Jiří Paroubek: Kauza Rath a kauza Dalík – dvojí metr české justice

obrazek
10.10.2012 15:48
Rozhodnutí soudu neuvalit na Marka Dalíka vazbu musím jako politik respektovat, ale zásadně s ním nesouhlasím. Společenská nebezpečnost tohoto člověka byla prokázána opakovaně, jeho majetkové poměry jsou důkazem nelegální činnosti na úkor občanů ČR. Opakovaně se vyjadřoval pohrdlivě na adresu České republiky a projevil úmysl natrvalo přesídlit do zahraničí.

Rozsah jeho trestné činnosti, za níž je stíhán, dosahuje půl miliardy korun úplatků, které měl požadovat. Porovnám-li všechny tyto okolnosti s tím, jak soudy postupovaly vůči Davidu Rathovi, který na rozdíl od Dalíka je poslancem, nepobýval dlouhodobě v zahraničí, nemá v zahraničí žádné aktivity a v ČR má také potomky, musím konstatovat dvojí metr české justice.

A není to poprvé.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: David Rath, justice, Marek Dalík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

Pane Štingl, rovněž Vám velmi děkuji za Váš  pěkný komentář. Na tomto kvalitním názorovém portálu, který objektivně popisuje i neutěšenou realitu v České kotlině,  zahnívajícího  současného mafiánského kapitalismu, jakož i jeho demiurgů s velkým zaujetím si pročítám též Vaše velmi výstižné komentáře. Taktéž považuji, za velmi aktuální  průběžně podrobovat kritice  především různé antisociální, zločinecké a klientelistické praktiky, jimiž nás občany tak hojně oblažuje vládnoucí moc polistopadových překabátěnců a zbohatlíků. Jak bylo lze předvídat tito věrní slouhové světové finančmí oligarchie, se i po posledních volbách ukázali být naprosto nepoučitelní. Sotvaže volební komisaři odstrojili a uzamčeli volební místnosti, hned započali plnit svá zadání, ohledně velkolepých darů zejména katolické církvi, další pauperizace a znevolňování občanů. Ve své stupiditě a opilosti mocí samozřejmě mylně předpokladají, že soudní občané jejich  opakované triky a falešně  jim házející, těšínská jablíčka i jiné vějičky, s cílem dalšího se udržení u vládních koryt a penězovodů, odkláněných  zejména směrem k pokladnicím jejich mafiánských kmotrů.

        Odůvodněně lze tedy předpokládat, že se v brzké době sejdeme nejen před PC monitory, ale spolu se všemi dalšími rozhořčenými občany na nějakém tom velkém náměstí.Lze totiž pozorovat, že občané, se již nedají ohlupovat různými manipuátory, ani těmi  mediálními, kteří již vlastně připomínají gramofón s prasklým perem, popřípadě s přeskakující přenoskou.  Pochybuji, že na dotyčném náměstí již bude vládnout dobrá vůle.                                                                                                                                    

                                                                                                                                   Zdravím.

Vladimír Štingl

Pane Moskalíku, pohodový a příjemný víkend. Rozesmál jste mě svým oceněním. Ale pro tu "medajli" (jak ji nazval pan Fiala) bych nejel, protože se Nobelovou cenou nechci nechat odměňovat - připadal bych si ve srovnání s "evropskými mírotvorci" jako naprostý idiot......  Za ocenění by stály Vaše komentáře, vždy velice kultivovaně doplněné reminiscencemi, což nejen poučí, ale též pobaví a pomůže "slehlé" kůře mozkové rozproudit myšlení. Díky a opět brzy u strojů..... Bude po volbách a tak i prostor pro žvásty některých politiků a naši kritiku, diskuze a třeba i popovídání..... Zdravím.

klokan

     Oproti civilizovanějším zemím, musíme však v současném čezkém Absurdistánu spatřovat jistá množstevní specifika.  Lze doložit, že spravedlnost se ve zdejší kotlině poměřuje již trojím metrem. Tedy

za 1 ) pro movité a movitější, ( spravedlnost i metr)

   2. ) pro nemovité, ,

   3. ) účelově.

   Nedávno vyvstalý, za současného trojkoaličního vládnutí fenomén, tedy ad 3), dokládá kromě případu MUDr. Ratha, taktéž věc prvního tykadlového výtvarníka Romana Smetany, kdy drobný přestupek byl účelově ,  nafouknut na úroveň zločinu respektive přečinu, aby se veřejnosti ukázalo, že majetek se stal hlavní modlou současných kapitalistů zejména těch lumpen ( jako výstižnější výrazem se jeví výraz lumpenburžoazie ). Účelovost trestního stíhání pana MUDr. Ratha byla zřejmájiž  od bombastického počátku. Připadá mi se mi, že hlavní účel trestního řízení zůstal zde jaksi na okraji. Dále se mi zdá , že faktický hlavní důvod trvání vazby není zapsán v ústavě, listině ani trestním řádu. Stačí si ,, zalistovat“ na internetu, například na jeho parlamentní vystoupení ohledně tzv. důchodové reformy. Jako velmi se zajímavá se jeví okolnost, že ke zbavením ke zbavení jej imunity stát prostředky nešetří, ale peníze jaksi chybějí na uplatnění jeho poslaneckého mandátu , zajištění jeho přítomnost i na jiných jednáních sněmovny.

 PS: Kdyby mi bylo lze někoho navrhnout někoho na udělení Nobelovy ceny za politologii, navrhnu pana Štingla za objev definice ,, intelektuálka z domu hrůzy“, doposud jsem jí měl za prodejnou političku.

 

 

jaromir100
Já jsem hovořil o konkrétní věci, tedy dvojí metr justice a propuštění Dalíka viz.odkaz na článek, pokud vím tak John z peněz za časopis nic neměl, pokud byl jen zaměstnanec Janouška, pokud měl podíl , on to už vysvětloval a omlouval se, holt udělal chybu, to ještě neznamená, že by nedokázal vyřešit korupci v našem státě, minimálně zajistil nezávislého prezidenta, kterého se Kubice, Nečas a Kalousek nechutně zbavili.Dle mého je chybou, že levice bojuje s VV, měli by se spojit a jít prodi modré mafii, Bárta zatím z veřejným peněz nevzal ani korunu a na to, že v politice krátce věcem dost rozumí a jeho manažerský přístup mně vyhovuje více než plané žvanění, samozřejmě je možné, že pokud se dostane do parlamentu tak opět půjde do vlády s TOP a ODS, to by mně namích, proto ještě nevím zda ho volit.
Vladimír Štingl

Pane Prokeši, co má ta kreatura jménem John promyšleného???? Vy tomu mutantovi z Novy, který se dokáže během 2 vět dvakrát otočit o 360° a pořád je to stejný blábol a stupidita, věříte, že má "něco promyšlené"??? Hlubokou soustrast a lítost. On patří mezi ty, kteří tuto zemi dovedli tam kde je...

Citujte, co kdy měl promyšleného, jedinou konkrétní věc. Je to superhochštapler a bezmozek... A srovnávat ho s Jiřím Paroubkem, to je komedie pro individua ducha mdlého. Ani k malíčku levé nohy nesahá John Jiřímu Paroubkovi. John je bezcharakterní stejně jako Bárta, ta "intelektuálka z domu hrůzy" Peake za LIDEM a podobná individua vlády "odpovědnosti"..... Škoda jediného písmene kvůli těmto mutantům.... Dobrou noc.

lenka-vaskova
Pane Prokeši, to snad nemyslíte vážně... A co časopis Pohoda, za který John inkasoval desítky milionů z kapes nás všech - z VZP? To je mi pěkný novinář a bojovník proti korupci, jak píšete... Taky by si na něj měli posvítit.
jaromir100
totéž říká Radek John, akorát to má lépe promyšlené než paroubek, je holt vidět novinář a bojovník proti korupci http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Radek-John-v-soku-z-propusteni-Dalika-Vzdyt-uz-prodaval-majetek-249393
videnak
Ano je velmi smutne že v Nečasově režimu/mimochodem velmi korupčním/ existuje justice nesmlouvava a na druhe straně velmi shovívava, podle toho o koho se jedna......snad teď už každy vidí, že je to nejhorší vlada všech dob.
schlimbach

S tímto blogem musí souhlasit každý, kdo má v těle alespoň kousíček smyslu pro spravedlnost.