Jiří Paroubek: Jakou cenu má „svědectví“ zločinců?

obrazek
26.1.2012 12:48
Novinář Jaroslav Kmenta se vrací ve svém čtvrtečním článku v MF Dnes podivnými úvahami k vraždě kmotra podsvětí Mrázka. Prý se objevilo závažné svědectví jakéhosi kriminálníka o tom, že prý kmotrův archiv s kompromitujícími materiály vůči předákům sociální demokracie zničil V. Kočka ml.

J. Kmenta je nechvalně proslulý mravně i právně nepřijatelnou metodou zneužívání „svědectví“ zločinců – kriminálníků vůči objektu svého útoku. Připomenu Kmentovy pomníky z minulosti: validita „svědectví“ Krejčíře, Spyry, Františka Riga kriminalizujících tehdejší (léta 2005 – 2006) předáky soc. dem. se nikdy nepotvrdila. Je nechutné, když tzv. seriózní médium používá metod, za něž by se jistě styděli i hlavní aktéři afér z mediálního impéria Ruperta Murdocha. Škoda, že nelze resuscitovat Václava Babinského, i ten by se Kmentovi asi hodil.

Výstižně roli Kmentova přítele – kriminálníka v celé věci charakterizovala v květnu 2011 soudkyně vrchního soudu Jaroslava Maternová: „Petrus se pokouší shodit vinu na někoho jiného. Je to o to výraznější, že označuje nakonec za onu osobu v pozadí Kočku mladšího, o němž se zřejmě dozvěděl, že zemřel a nemůže tomuto zatčení oponovat."

Pokud bych měl Kmentově konstrukci a prefabrikacím uvěřit, znamenalo by to jediné, a to, že svou práci fatálně zanedbali zejména dva lidé:

- ministr vnitra Kubice, který dlouho vedl i po vraždě Mrázka policejní útvar ÚOOZ, který Mrázkovu vraždu vyšetřoval

- a nynější náměstek ministra vnitra Hruška, který vedl na ÚOOZ policejní vyšetřovací tým POKR, který se Mrázkovo vraždou zabýval, aniž něco vypátral (zejména nevypátral vraha)

To by oba pány usvědčovalo z ještě větší kolosální neschopnosti (a všeho schopnosti) než jsem si dosud myslel. Především oni by měli odpovídat na otázky, zda a případně proč celou věc zanedbali.

Chci komentovat ještě jednu záležitost. Již rok před tzv. Kubiceho zprávou J. Kmenta začal uvádět, že V. Kočka je mým poradcem coby předsedy vlády. Několikrát jsem tuto věc dementoval, marně. Kmenta a spol. podobným způsobem jako kdysi GPU již připravovali celý případ. V. Kočka měl v této prefabrikaci hrát roli kmotra přímo tzv. Kubiceho zprávou spojeného s předsedou vlády. A tzv. Kubiceho zpráva byla skutečně takto postavena. Vždy jsem tuto věc (poradenství V. Kočky) dementoval.

Dnes přichází Kmenta s tvrzením: (V. Kočka…)...„který patří k velmi blízkým osobním přátelům expremiéra Jiřího Paroubka."

Chci říci, že nejen v době, kdy jsem byl předsedou ČSSD, Václav Kočka st. pracoval jako funkcionář této strany na okresní úrovni, jsem s V. Kočkou byl v kontaktu podobně jako se stovkami jiných funkcionářů této strany. V. Kočka st. velmi nezištně prováděl různé činnosti pro ČSSD, zejména před volbami a velmi jsem si jej proto vážil.

Po mém odchodu z vedení ČSSD (květen 2010) jsem se s ním – pokud si dobře pamatuji – osobně vůbec nesetkal. „Osobní přátelství“ anebo, jak Kmenta píše „velmi blízké přátelství“ se projevuje poněkud jinak. S panem Kočkou nemáme ani společné zájmy a po mém odchodu z ČSSD ani společné stranické přátele.

Myslím, že by Kmenta již neměl urážet starého muže a jeho rodinu chorými výplody kriminálníka a svými nechutnými prefabrikacemi. Doporučil bych Kmentovi, aby své prefabrikace konzultoval s jedinými odpovědnými osobami za nevyšetření Mrázkovy vraždy – ministrem Kubicem a jeho náměstkem Hruškou.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Je to přece jasné na první pohled. je rok voleb, tak začíná dělostřelecká příprava našich ulhaných pravicových médií. Langer se svou kamarilou jistě nesedí se založenýma rukama.

Můžeme čekat, že každý měsíc se čistě náhodou vynoří takováto "senzace"....

pudlikmaxik

připadá mi to hodně divné, celou dobu se mluví v telefonech o Langrovi, příp. o Tlustém, a nakonec je to o někom jiném ? a po 6 letech ? V tomto státě se nedá snad už nikomu věřit, leckdy ani sobě ne.