Jiří Paroubek k zatýkání na vládě: Je to hanba!

obrazek
13.6.2013 16:51
"Žádáme vysvětlení ohledně zásahu ÚOOZ na Úřadu vlády ČR," nechal se ráno v poslanecké sněmovně jako jeden prvních politiků k celé situaci ohledně rozsáhlého zátahu protikorupčním útvarem expremiér a předseda LEV 21 Jiří Paroubek a dodal, že opozice by po zveřejnění podrobností k policejnímu zásahu měla zvážit vyvolání hlasování o nedůvěře vládě. "Vyzývám předsedu vlády Petra Nečase, aby bez zbytečných odkladů obeznámil veřejnost s důvodem k zásahu protimafiánského policejního útvaru na Úřadu vlády ČR, ke kterém mělo dojít dnes v noci. Zatím stále doufám, že je to jen špatný vtip. Připomínám, že vláda sama se tituluje jako vláda boje proti korupci. Tolik korupčních kauz a pochybných kroků zástupců vlády tu ale dosud nebylo. Je to hanba!," řekl Jiří Paroubek na mimořádné tiskové konferenci LEV 21.

Jiří Paroubek chtěl na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR navrhnout mimořádný bod jednání, kde chtěl od předsedy vlády Nečase a ministra vnitra Kubiceho slyšet podrobnosti o dnešním dění. Schůze však byla přerušena a poslanci se do svých lavic vrátí až zítra. Zrušeny tak byly pravidelné interpelace a ani zítra ještě není jasné, jak bude schůze poslanecké sněmovny pokračovat. Spekuluje se jak o předčasných volbách, tak o rozpuštění sněmovny. Hlavní slovo bude mít v současné situaci prezident Miloš Zeman, který se zítra sejde s předsedou vlády Nečasem a zástupci opozice.

Podle odborníků bude mít současné dění v nejvyšších patrech české politiky negativní vliv na českou ekonomiku a silně poškodí pověst České republiky v zahraničí. Některá zahraniční média už dnes začínají Českou republiku vykreslovat jako stát, který je prolezlý korupcí od nejvyšších pater české politiky.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Vypadá to na úžasné Love Story, premiér je zamilovaný po uši. Na dnešní tiskovce básnil jen o ní (je to ta, která dře jako kůň a bere tučné prémie), kterou mu odvedli v noci v okovech (je nevinná). Doufám, že bude následovat dnes v noci únos z cely a pak únik obou zamilovaných někam do daňového ráje (premiér se na to připravoval celý den). A tím samozřejmě spadne vláda...