Jiří Paroubek: Další výplach mozků na stránkách českého tisku

obrazek
10.4.2013 13:36
Někteří novináři si prostě nemohou pomoci, pokud píší o mně anebo o straně LEV 21. Jedním z těchto výtečníků je Petr Uhl, tvářící se jako všichni mužové a ženy pravdy a lásky jako ztělesnění svědomí národa. Když před 2. kolem prezidentské volby "poblinkával" tento rádoby levicový novinář na stránkách Práva M. Zemana a nezřízeně velebil prvního místopředsedu zcela zprofanované Nečasovy vlády Schwarzenberga, připomněl jsem mu jeho podíl na vzniku Topolánkovy vlády v roce 2006. Ve volbách do sněmovny v tom roce tento dobrý muž kandidoval za Bursíkovy Zelené. A bez nich by nikdy pravicová koaliční vláda nevznikla.

Bylo jen otázkou času, kdy mi to P. Uhl nějak vrátí. Teď si na mě vzpomněl, že prý jsem v roce 2005 pomohl odvolat M. Benešovou z funkce nejvyšší státní zástupkyně, aby se zametla pod koberec kauza katarského prince. To pochopitelně není vůbec pravda. Velice podrobně celou věc popisuji ve svých pamětech "Plnou parou v politice". Ostatně, když jsem byl v čele ČSSD, byla M. Benešová po čtyři roky v její stínové vládě jako stínová ministryně spravedlnosti. Musím říci, že za tuto dobu nenapsala jediný odborný článek, nepřipravila jedinou - byť jednoduchou - předlohu zákona. Pamatuji se, jak smířlivě a mateřsky vystupovala v televizních duelech k Jiřímu Pospíšilovi, tehdejšímu reálnému ministrovi spravedlnosti. Byl jsem z toho hodně rozmrzelý.

V posledních letech zastupovala jako právnička své přátele z ČSSD v Ústeckém kraji na krajském hejtmanství. Česky se tomu říká střet zájmů, cizím slovem klientelismus. Připomínám, že jsme se prostřednictvím našeho tiskového mluvčího snažili o otištění reakce na zmíněný článek v Právu. Opakovaně nás ale Právo zcela ignoruje.

Také autor v dnešních Lidových novinách pod zkratkou "kal" se nežinýruje. Zjevně mu leží v žaludku sponzorství P. Bendy vůči straně LEV 21. Jde dokonce tak daleko, že lže. Vlastně to není vůbec překvapivé. Odvolávat se při "obviňování" P. Bendy na vyjádření jednoho z nejméně důvěryhodných politiků V. Bárty, to chce opravdu dobrý žaludek. A letmo se zmínit, že P. Benda byl od prosince 2008 do června 2011 v čele Krajské zdravotní je sice pravda, ale je také pravda, že to bylo jediné období, ve kterém Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, se nejen dostala z hluboké ztráty do zisku, ale celou dobu Bendova účinkování se tam udržela. Pokud by autor, skrývající se v Lidových novinách pod zkratkou "kal", chtěl psát objektivně, musel by to napsat.

Stejně tak by musel napsat, že smutně proslavené vysoutěžení dodávky předražených zdravotnických přístrojů a jejich nákup pro Krajskou zdravotní byly uskutečněny v roce 2008, ještě před nástupem P. Bendy do pozice předsedy představenstva Krajské zdravotní (k jeho nástupu došlo až 17. 12. 2008). Chtělo by to také napsat o hluboké ztrátě v hospodaření Krajské zdravotní před Bendovým nástupem v roce 2008 pod taktovkou ODS a nyní v režii KSČM. V letošním roce ztráta Krajské zdravotní dosáhne řádově set milionů korun.

Jak se stalo v české kotlině u novinářů nedobrou tradicí - z těch, kteří umí řídit veřejné korporace a mají výsledky se udělají hlupáci. A ze zlodějů se dělají často hrdinové anebo se o nich raději nepíše.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Dost možná si ten pán plete Bendu a Bendla. Nebo ještě i Bendu a Bendu.