Jaroslav Škárka: Šéfoval Janoušek přes Johna i policii?

obrazek
25.3.2012 14:51
Z odposlechů zveřejněných v médiích jsme se dozvěděli, jak vlivný podnikatel Roman Janoušek vybíral přes Pavla Béma šéfa VZP. Janouškovými kamarády byli i Radek John a Vít Bárta. Radek John už od té doby, kdy přes VZP vytuneloval pro Ora Print stovky milionů korun, mimo jiné na předraženou kuchařku. Vít Bárta se skamarádil s Janouškem později, až co ho velcí kluci z pražské ODS vzali do party a dali mu na jeho dítě Věci veřejné 200 milionů korun a hodili mu kost v podobě hlídání pražských památek pro ABL. Možná i proto si pak Bárta občas nosil kokainová psaníčka v dokladech, asi to patří k bontonu této vrstvy.

Ale nyní k pátečnímu případu dopravní nehody Janouška. Pro většinu advokátů je nepochopitelné, že policie nesdělila Janouškovi obvinění. Dopustil se s největší pravděpodobností tří závažných trestných činů, když řídil v opilosti (možná i pod vlivem drog), způsobil (možná úmyslně) zranění a neposkytl pomoc. „Obyčejný“ smrtelník by dostal co proto.

Je vidět, že všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Asi chtěli policisté vlivnému kmotrovi umožnit v klidu zmizet do zahraničí, aby pak za ním mohli jezdit na výlet třeba do Jihoafrické republiky, jako za Krejčířem. Ale má to ještě jednu rovinu.

Třeba někdy v době působení Radka Johna na ministerstvu vnitra při obsazování pozice policejního prezidenta proběhl nějaký následující rozhovor. Dovolím si ho mírně vyfabulovat...

Před volbou policejního prezidenta:

Radek John (tehdejší ministr vnitra): „Ahoj Mazánku, vybírám policejního prezidenta, kdo to má být?“

Roman Janoušek: „Ahoj Rajone (tím určitě lobbista nenarážel na Johnovu estébáckou minulost - pozn. autora), vyber toho z Moravy, líbí se mi jeho jméno.“

Radek John: „Myslíš Lesa? Velký Bratr (Vít Bárta - pozn. autora) taky souhlasí. Mám to ještě s někým probrat?“

Roman Janoušek: „Ano toho, už to s nikým neřeš, pac a pusu Rajone.“

A možná v pátek po nehodě Janouška proběhl jiný rozhovor:

Radek John: „Ahoj Lesy, tady Rajon, požádal mě Velký bratr, abych ti brnkl. Mazánek má problém, sám neví, co se stalo, ale otravují ho policajti kvůli prkotině a pak ti zasr..í novináři. Můžeš pomoct? Je to přece jenom náš nadřízený.“

Petr Lessy (policejní prezident): „Jasně Rajone, řeknu jim, ať jsou na něj hodnější a pak ho pustí zadním vchodem.“

Radek John: „Díky, Mazánek i Velký Bratr ti budou vděčni...“

Že je to nereálné? Po tom, co jsme v posledních dnech a týdnech zažili, bych se nedivil ničemu. Naštěstí máme premiéra Petra Nečase, který je spokojený a je rád, jak mu hezky šlape koalice v boji proti korupci…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Pane Schlimbachu,

kdo to jsou tupouni? Čím se vyznačuji?

schlimbach

Pane Matlasi, jen se do mě opírejte, já to ustojím :)  Pěkný den :)

schlimbach

Pane Matlasi, mám dojem, že se proti Tupounům vyjadřuji průběžně a docela kategoricky. Naopak mám dojem, že vy jste ve svých vývodech dosti selektivní :)

novotny

Současná česká politika je svinstvo a ti co ji dělají proto musí být svině, jinak by skončili s rozbitým rypákem. Všichni vedle sebe - Nečas, Zeman, Kalousek, Paroubek, Švarcenegr, Sobotka, Kocáb, Hašek, Filip, Bém, Kočí, Ringo Čech, Škárka, Bárta, velký Vašík atd. Jediné řešení je všechny co nejdříve rozpustit a vypustit a začít znova s neškodnými novými selátky a pořádně je hlídat. Doufejme, že už to bude brzy, většinu lidí snášet to současné svinstvo už opravdu nebaví.

rku

Pane Matlasi,

Škárkovi je 41. Kolik mu ještě dáváte na dozrání. A místo toho, aby fabuloval, by mohl věrně popsat, jak přebíral od Bárty úplatky. Zajímavá otázka ovšem je, co si od něj slibuje LEV? Pokud nemá schopnější (jeho vystupování v Tv o přílišné inteligenci nesvědčilo) a důvěryhodnější lidi, tak to s ním dopadne blbě.

schlimbach

Pane Matlasi, já nemám nic proti tomu, aby pan Škárka ještě dozrával nebo se nacházel, jak píšete. Rozhodnmě mi ale vadí, aby toto činil ve funkci, kde ovlivňuje životy jiných spoluobčanů.

stvan

Myslím si, že pan Škarka má právo na názor, byť  jeho učinkování ve VV není na chlubení. Předložené fabulace nejsou mimo mísu.

amiourful

Poslyšte pane Škárko, nebyl vy jste v minulém životě Hitler? :D Nafoukn out, přifouknout... uznávám, že nadšení tehdejšího šéfa strany VV Škárky z báječného nového napoleonského sponzora profitujícího na vlastní policii v Afgánistánu dalo tehdy zaznít ve stranickém časopise jen notickou, ale od jisté doby, co vám kluci sebraliu důležitost, se i  za ní ohníte a roznášíte tu chorobu bičováním lidské hysterie a představivosti k nesnesení. Ještě však existuje svědectví, že na prvopočátku z masívní míry korupce ve státě blili více méně všichni , celé nové vedení. A teď je to tak, že je skoro o strach zmínit, že Janoušek zřejmě sponozoroval také něco prospěšného. Měl byste se přestat honit za důležitostí a naučit se znovu navazovat prosté jednoduché vztahy. Všichni jste měli jednu velkouá chybu - byli jste poříliš povrchní, mělcí. .

schlimbach

Nestačím se divit, co z pana Škárky ještě vypadne. Kokainová psaníčka? Viděl jste je? Asi ano, když o nich píšete. Co takhle oznámit spáchání trestného činu? Ne? potom jste milý pane spoluviník. Svatá prostoto -(

rku

Je zajímavé, že Paroubek nechtěl jednat s Johnem a Bártou, ale tenhle ksindl mu nevadí. To bude mít LEV kvalitní lidi. Hlavně mu nepůjčovat peníze. A když, tak na podpis.