Jiří Paroubek: Kdo se odváží říct pravdu, toho seknem

obrazek
25.1.2012 10:06
Dnešní Blesk věnuje prestižní prostor na druhé a třetí straně nechutným bulvárním útokům na mou ženu Petru. V Blesku se z toho stala již jakási téměř pětiletá tradice, a protože nemají, co by reálně mohli psát, tak zkreslují a dezinterpretují Petřiny výroky a údajné výroky.

Uvedu dva příklady za všechny. Blesk má nadpis jednoho z údajných přešlapů: „Jirkův sexy mozek“. O co svou dezinterpretaci opírají? Petra kdysi (v roce 2007) v jednom rozhovoru řekla: „Nejvíc sexy je na muži pro mě mozek“. Nic více a nic méně. Podle mého názoru zcela racionální, nebulvární věta, se kterou by jistě souhlasily statisíce žen. Anebo jiný nadpis dnešního bulváru: „Vysouložené funkce“. Také zde Blesk musel použít hodně bulvární a sprosté nadsázky, aby zkreslil výrok mé ženy. Má žena po volbách v roce 2010 upozornila na to, že některé političky Věcí veřejných se do funkcí dostaly: „...doslova a do písmene intimním stykem“. Proč ta zloba vůči mé ženě? Tak kupříkladu paní místopředsedkyně Klasnová a pan předseda Bárta jsou přece v jasném konfliktu zájmů, který je možný jen v české politice a v orientálních despociích. Nevšiml jsem si, že by paní Klasnová dříve nežli se stala místopředsedkyní sněmovny (tedy jedním z nejvyšších ústavních činitelů země) projevila nějakou nosnou myšlenku či uskutečnila nějaký význačnější politický čin, který by ji legitimoval k vysoké ústavní funkci. Byla jen partnerkou faktického šéfa politické strany. A mohl bych celkem bez problémů vyvracet jednu lež, hloupost a polopravdu Blesku za druhou. Ale o to tady přeci vůbec nejde.

Blesku zřejmě nejde ani o to, mstít se za to, že má žena podala žalobu na Blesk a redaktorku Evu Pospíšilovou za skandální lži zveřejněné nedávno v souvislosti s koupí poloviny Petřina dvojdomku na řecké Ithace. Pan šéfredaktor jistě tuší, že vyhlídky Blesku v tomto sporu jsou nulové.

Jde ale o něco úplně jiného. Petra se odvážila napsat pravdu o spojení Babiš – Fischer, připravovaném pro přímou volbu prezidenta. Ani A. Babiš se toto spojení neobtěžoval vyvrátit. Řekl jen babišovsky moudře, že „v současnosti“ se jeho hnutí (tedy on, Česká pozice, Nadace boje proti korupci a další jím placené údy) prezidentským kandidátem nezabývá. To ale nečiním ani já a už dnes vím, koho se svými skromnými silami podpořím.

Petra ve své knize „V botičkách od Diora“ uvedla řadu zajímavých informací, jejichž pravdivost se postupně naplňuje. Například o paní Nagyové. Sám Blesk zveřejnil výši mimořádných odměn této dámy na Úřadě vlády, která tam dře a dře a dře...

Nepochybně ani soukromí Jana Fischera neunikne před volbami prezidenta zájmu veřejnosti. Je mi Blesku líto, je mi líto šéfredaktora Šafra v jeho nekončícím úsilí napadat mou ženu a mě, ale chci je ujistit, že nás to nezastraší a rozumné lidi to nepochybně neovlivní.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-paroubek

Vážený pane Kulíku, na spolupráci pánů Fischera a Babiše nevidím opravdu nic špatného. Máte pravdu, proč by se za ni měli stydět. Ale myslím, že z taktických důvodů nechtějí, aby se o ní hovořilo předčasně. Já jsem to udělal a moje žena ještě důkladněji. Proto celá ta zájmová skupina propadla takové hysterii a proto takové hysterické útoky na moji ženu, která není političkou. 

Chtěl bych jenom dodat, že o konfliktu zájmů Klasnová - Bárta hovořila právě moje žena. Respektive, měla o tom odvahu hovořit a vidíte tu vulgarizaci, které byla podrobena ze strany Blesku. A takhle vlastně psala i tzv. seriózní média a vyjadřovali se i "seriózní" politikové. Naši "demokraté" jsou prostě zvyklí jenom pokřikovat a urážet, nic jiného neumějí. Už vůbec ne spravovat stát anebo umožňovat pluralitu názorů. Jsem zvědav, jestli Blesk zítra zveřejní tenhle můj článek. Dostali ho e-mailem.

novotny

Kdo vlastně platí Blesk? Připadá mě, že to bude nejspíš někdo z říše s podporou naší pravice a pravdoláskařů.

rku

Co je vlastně špatného na tom že Babiš podporuje Fišera?

pudlikmaxik

Nechci tím Jiřího Paroubka nadzvihnout, možná už to někde říkal, ale neslyšel jsem zatím, že by někdo z opozice zcela veřejně říkal, že se v případě Bárta-Klasnová se jedná o zcela jasný konflikt zájmů, stejně tak , jak se jednalo o případ Topolánek-Talmanová. Proč tedy opozice toto neřeší veřejně ? že je to rodinný podnik ? Jak může někdo tzv. kontrolovat z pozice poslance, NB pozice místopředsedy sněmovny ministra - manžela ? a to i když už není Bárta ministrem ? konflikt přetrvává přes spjaté osoby - jejich vlastní ministři.......U Topolánka s Talmanovou to byl prů-ser od začátku - a vidíte, ticho po pěšině ! nic se nedělo.