Jiří Paroubek: Jiří Dienstbier ml. objevil v ČSSD stranickou oligarchii

obrazek
23.2.2012 15:36
Je to myslím monumentální a zatím největší politický počin prezidentského kandidáta a místopředsedy ČSSD J. Dienstbiera, který objevil po 13 (?) letech svého členství stranickou oligarchii. Vlastně to jsou ve straně všichni, kdo jsou, jak jsem to pochopil, proti němu.

Z. Škromach nelenil a zahájil na Dienstbiera bubnovou palbu od boku. Podle mého, zbytečně hystericky. Stálo by zato zahájit o oligarchizaci (zkmotrovatění) sociální demokracie seriózní diskusi, která by mohla vést k potřebným změnám, k demokratizaci Stanov. Té stranická oligarchie již deset let úspěšně brání. Ani mně se nepodařilo dosáhnout nic jiného nežli dílčích úspěchů.

Člověk se musí jen podivit míře nenávisti, kterou oba čelní členové vedení ČSSD vůči sobě projevují v době, kdy jde této straně všechno snadno. A volební preference jsou vysoké díky kolosální neschopnosti vlády. Musím si klást otázku, co nastane např. poté, až by ČSSD po vítězných volbách sestavila vládu, kde by oba protagonisté byli zastoupeni. Vrátili by se zřejmě s chutí někam do časů Špidlovy vlády, do časů rozhádané strany a její slabé vlády.

Ukazuje se, že sociální demokracie potřebuje ve vládě partnera, který bude uskutečňovat principiální politiku a bude přitom vzbuzovat respekt. Jinak bude vláda vedená ČSSD jen seriálem politických a osobních sporů bez toho, že bude schopná udělat něco pro občany.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: ČSSD

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lenka-vaskova

Pane Dubo, o jaké práci Zdeňka Škromacha mluvíte? Už několik let neudělal vůbec nic...jen se veze. Svými výroky vůči Jiřímu Dienstbierovi pouze pomáhá Michalovi Haškovi. Mám pocit, že když něco nechce říct Hašek sám, vyšle Škromacha a ten naplácá cokoliv komukoliv.