Jiří Paroubek: Kdyby blbost nadnášela, pane Šídlo…

obrazek
30.1.2012 12:52
Ať udělám, co udělám, je všechno špatně. Když jiní politici píší knihy (u velké části by ovšem již byl úspěch, pokud by napsali aspoň jednou za život svůj článek s jednou jedinou originální myšlenkou), je to plod jejich nebetyčné geniality. Když jsem napsal já memoáry, jichž se podle vydavatele prodalo již 44 tisíc, skupoval je tajemný kupec. Kdo by je jiný kupoval. Chtěl bych ostatně osobně poznat toho výstředníka, který by utratil za nákup takového množství knih a ještě za můj honorář. Hodil by se jako sponzor národních socialistů.

A další důkaz mé naprosté pokleslosti? Pozvání dětí z dětského domova Krásná Lípa do Prahy na muzikál a do KFC a McDonaldu. Ukázka, jak se z bohulibé věci - pokud není v očích příslušného novináře bohulibý nositel celé záležitosti – může stát výbušná směs...

S dětským domovem v Krásné Lípě spolupracuji už léta. Loni jsme byli společně v ZOO a Botanické zahradě v Praze, např. před rokem jsem dětem před Vánocemi dal darem porcelánový betlém vyrobený v porcelánce v Dubí, v průběhu let jsem zajišťoval pro domov sponzory, dával vlastní dary. Takže můj zájem o tento dětský domov je dlouhodobý. Moc jsem o tom nikdy nepotřeboval hovořit. Stejně tak jsem nehovořil mnoho o tom, že každoročně ze svého vydávám desetitisíce či statisíce korun na veřejně prospěšné účely. Začal jsem o tom více hovořit až tehdy, když jsem se stal – jak jinak – „papalášem roku“.

Lidé jako Jindřich Šídlo to ovšem vzali jen jako mou obmyslnost a rafinovanost a nemohlo je to ošálit. Papaláš je přece papaláš. Věta z jeho článku, že "skutečně děsivá je kombinace KFC s Michalem Davidem, což jednoznačně naplňuje znaky ohrožení komplexního vývoje dítěte ve fyzické i psychické rovině" mluví za vše.

Samotné děti z dětského domova měly zájem o návštěvu muzikálu. Ani redaktoru Šídlovi by to nedalo mnoho práce si zjistit, že já osobně preferuji návštěvu oper. To by ale děti nejspíše nepřivítaly (ale příště se jich pro jistotu zeptám). Vidím to však na jaře spíše opět na ZOO a ne na operu.

A pokud jde o ten útok na zažívací ústrojí dětí v podobě oběda v KFC a McDonald’s. Děti samotné se vyjádřily, že tam chtějí, protože tam většinou ještě nebyly. Přiznám se, že jsem se vůbec nedivil jejich zájmu. Také můj syn v jejich věku mě téměř vždy při společných vycházkách po Praze lákal do McDonaldu a dnes již spolu chodíme do jiných restaurací. I dnešní děti z dětského domova budou mít za patnáct let určitě jiný zájem.

Možná by to chtělo, aby hlavní analytik Hospodářských novin trochu ubral plyn ze své osobní předpojatosti. A chtělo by to, aby přestal brát na politiky dvojí metr. Tentýž den, jako se objevila má fotografie s dětmi z Krásné Lípy v Teplickém a Děčínském deníku, se v jiném Deníku na Ústecku objevila fotografie Víta Bárty z jiného dětského domova. Proč se Šídlo nezmiňuje kriticky také o něm? Tam je zřejmě vše v pořádku.

Nevím sice, co si představit pod Šídlem zmíněným pojmem „Brangelina české politiky“. Zato vím, co je to, když se o někom, pane Šídlo, řekne, že je trumbera…

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Ale pane Filipe,

nejedná se jen o krajské ale i o radniční noviny, takže je to všude možnost pro opozici, jak ČSSD tak ODS tak i pro všechny ostatní strany. Takže ještě jednou-jasná otázka-prosím o jasnou odpověď:

Co máte proti tomu aby se v krajských a radničních novinách mohla vyjadřovat i opozice?

pudlikmaxik

no jako obvykle pan Kulík a opo názor. Vtip je v tom, že když 15 let ODS vládla ve všech krajích, na mnoha magistrátech atd. atd. , tak si nikdo na vyrovnanost názorovoé hladiny nevzpomněl. Až nyní, když je tam ČSSD.  Pane Kulíku, chce to prostě zkušenosti a hlavně si pamatovat, jak co bylo před x-lety, což se obávám, že u vás nehrozí.....Osobně samozřejmě jsem zastáncem pluralitních názorů, ale nikoli takovým způsobem, co může hrozit od vládnoucí zločinecké trojkoalice.

Vaše "okřikování" jiných názorů mi silně připomíná chování jistých osob i z minulosti.

Krajtl

Redaktoři HN placení Bakalou že by se měli polepšit? Dobrý vtip!

rku

Ale pane Filipe,

vy jste si to asi špatně přečetl. Dosud byly radniční a krajské noviny jen hlásnou troubou v současné době vládnoucích politiků-např.Ratha. Podle nově navrhovaného zákona by musela mít do novin přístup i opozice- to je přece pokrok, co se vám na tom nelíbí? Skuste si to přečíst ještě jednou.

pudlikmaxik

nevím, k jakému článku to připnout, ale toto by si měli přečíst snad všichni, kterým není jedno, zda-li je v naší zemi ještě trochu demokracie a plurality názorů či již jen cenzura dle vládnoucí trojkoaliční kliky: nechci tím prosím propagovat konkureční server, takže promiňte

 

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=731009

 

novotny

Pane Kulíku, díky za upozornění, už jsem to opravil.

pudlikmaxik

Víte, mně pan Šídlo bohatě stačil, coby analytik v České televizi, když se vypovídával k volbám a dále k ekonomické krizi, že mu nevadí, resp. že si umí představit ekonomický propad našeho státu. Já jsem opačného názoru, svět a život není nastaven na to, abychom šli nazpět, ale naopak dopředu jako pozitivní vývoj a růst a nikoliv, že se budeme vracet do doby např. před 10 lety, i když trio Nečas-Kalousek-Drábek s posvěcením "tak úspěšného hlavního analytika iHned" tak úspěšně činí............od té doby prostě názory pana Šídla jsou mi odporné, i když bych rád viděl v iHned objektivitu - ale těžko.

ondrej-masek

Nevím kudy se ubírá pan Šídlo. Kritizovat a zesměšňovat někoho, kdo něco udělá pro děti z dětských domovů je od něj ohavnost.Pan Šídlo se tímto zařadil na přední místo mezi II (Intelektuální Impotent). Měl by své noviny přejmenovat na potřeby pro rolníky, protože kydání hnoje mu jde velice dobře. 

Jaroslav Židlický

Pane Jiří,

očekávat slova uznání od diletantů typu Šídlo a jemu podobným plácalům by byla pošetilost a pokud by se tak přece jenom stalo, nebyla by to pro Vás žádná velká výhra spíš diskreditace.Chápu Váš povzdech, že vše co učiníte je špatně v médiích interpretováno, nicméně a nejsem rozhodně sám, kdo si myslí, že jste pro občany a i včetně dětí z Krásné Lípy udělal hodně prospěšného.Mohu Vás ubezpečit, že v tomto směru nemáte ve srovnání s ostatními politiky konkurenta.

rku

Pane Novotný,

není von ten  Šídlo v Hospodářských Novinách?

lenka-vaskova

Jindřich Šídlo je namyšlený pseudointelektuál, který je přesvědčen o své vlastní genialitě a unikátnosti. Tyto vlastnosti jsou bohužel u někoho, kdo se označuje za "analytika", zcela nežádoucí.

novotny

Že se z Hospodářských novin stává laciný bulvár, je smutné. Řekl bych, že portál Vaše věc je celkem dobrou vizitkou hodnocení politiků - tady by se měli placení novináři inspirovat - např. články na téma pan Vondra...

rku

Technická poznámka:

pokud by někdo utratil peníze za nákup Vašich knih, neutrácel by už potom zvlášť za Váš honorář. Ten je započten v ceně knihy,