Jiří Paroubek: Co mají Kubice a prof. Pirk společného?

obrazek
18.6.2012 11:55
Vždycky si rád přečtu rozhovory s chytrými lidmi, kteří již něco v životě dokázali. K takovým lidem patří nesporně také profesor Pirk. Čtu však někdy i novinové rozhovory s lidmi, kteří nedokázali nic anebo jejichž životní výkon má spíše zápornou přidanou hodnotu. Příkladem takového člověka je ministr vnitra J. Kubice. Oba dva – byť velmi rozdílní lidé – však mají něco společného. Hlubokou indoktrinaci tím jedině pravým viděním světa. A o tomto víkendu oba poskytli médiím rozhovor.

Prof. Pirk vybudoval výtečně fungující zdravotnické zařízení IKEM, které jsem vždy řadil k těm našim nemnoha nemocnicím, jež jsou na světové úrovni. Nehodnotím přitom, zda i jiné české nemocnice mají podobné finanční a další možnosti jako IKEM (určitě je zdaleka nemají). Hodnotím jenom výsledek a ten je výtečný. Prof. Pirk by jistě byl i skvělým ministrem zdravotnictví pravicové vlády. Neváhal by u nás zorganizovat zdravotnictví amerického typu, což by především znamenalo dramatické zvýšení spoluúčasti klientů. Pan profesor se pochopitelně nemusí zabývat takovými subtilními otázkami, jako je příjmová a majetková struktura české společnosti. Prostě neví nic o české společenské realitě, nezabývá se takovými detaily a chybí mu i potřebná empatie, aby se k ní alespoň v duchu přiblížil. Aby pochopil, že u nás existují statisíce důchodců, kteří si mohou po kobercových náletech vlády rozpočtových škrtů vybrat, zda zaplatit nájem anebo raději za léky potřebné k jejich životu. A teď ještě k tomu přibydou nadstandardy. Prostě kombinovaný drahotní útok na největší příjemce zdravotní péče: seniory a rodiny s dětmi.

Česká společnost byla a je tak nebo onak zasažena kauzou D. Ratha. Zásah Kubiceho policie při Rathově zatčení byl promyšlený do detailů. Byl to úder na plexus solaris sociální demokracie. Největší soc. dem. kritik vlády, kritik jejich korupčních praktik zatčen po převzetí údajného úplatku. Prý úplatku za předražený projekt rekonstrukce Buštěhradského zámku. Snad i čeští žalobci a soudci včetně soudce Šotta musí chápat, že osvědčený model údajně předražené zakázky à la Budišov, k úspěchu žaloby v procesu s D. Rathem nepovede. Státní zastupitelství bude muset hodně zabrat a hodně konstruovat něco nového, aby si neuřízlo kontinentální ostudu. Proto bude D. Rath (a další obvinění) v koluzní vazbě velmi dlouho, tedy obrazně až zčerná.

Prof. Pirk ve svém rozhovoru v MFD (jak jinak!) vyřídil D. Ratha a jeho parlamentní řeč blahosklonně: „obviněný má právo lhát“. Hůře jsem v očích pana profesora dopadl já: „Co mnou hluboce otřáslo, byl Jiří Paroubek, který ho hájil a obviňoval všechny kolem.“ Copak prof. Pirka asi tak v mé sněmovní řeči pobouřilo? To, že jsem se zeptal předsedkyně sněmovny, jak mohla tak geniálně rychle a na základě jakého právního názoru rozhodnout o vydání D. Ratha světské spravedlnosti?

Anebo že jsem se tázal, zda o celé věci věděla jaksi předem a mohla se dobře připravit? Byly to zcela legitimní otázky? Anebo ne? Měl jsem mlčet? Tak daleko ještě nejsme.

A jestli je to tak čisté, proč se paní Němcová neobtěžovala vůbec odpovědět? Budu se pochopitelně předsedkyně Němcové ptát na tuto záležitost dál. Kindermanagement v čele ČSSD se neodvážil položit ani takovouto otázku k uklidnění svého poněkud černého svědomí vůči D. Rathovi. Oni vlastně strachy ani nešpitli.

Ano, uvedl jsem ve svém parlamentním vystoupení několik pomníků současného ministra vnitra z minulosti. Pseudokauzu biolíh, pseudokauzu Budišov a V. Jourovou. Co měly tyto smutné policejní přehmaty Kubiceho party společného? Teatrální zatčení exponentů (někdy i bývalých) sociální demokracie, masivní mediální masáž, pak dlouho ticho po pěšině. A po letech následovaly osvobozující rozsudky… Bez výjimky pro všechny. Zničené osudy lidí, zničené rodiny však zůstaly jako pomníky nehynoucí Kubiceho slávy.

Tak koho jsem vlastně nepravdivě obvinil? Nikdo takový není! Kubice a jeho lidé jen dobře ovládají gangsterské metody a mají skvělé mediální krytí, toť vše. O smutně proslavené tzv. Kubiceho zprávě už nebudu ztrácet mnoho slov. Obvinit premiéra země bez důkazů z pedofilie a z praní špinavých peněz na jihoamerických účtech, to z Kubiceho dělá duchovního spřežence Mrázků, Pitrů a Krejčířů. A co měli Pitr s Krejčířem společného s Kubicem? Nechtěli v roce 2006 pokračování vlády ČSSD. Opravdu vypečený ministr vnitra.

Pravicová média pochopila, že ve významné části české veřejnosti jsou velké pochybnosti o fér hře v kauze D. Ratha. Ani já jsem přece ve svém parlamentním vystoupení netvrdil, že je D. Rath nevinen. Nevím to. Obhajoba je věcí jeho obhájců, ne mojí. Co ale vím, to jsem řekl. O pochybnostech, které jsem měl, jsem se otevřeně zmínil. Celé to divadlo ve sněmovně inscenované špatnou režisérkou Němcovou vidělo na televizních obrazovkách či prostřednictvím internetu přes jeden a čtvrt milionu lidí. Ti všichni si udělali vlastní názor, bez ohledu na předchozí intenzivní mediální masáž. A je to tak dobře. A ten dojem v lidech přetrvává!

A tak ani to, co říká prof. Pirk moc nepomůže. Měl jsem na své vystoupení stovky ohlasů, přes devadesát procent jich bylo pozitivních. Nikdy nepamatuji na podobné skóre při parlamentní řeči. A mezi ohlasy bylo také hodně lékařů, pane profesore.

Kubicemu ani stylizované, v přátelském duchu vedené rozhovory v novinách, představující jej jako milého, dobromyslného a nepříliš prudce chytrého taťku, nepomohou. Média jej budou líčit jako člobrdu, který pochopitelně vůbec, ale naprosto vůbec nic nevěděl o kauze D. Ratha před jeho zatčením. Ano, možná jsou prosťáčkové, kteří si to budou myslet. Soudným lidem je to ale k smíchu.

V každém případě policie v rukou pravice, justice v rukou pravice a média v rukou pravice jsou souběhem nebezpečným pro svobodu v naší zemi. Místopředsedkyně sněmovny V. Parkanová je v nastalé situaci jen užitečným ťulpasem, jehož obětování má pouze na čas odvést pozornost od Rathovy kauzy. Na jejím případě se má „dokázat“ nestrannost policie a prokuratury.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Výstavní skříň české odnože kmotrovsko mafiánského kapitalismu, skýtá skutečně pohledy nevídané.

rku

Pane Filipe,

já to nevím. Převzal jsem pouze tvrzení pana Paroubka. Odkud to ví on nevím. Ale pan Paroubek by nám jistě nelhal.

Jaroslav Židlický

Vážený pane Jiří Paroubku,

Vaše vystoupení  před poslaci zákonodárného sboru v kauze Rath bylo a je hodno uznání. Bylo to vystoupení odvážného, přemýšlivého a zejména zkušeného politika, který navzdory převaze lhostejné  mlčící sněmovní většině  dokázal  pregnantně vyjádřit svoje obavy o svobodu v této zemi a  právo poslance Ratha na spravedlivý proces. Vystoupení bylo rovněž v ostrém kontrastu s chováním stranických kolegů Dr.Ratha, kteří lidově řečeno stáhli gatě, přestože brod je ještě daleko.Mlčeli ze strachu o svoje koryta, ostatně od kindermanagementu ČSSD nelze již očekávat jiný postoj. V této souvislosti se ukazuje jak velkou ztrátu utrpěla ČSSD odchodem Jiřího Paroubka a jak velká voličská ztráta ji ještě čeká.

 

pudlikmaxik

Může tady vzniknout dojem nebo spíše otázka, odkud někdo ví, že policie měla připraveno vše do detailu ........

rku

Pane Paroubku,

je dobře,že policie měla zásah při Rathově zatčení připraven do detailu. Kdyby to tak nebylo, mohlo se stát, že by se úplatek změnil v půjčku a skončilo by to jako v kauze biolíh. Budišov kauza je skutečnost, ale policie tam opravdu s pí Jourovou šlápla vedle, ale skutečný viník je teď stihán. A proč by měli mít vámi jmenovaní mafiáni zájem na nepokračování vlády soc. dem.? Jim se přece dařilo za vlády ČSSD dobře, ostatně jako za každé vlády. To, že by kauza Parkanová měla odvést pozornost od Ratha je logicky nesmysl, pravice potřebuje kauzu Rath držet v pozornosti co nejdéle, nejlépe do krajských voleb. Kauzou Parkanová bude v každém případě poškozena TOP.

videnak
Dobry den, pane Paroubku. Vite to, že Kubice je neschopny,lepe řečeno všeho schopny mazal to snad už každy ví, ale, že je nekolegialni hajzlík to vidíme teď když Tolja svazak-jinak se mu na Valašsku neřekne snižuje roli policie a uraží ji zpusobem vhodnym Brežněva- no není divu odkoukal to od tatínka a Kraďousek vyleva na policii kyble špíny a......no Kubice mlčí, zkratka darebak. Přeji hezky den a pevne nervy, budou nas čekat ještě horší časy.
pudlikmaxik

Co se týče Kubiceho, nepochopím, jak je možné, že v tomto státě, který si říká demokratický, může takový člověšk vykonávat funkci ministra vnitra zejména poté, co jeho pomatená a vymyšlená zpráva zcela bezprecedentně ovlivnila volby 2006. To mi prostě rozum nebere.

U Pirka bych se ničemu nedivil, stačí projít či vygůglovat internet amusí být mnoha lidem jasné, že u Pirka není kouře bez ohně.......... a nejen o IKEMu či IZIPu je řeč....