Jiří Paroubek: Hanák s Komárkem trvale fabulují

obrazek
23.5.2012 17:14
Vzpomněl jsem si dnes na rok základní vojenské služby, kterou jsem prožil v kasárnách v krásném jihočeském městečku Prachaticích. Byl jsem tam v roce 1977 zástupcem proviantního náčelníka v útvaru s tisíci vojáky a musel jsem každý den zajišťovat, aby se všichni najedli. Byla to živá a zajímavá práce.

Mým šéfem, coby voják z povolání, byl muž mladší, nežli jsem byl v té době já. Jeho slabinou bylo, že utápěl své zklamání z tohoto světa velmi často v alkoholu. A já musel být stále střízlivý, aby byl alespoň někdo, kdo je schopen proviantní službu řídit. Vzpomínám, že vždy, i v mírně stresové situaci, můj šéf - proviantní náčelník - byl v důsledku nemírného požití alkoholu k nepotřebě. A já musel věci v plném rozsahu řešit. 

Jednou - těsně před ministerskou kontrolou - opět nastala stejná situace. Velitel pluku, který viděl, že je jeho proviantní náčelník opět k nepotřebě, mi sdělil: „A teď přistoupím, Paroubku, také k potrestání nepřímých viníků.“ Přímý viník, to byl opilec, můj nadřízený. A ten nepřímý viník jsem byl já, jako ten, kdo „umožnil“ - ač střízlivý - opíjení svého nadřízeného. Bylo to absurdní a nikdy k potrestání nedošlo.

J. Hanák má pravdu, když píše, že jsem D. Ratha přivedl v roce 2005 do funkce ministra zdravotnictví. Připomenu jen, že v roce 2005 byl D. Rath, předtím dlouholetý předseda LOK a poté ČLK, nejúspěšnějším odborářským předákem porevolučního období. Udělal zejména pro lékaře a zdravotnický personál veřejných nemocnic velmi mnoho. Byl v letech 2005 a 2006 dobrým ministrem zdravotnictví, který dokázal vyřešit řadu před tím neřešených problémů, zejména pak Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Ta se na konci roku 2005 řítila nezadržitelně do ekonomicky neřešitelné situace. Shodou okolností by tato hluboká krize VZP kulminovala před volbami na jaře 2006.

Nebyla to jediná věc, která se D. Rathovi povedla. Jsou ovšem také věci, které zkomplikoval. Připomínám to proto, že hodnocení nikoho, a tedy ani D. Ratha, není černé ani bílé.

Zdá se, že důkazy proti D. Rathovi v jeho nynější kauze jsou zdrcující. Je-li tomu tak, pak jen musím J. Hanákovi připomenout, že předsedou ČSSD již dva roky nejsem já, ale B. Sobotka. A kauzy podivného čerpání evropských fondů „vyrábějí“ další soc. dem. hejtmani.

Proč asi? Tu otázku vlastně nikdo ještě nepoložil. Proč by vlastně D. Rath potřeboval 7 mil. Kč a proč dalších 30 mil. Kč? Pro radost z tezaurace?

Prostě vedení ČSSD i vedení krajské organizace ve Středočeském kraji zcela selhalo. D. Rath jednoduše sám sebe považoval za chytřejšího, nežli jsou Sobotka s Haškem a Dolejšem dohromady. Nikoho z nich D. Rath nerespektoval, nikdo z nich si mu nedovolil domluvit, když D. Rath prováděl „po svém“ např. svou dotační politiku v kraji.

J. Hanák má lidi za úplné hlupáky. Adoruje V. Špidlu a B. Sobotku. Oba svorně přivedli v roce 2004 ČSSD k nejtěžší porážce v jejích dějinách (8,8% v evropských volbách). I J. Hanák přece nemůže být tak hloupý, aby si nevšiml, že se za mého působení v čele ČSSD od dubna 2005 do května 2010 dostala tato strana z pozice vysmívané do pozice nejsilnější strany v zemi.

M. Komárek dnes tvrdí v MFD něco o tom, že můj údajný poradce měl vymáhat jako úplatky částky vyšší než 7 milionů korun. To je slovo do pranice. Já jsem zase slyšel, že Komárkův otec Valtr smluvil s Fidelem Castrem pro svého syna stipendium na univerzitě. Díky němu M. Komárek vystudoval a nastoupil před revolucí do prověřeného mládežnického plátku Mladá fronta. Je to blábol? Určitě.

A teď je řada na M. Komárkovi, aby řekl, kdo byl ten můj údajný poradce. Po kom vlastně chtěl úplatek? A kolik to bylo? A zda Martin K. celou věc oznámil policii? A proč ne?

Připomínám, že od září 2006 nejsem ani premiérem, ani v žádném exekutivním orgánu. Moje možnost ovlivnit (byť i jen teoreticky) veřejné zakázky se rovná nule.

Oba pánové – J. Hanák a M. Komárek – by si naopak měli přiznat svůj podíl na vzniku současné neschopné a zkorumpované Nečasovy vlády. Štvanice, kterou dlouhodobě vedli proti mně před volbami v roce 2010, nezůstala bez vlivu na vědomí voličů.

Věci veřejné a Nečasova vláda jsou produktem psaní těchto novinářů. A k nim ještě přiřadím Steigerwalda, Mitrofanova, téměř celé osazenstvo Lidových novin a další.

Přestaňte, pánové, lhát! A nehledejte nepřímé viníky.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Jsem opilý já, nebo paní Amimourová?

amiourful

tytéž nopviny psaly i o tom, že u nás s půdou hospodaříme tak, že neustál ztrácí bonitu, podle hesl - ž ji zničíme, vrátíme ji vlastníkům - a ti ji nejspíš zkusí někomu prodat, ab se npálil. . Tak mne napadlo., žýe koneckonců i do přírřody se kvůli klíšťtům, protože jsme zemědělstvím zlikvidovali ptáky a nši přátelé na Fcebooku e shodlai, že vše došlo tak daleko,  protože jsme ser dli na uctívání Ježíškovy tělesné mrtvoly. On se špiní i ten, kdo se hrabe v tomto Vanity fairu.

pudlikmaxik

Je to bohužel stále stejná otřepaná věc - pravicová a z mnohdy i neobjektivní méda nadále chtějí dehonestovat J.Paroubka. Pokud nějakým zázračným způsobem má česká pravice trochu navrch, tak se nic moc neděje, ale jakmile je česká pravice tam, kde má být - tj. podpora max. do 15%, tak se otevírají neustále nová a nová témata, která nemají jiný účel, NEŽ OČERNIT, I KDYŽ TO VŮBEC NENÍ PRAVDA a nebo očernit a žvanit polopravdy.

Přesně v tomto smyslu, když česká levice válcuje průzkumy českou pravici, tak se okamžitě spustí případy typu Rath, příp. jiné. Zatímco daleko významnější případy korupce Drobila, Vondry, ale i dlouhodobé případy Kalouska a aktuální miliardový případ Drábka a další - tak tam jsou česká média - nutno doplnit pravicová a neobjektivní - zcela v klidu.

Nyní ještě očekávám, že někde Komárek napíše, že Jiří Paroubek se coby batole počůrával......a že je to zásadní kámen úrazu pro politika.

Hezký den.

Vladimír Štingl

Pane Paroubku, dobrý večer. Jidášův groš. Jsou lidé, kteří prodají nejen duši a ještě Vám předvedou jak jsou "čestní, spravedliví, objektivní a tolerantní". Kolik bychom jich museli doplnit k vyjmenovaným exotům. Ptejme se komu slouží a komu to prospívá. Tihle jsou "pimpiši", kteří pouze kydají hnojiště. Bohužel, obrana je minimální, protože z tohoto státu se stala žumpa..... Snad se najde dost inteligentních a systémové myslících lidí, abychom je "zmákli"... Držím palce. Zdravím Vás.

rezjir10

Existuje něco, co velí být v kauze Rath prozatím velmi opatrný. On měl motiv pro odkláněí veřejných peněz. Blížící se volby. A volby jsou dnes o penězích. Pokud ale ta firma se mu citíla být něčím zavázaná, mohla klidně docela légalně financovat jeho volební kampaň. Stejně nerozumím tomu, na co ten majlant Rath vlastně potřeboval. Tu hotovost by měl problém vyprat a legalizovat.  Policie by měla vyjasnit, proč ten obchod proběhl tak, jak podle ní proběhl.