Jiří Paroubek: Čekají nás opravdu ještě dva roky vládního trápení?

obrazek
4.3.2012 13:24
Vlastně rok a půl po svém vzniku se Nečasova vláda potácí ve svém neslýchaném neumětelství. I profesionální politik má již velké potíže spočítat např. všechny již padlé ministry. A často tragikomické okolnosti jejich pádu. Ministři padali jako šindele ze střech! A už jsou zde další ministerští adepti na ránu z milosti. Zcela zkompromitovaný ministr školství Dobeš je dnes již oběma nohama z vlády. Nic se mu nedaří. Mít proti sobě mladé chytré lidi a šéfy univerzit, naprostou většinu akademické obce, je zničující. Při spektáklu na univerzitách minulý týden se J. Dobeš stal zcela směšnou figurkou.

Pokud ale vláda v celé své šarádě vůči vysokým školám bude pokračovat, zesměšní se jako celek. A to by jí zbývaly ještě více nežli dva roky do konce funkčního období! Už dnes důvěřuje Nečasově vládě méně lidí, nežli kdy důvěřovalo mimořádně nepopulární Topolánkově vládě! Důvody nezbytnosti odchodu dalších ministrů, Pospíšila a Drábka, jsem popsal ve svém článku Ukončeme tu tragédii. Nechce se mně s nimi již ztrácet čas.

Hlavní tragédií vlády je však to, že nemá vůbec žádnou vizi, směr nebo dokonce strategii toho, kam chce zemi dovést, aby bylo vůbec zřejmé, k jakým cílům vlastně směřuje. Sociální stát, tedy stát, který připravuje lidem když ne rovné, pak alespoň nějaké příležitosti a šance žít kvalitní život na slušné životní úrovni, to asi není. Lidé by si snad dokázali utáhnout opasky po jistou dobu, pokud by viděli nějaký smysl toho. Dnes ale nic takového česká veřejnost nevidí. S výjimkou několika novinářských hujerů pracujících neúnavně pro vládu.

Všudypřítomná korupce, se kterou stát nedokáže nic dělat, to je fenomén dnešních dnů. A vláda zmítající se v neustálých krizích a aférách. Rostoucí rozpočtové deficity... A mohl bych pokračovat.

Nejbližší hluboká krize vlády vznikne v okamžiku soudního verdiktu nad V. Bártou v důsledku jeho úplatkařské aféry. Pokud bude Bárta soudem osvobozen (u nás je možné úplně všechno), bude mít snahu se vrátit do čela některého ministerstva. Například na ministerstvo dopravy. Představme si ale, že P. Dobeš z ministerstva dopravy bude v této souvislosti přesunut do čela ministerstva školství. Je zřejmé, že něco podobně absurdního je i pro bezskrupulózní a zcela otrlé koaliční partnery strany VV-ABL těžko představitelné.

Ostatně, vládní koalici nečeká nic hezkého ani tehdy, pokud V. Bárta bude soudem odsouzen. Obě konzervativní strany nám pak ukáží, jak nastaví politické soužití s politikem odsouzeným za korupci. V každém případě tak vláda dojde za dva až tři týdny k další krizi. Možná, že by vláda měla využít hlasování o nedůvěře ve sněmovně v polovině března k tomu, aby sama hodila do ringu ručník. Všem by se ulevilo.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Martin Konečný

Já si to shrnu. Tankuju jak to hovado za skoro 40 korun, Amerikán to má za polovinu a ještě řve, že mu to zdražej. Ráno jdu k autu a čekám, co mi z něj někdo ukradl, odřel, nedejbuh ukradl celé. Na důchod si spořím, furt s tím veksluju z fondu do fondu a podvědomně stejně vím, že mi to nakonec v 67 letech beztak někdo vyluxuje. Jezdím po dojeba..... cestách, čumím kdo kde má jaký titul, aby nebyl naštvaný, že mu neřeknu doktore, inženýre, bakaláři, diplomovaný specialisto. Bojím se skoro opravit plot, aby mi ho půlka sousedů nezáviděla, nedejbůh si nemyslela kde jsem na něj ukradl. V krámě kupuju největší srač.. z Evropy. Na dveře mi neustále klepou idioti s pitomou elektrikou a myslí si, že jsem úplně blbej. Furt mi někdo volá a otravuje. V bance kde jim pučuju svoje prachy chtěj furt nějaké poplatky a skoro nezdravěj. Jdu s bednou do krámu musím furt něco hlásit už u dveří, aby mně skoro nezastřelil hlídač nebo ta baba co to tam vede. Večer koukám na televizi a jsem nucen za svoje koncesionářské poplatky čumět na hromadu nesmyslů, jako že hasiči celý den hasili, policisté hlídali, hajzlbáby utírali záchody. Pak mi Kalousek řekne, že nejsou prachy, to já přece vím a že to vezme té babičce odvedle, která už teď chodí z obchodu s dvěma rohlíkama. No holt má smůlu. Ráno musím načíst na internetu hromadu serverů, abych se zorientoval kde asi přibližně může být pravda, protože tady taky normální nezaujatý novinář není. Občas přejedu hranice, vlezu do příjemného obchodu s potravinami, koupím salám co je salámem, svezu se 200 po krásné dálnici a závidím jim. 

Ve vládě mi sedí za mé, naše, vaše, všech prachy lidi co nevím proč mám dojem, že tam furt lezou něco si nahrabat pro sebe a ne tuhle zemi někam posunout. 

Takže krásně napsané od Honzy Duby, my se tady prostě trápíme všichni všechny a holt co jiného můžeme mít furt ve vládě. 

NEMOHL BY MI TADY V TÉHLE REPUBLICE KONEČNĚ NĚKDO ZAJISTIT KLID pro takový malý obyčejný, nezajímavý životeček?

pudlikmaxik

Od někoho jsem dostal jistý text, který hovoří o tom, jak samotní Islanďané zatočili s jejich vládními, bankovními a pod. představiteli, jak občané rozhodli o dluzích, které nespáchali atd. atd. Je-li to vše pravdivé a nevím, proč bych tomu neměl věřit,  to je ta správná odpověď na takové vlády, které právě vládnou, a přenášejí veškerou svoji neschopnost na prosté občany. Jiří Paroubek konstatuje jakýsi stav této arogantní, asociální a zkorumpované vlády. Již jsem toho v tomto státě  zažil docela dost a výsledkem velké zklamání z vládnutí po roce 1989. Jiří Paroubek své korupčníky okamžitě odsunul, zatímco nejsvětější trojice S+H+Z (nikoli Spejbl a Hurvínek...., ale Sobotka, Hašek a Zaorálek) korupčníky ze socdem hájí......Jiřímu Paroubkovi nelze  upřít snahu, a jak už to tak bývá, když už někdo  začne mít v očích veřejnosti plusové body, tak vystartují zaplacená česká média a hned přetřásají Jiřího Paroubka, jako kdyby to byl největší zločinec v tomto státě. 

Je pravdou, že tato vláda neustále nahrává opozici na smeč ! a je to někde vidět ? odpolední zprávy nikdo neposlouchá, večerní zprávy uvedou vždy jednu větu opozice, zatímco vládním zločincům a různým přisluhovačům jsou poskytovány dlouhé minuty......Se divím, že přitom, jak si opoziční partaje platí různé mediální firmy, že jim ještě nikdo neřekl, že musejí být stůj co stůj ve večerních hodinách nejvíce vidět, tiskovky dělat až večer, atd. atd. A když to nepůjde, tak bombardovat RTV, že televize neumožňují prostor opostranám atd.

Jsem asi hodně pesimistický, a proto doufám, že hůře snad již být nemůže , but never say never again. Jo a jen tak na okraj - někteří moji známí, ale i já, co jsme vždy volili středové a napravo ležící politické strany, až s touto vládou zjišťujeme, co je taková vláda schopna plodit za zvěrstva proti občanům.................Inu - jak se z bývalých členů ODS mohou stát ryze levicoví voliči.......

 Závěrem jen jediné, nové volby musejí být co nejdříve, i když český člověk toho asi vydrží hodně, více než si myslím, s tím musí přijít trestní odpovědnost vládních představitelů.

Hezký den a jaro se blíží, mnoho lidí už bude zase přemýšlet o chalupách, chaloupkách, zahradničení apod., a na to určitě tato vláda čeká, protože bude vědět, že do ulic  přijde opět méně a méně lidí................

rku

A když skončí tato vláda, nastoupí vláda vedena ČSSD v čele se Sobotkou.  Jak neschopné a podrazácké je její vedení o tom nás na tomto portále od začátku přesvědčují pánové Dimun, Paroubek a pí Paroubková. Takže si asi moc nepomůžeme.

S panem Škodou souhlasím. Opravdu je zmatený. (příspěvek)

skodovka_1

Jirko, ona vůbec čecháčkovská společnost je v krizi. Má takovou vládu jako si zasloužíme. A pokud ministr zahraníčí řekne, že premiér není jeho šéf !!!!!!!!!!!!!!!!! Tak už jsem opravdu zmatený. A jestli teď, opět slyším jsme na periferii Evropy, tak tam jsme historicky už nějak dlouho - od posledního Přemyslovce. Kdy se národ dostal vlivem většiny neschopných feudálů a kleriků do občanské války - Kdy vládci a církev ukládala stále vyšší daně. Přes Bílou horu - dnešní EU do područí nových Habsburků, kdy v Evropě začíná sílit jiná náboženství a hlavně nové náboženství za záchranu vize, kterou chytře po vzoru našich některých občanů vytunelovali soukromé banky. Tak nás nečeká pěkná budoucnost. Už jednou jsme byli kolonií Německa a dnes? Ať si každý uvědomí mi můžeme pouze rozhodnout o svém já. Jednou se modlíme k Východu pak kamsi na Západ a za západ. Ne mi se už musíme probudit a opravdu jasně si položit karty na stůl.

Což Ital, Němec, Švéd, Brit, Číňan, Arab atd dýchyjí jiný vzduch? pijí jinou vodu? EU je pro mě obrovským zklamáním - mocenským, lidským, finančním. Úřednický aparát, který si osvojuje právo rozhodování o lidských svobodách.