Jiří Paroubek: Diagnóza šéfredaktora Šafra

obrazek
13.2.2012 09:30
V minulém týdnu věnoval Blesk třikrát pozornost mně a mé rodině. Samozřejmě v „dobrém“, vlastně v tom nejlepším. Vzpomínám jak dnešní šéfredaktor Blesku Šafr v lednu 2005, právě když jsem byl jako český premiér na státní návštěvě Indie, vydal - jako tehdejší šéfredaktor MF Dnes - půvabný článek pod názvem „Paroubek nebo svoboda“. Myslím, že tento článek ukazuje (politickou) diagnózu páně šéfredaktora. On vede proti mně křižácké tažení už velmi dlouho. Chce prostě zabránit mému působení v politice. Měl by to říci otevřeně.

V knize mých pamětí „Plnou parou v politice“ popisuji velmi detailně, jak Mladá fronta Dnes desítkami článků zaměřených proti mně a proti straně, kterou jsem tehdy vedl, před volbami v roce 2006 štvala. Vyplašená část měšťanských vrstev si tehdy musela vážně myslet, že chci řídit zemi rovnou před 17. listopad 1989. Teď jsou jistě šťastni, jak zručně zemi vede pravicová koalice.

Popravdě ale - to, co psala MF Dnes před sněmovními volbami v roce 2010, bylo ještě horší. Šafr byl už v té době šéfredaktorem Reflexu a nechal svého kreslíře „vtipně“ nakreslit mou ženu při početí naší dcery. Teď už má žena – nepolitička – čeká na rozhodnutí Ústavního soudu v této kauze. Upřímně, pokud soud rozhodne v její neprospěch, půjde má žena se svým sporem k Evropskému soudu pro lidská práva. A protože existují precedenty takového případu u tohoto soudu, už dnes Šafr musí vědět, jak to dopadne. To jenom jeho nenávist posiluje, až se zdá, že je vůči mé ženě i mně patologická.

No a pak se Šafr stal šéfredaktorem Blesku. K sobotnímu článku tohoto hulváta, který mě přiřadil k největším šibalům v české politice, specializovaný na praní špinavých peněz jen několik stručných fakt:

1. nakupovat do Saint-Tropez, jak to psal v létě Blesk, pravidelně opravdu nejezdím – lež č. 1

2. drahé auto (ani jiné) nevlastním a nemám jej ani na leasing – lež č. 2

3. mou chatu pořídili již moji rodiče v roce 1965 a já ji někdy před jedenácti lety přestavěl (v běžném standardu) – lež č. 3

4. letošní koupě řadového domku ve Velké Chuchli mou ženou za 8,5 mil. Kč, přičemž 8,3 mil. Kč jsme získali z prodeje dvou bytů a navýšením hypotéky o 200 tisíc – lež č. 4

5. „vilka“ v Řecku, kterou má žena zakoupila z příjmů z prodeje autorských práv mých a její knihy, není „vilka“, ale polovina běžného dvojdomku – lež č. 5

6. žijeme v kapitalismu, proto jsem žádal za 2 knihy svých pamětí vysoký honorář. Představa, že by 6 let poté, co jsem odešel z funkce předsedy vlády, někdo, nějaký tajemný sponzor, byl ochoten zaplatit můj honorář za prodej autorských práv nakladateli 4 mil. Kč a další miliony za prodej 44 tisíc výtisků knihy, je z říše science fiction. V této zemi končí vděčnost velice rychle – lež č. 6

Dost dobře nechápu, proč ještě někdo zpochybňuje čísla prodeje mých knih. Je to závist, neschopnost přijmout fakta? Vlastně nemá smysl o tom bádat. Nevím, proč někteří zpochybňují slova váženého vydavatele. Zdá se, že Blesk nemá jasno ani v tom, že většina nákladu knihy byla prodána nikoliv internetem, ale v obchodech. Až jsem tomu uvěřil i já.

Jen by mě zajímalo, proč Blesk do sobotního přehledu šibalů nezařadil např. dva hlavní aktéry aféry ProMoPro – ministra Vondru a J. Nováka, bývalého šéfa Úřadu vlády ČR, který podepisoval všechny objednávky a dnes vede kampaň prezidentského kandidáta J. Fischera. Zřejmě už to samo jej očistilo. Proč v tomto případě nehovoří o zneužití veřejných peněz např. k vedení Fischerovy volební kampaně? Absurdní? Proč vlastně? Je to stejná logika. Platby ProMoPro probíhaly i za Fischerovy vlády a v té byl Novák dál šéfem Úřadu vlády.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Šafr je skutečný grázl. To prokazuje dlouho.

klokan

      Nejen bulvární tiskoviny i bulvární TV, z celospolečenského hlediska ovlivňuji morálku občanů vysoce negativně. Podbízí se prvosignálním choutkám svých četných čtenářu(ek) jakož i prohlížitelů(ek) četných barevných obrázků například naducaných zadečků manekýnek, zřejmě týjí z neštěstí populárních osobností. To jsou obecně známá fakta a můžeme si je doložit nahlédnutím do internetové verze dnešního Blesku a například též zapnutím TV příjmače na stanici Nova. Tuto žurnalistickou šmíru skutečně nelze podceňovat, protože  sledovanost jejich médií dle statistik stále zůstává na vysoké úrovni a napáchané škody na psychice občanů ani nejdou vyčíslit. Pochopitelně stranou zájmu těchto prý hlídačů demokracie nezůstávají ani politici, natož levicoví. Proti zřejmým lžím a denunciacím těchto koryfejů pouličních senzacechtivých plátků se nutno rázně ohradit. Intenzita jejich štěkání však bude úměrně narůstat s blížícími se volbami. 

videnak
Pane Paroubku, Co mužete očekavat od syna vysokeho dustojnika Stb,ktery se mě snažil přesvědčit ke spolupraci a jeho oblibene bylo syn ještě nema rozum ale na me platformě už stoji. Ano měl pravdu a my to mužeme denně vidět. Jablko nepada daleko od stromu.