Jiří Paroubek: Budějovický Budvar je naše národní rodinné zlato, nesmí být privatizován

obrazek
3.2.2012 18:29
Informace o možném odvolání ředitele Budějovického Budvaru Jiřího Bočka mne velmi znepokojují. Údajné důvody pro jeho odvolání, které se opírají především o argument vleklých soudních sporů o obchodní značku Budweiser Bier, jsou podle mého názoru naprosto liché. Majoritním vlastníkem pivovaru je stát a na správu pivovaru dohlíží dozorčí rada, kde zástupci státu sedí. Případná pochybení proto nelze alibisticky přehazovat na jednu osobu.

Musím se proto Jiřího Bočka jednoznačně zastat, protože velké úspěchy Budějovického Budvaru pod jeho více než dvacetiletým vedením zkrátka nelze zpochybnit. Obávám se proto, že možná snaha o odvolání ředitele pivovaru může mít pouze jeden jediný racionální základ, a to započetí přípravy pro privatizaci tohoto státního podniku.

Politici české pravice, nyní zastoupeni ministrem Bendlem, předřazují (možná i vlastní) ekonomické zájmy před ochranou našeho společného národního majetku, který je v tomto konkrétním případě velmi ziskový. Pokud by došlo k tomu, jak naznačují některá média, že do vedení pivovaru by se mohli dostat lidé napojení na tzv. kmotry ODS, bylo by to jenpotvrzení privatizačního úsilí, respektive úsilí o tunelování majetku.

Podobný model dobře znám například z Ústeckého kraje, kdy se po výměně vedení ve společnosti Krajská zdravotní a.s., která spravuje pět nemocničních zařízení v kraji, zhoršilo hospodaření a celý proces nyní směřuje k prodeji některé z krajských nemocnic. O to hůře, že ve vedení kraje společně s ODS sedí i zástupci ČSSD.

Z uvedených důvodů se 4. února při své návštěvě Jihočeského kraje, kde se bude v Českých Budějovicích ustavovat krajská organizace národně socialistické strany, osobně neformálně setkám s ředitelem Budějovického Budvaru Jiřím Bočkem. Hodlám mu nejen vyjádřit svou politickou podporu, ale rád bych se chtěl blíže seznámit se situací okolo pivovaru tak, abych mohl i na půdě Poslanecké sněmovny hájit skutečné zájmy státu a upozorňovat na případné privatizační choutky Nečasovy vlády.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Dubo, nemáte za co.... Zdravím.

heriot

 

Pro naši pravici zkrátka platí, jako pro Kartágo, že „ostatně Budvar musí být zničen“. Že se to podaří, je nepochybné. Musí být zničen ze dvou důvodů.

Jednak je to důvod ideologický, stejně jako hned po revoluci musely být zničeny prosperující Slušovice. Mnozí jistě vzpomenou na Havlovy „temné slušovické nitky“, kterým nechutnou honbu na ně zahájil. Nelze přece připustit, aby státní podnik (či družstevní) evidentně fungoval a mnohem lépe než podniky soukromé. To jaksi nelze, mohl by to být velice nebezpečný příklad.

No a druhý důvod je jasný, vychází rovněž z podstaty pravicové ideologie – krást a krást dokud je co. Nemohou přece nechat ležet ladem nevykradený, prosperující podnik.

A protože nejde jen o to, že přijdeme o jedno z posledních vskutku českých kvalitních piv (i když to bude škoda těžko kdy nahraditelná, zničená tradice se nahradit nedá), ale o princip, bránit národní majetek před zlodějinami, marně čekám razantní odpor levice. …

Vladimír Štingl

Pane Dubo, tak to není, jde o Názor pana Reichela...... A když jde o budějovický Budvar, nedivím se ani trochu, že Vám Váš ignorantský sarkasmus nebude prominut...... Zdravím.

videnak
Pan Duba ukazal opět, že je hlupak. Moc velky hlupak a neznalec.
heriot

Pane Dubo, víte, že máte pravdu. Budvar není národní zlato, takové označení by ho mohlo urazit, Budvar je skutečným diamantem…:-)

Ά propos, nevím, jaké máte rád pivo, podle averze k Budvaru soudím, že globalizované typu Heineken, tedy všechna stejné uniformní chuti, což jsou dnes u nás vlastně všechna „piva“ z velkých a středních pivovarů ať se jmenují jakkoliv.  Mezi pivaři se jim dnes říká tovární piva. Ale než si pivo koupíte, otočte láhev a přečtěte si, z čeho se vyrábí.

Pouze a jen Budvar z českého sladu a českého žateckého hlávkového chmele.

Tudíž když nic jiného, poctivé suroviny rovná se poctivé pivo, české suroviny rovná se práce českým pěstitelům.

A jediné leží 90 dní. Samozřejmě, když máte raději chemizovaná piva s urychlovači, nic proti Vaší chuti, ale že bychom museli nechat kmotrům kvůli tomu vykrást Budvar…..

 

Vladimír Štingl

Dobrý den, dokonalé, pan Duba se opět baví, české firmy a hospodářství je mu ukradené, GŘ Boček je na odstřel, BUDVAR chce evidentně  "chirurg mozků" v podobě Bendla ze stáje ODS zašmelit na způsob 10ti středočeských nemocnic ("kus" za cca 48,0 mil. Kč se vším všady) a diskuze, komentáře na VaVě naštěstí nekončí.  BUDVAR byl a je skvělé pivo, ale to je dle individuální chuti.

Pane Paroubku, malý podnět, zkuste ochutnat BUDVAR z "tanků" ještě živý, pokud se odváží Vás tam vzít, aby to ještě před "kontrolou" nestálo GŘ Bočka hlavu.... BUDVAR před pasterizací - to je famózní mok z říše snů. Pro mě nezapomenutelné.

Rozkradli nám, nechali jsme si rozkrást a zmizet tolik z "rodinného zlata" této země, že by soupis měl zjevně několik stran A4 a jde o biliony..... Jen mi uniká jak se značka SAMSON ocitla v pařátech amíků, resp. Belgičanů.... Prostě rozkulačit vše až na dřeň. Co ještě zbývá, ČEZ, ČSA, Ruzyně, školství, zdravotnictví a důchody a "máme hotovo".... A už jen založit pracovní lágry, ghetta nejen pro romské spoluobčany, ale i zbývající "makaky" a je vymalováno. Ještě musí Drábek s chemickým financmajstrem dostat prům. mzdu v ČR z nemravně vysokých Kč 24.500,--- na 10.000,--, zrušit veškeré sociální, zdravotní a jiné podpory, zakázat výplatu důchodů a vydávat náhradou rakve, aby se "konečně" zvedla prům. mzda v Německu na 4.000,-- Eur  (v přepočtu na Kč nic moc - pouhých 100.000,-- oproti dnešním "bídným" cca 84.000,-- ...). Má to hodně hořkou příchuť.

Ale co je rodinné zlato proti "vrácení majetku církvím" za obludných 150.000.000.000,-- Kč, masakru zdravotnictví, školství a sociální sféry...... Zdravím.

 

bohumil

Pokud Vám nechutná pane Dubo, pijte jiné pivo. Mně chutná, neprodávat pivovar. Pan Duba rád provokuje v téměř každém příspěvku, ale proč ne.

videnak
Byla by nenahraditelna škoda ztratit Budvar!!!!!!
videnak
Už několik let stačime plechovky Budvaru ve videňskem pivovaru Ottakringer a všichni pivovaršti jsou nadšeni Budvarem, to same potvrdi hoste Videnskeho Schweizerhausu v Pratru. Myslim, že blbostí se už Nečas a spol. nadělal hodně a timto by všemu nasadil korunu. Budvar nedejte,raděj se zbavte Nečase a Bendla , je jen otazka jestli by je někdo chtěl.
heriot

Pane Paroubku, doufám, že slovo splníte a Váš hlas bude hodnš slyšet. Budvaru by byla nenahraditelná škoda, nejen z ekonomických důvodů, ale i proto, že  jako poslední z velkých pivovarů drží vlajku poctivého, kvalitního českého piva. I v tom je jeho význam.

Řediteli Bočkovi budiž za to dík.

A záměr Bendla je přece jasný na pohled. Zkušený tunelář ví přesně co má dělat.