka samozřejmě do TV nepustí a nepustí, respektive jen někdy. O dalším vývoji na MO se divák samozřejmě nic nedověděl. Snad lze usuzovat, že Lidem toto strategické ministerstvo zapoví. V náruči však zůstanou, modrý skřivánek, bývalá veverka i s odvážnými starosty. Čest korýtkům.