Jiří Paroubek: Kočka st. by se neměl utápět v bludech

obrazek
12.3.2012 17:47
Mohu chápat vyjádření Václava Kočky st., otce Václava Kočky ml., zastřeleného po křtu mé knihy v roce 2008, když dnes říká, že mne již nikdy nechce vidět. Václav Kočka st. by se ale neměl utápět v bludech. Osobně jsem nikdy nenakupoval ani nenařizoval nakupovat práva na knihy Bohumíra Ďurička. Pokud se něco takového dělo, byla to osobní iniciativa lidí, kteří tak činili. Myšlenka, že jsem vlastně zaplatil za smrt Václava Kočky ml. je úplně mimo realitu.

Dlouhá léta jsem nesl břímě údajných blízkých přátelských vztahů s rodinou Václava Kočky. Protože jsem si vážil jeho nasazení, práce pro sociální demokracii a jeho sponzorských darů pro ČSSD, nikdy jsem se proti těmto informacím neohrazoval. Dnešní situace mi však rozvazuje ruce.

Faktem je, že žádné blízké osobní přátelství mezi mnou a Václavem Kočkou st. nikdy nebylo. Je pro mě jen smutné, že Václav Kočka dnes vychází z řečí zločince Ďurička. 

Musím rovněž říci, že když dnes V. Kočka hovoří o nezvedání telefonu, mohu všechny ujistit, že mu nevolám a ani jsem to nikdy neměl v plánu.

V neposlední řadě pak musím opakovaně připomenout, že k vraždě V. Kočky ml. nedošlo na křtu mé knihy, ale až po něm! Kdo si jak popíjí alkohol ve svém volném čase, nemohu a ani nechci ovlivnit. Takovou schopnost jsem ostatně ani nikdy neměl. Kdo si není schopen zjistit fakta, neměl by psát do novin.

Oba aktéry této smutné události navíc tehdy pozval můj někdejší osobní tajemník Martin Vlasta, který za pozvané hosty také nesl odpovědnost. Osobně jsem o jejich účasti předem nevěděl a seznam hostů se mnou nebyl konzultován. Po této události jsem také s Martinem Vlastou okamžitě rozvázal veškerou spolupráci.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

inazory

Petr Reichel - 14.3.2012 07:47.

o)))

videnak
Dobry den, ano piše se o uloze tisku, proto dnes a denne valim oči když se piše o obalkach pana Barty ale nikdo se nezajima a nepiše o odměnach ktera vyplaceji ve stejne vyši, ale ze statniho panove Nečas,Kalousek a Drabek. Muže mi prosim někdo vysvětlit rozdil!!!! Kromně zmiňovaneho, že jeden to daval z vlastni kapsy a druzi z kapsy naši. Myslim, že to by byl podnět pro policii z korupce a uplaceni. Toto by měl byt ukol oposice tak jako u nas v Rakousku. Děkuji za pozornost. Škoda ,že v Česku nejsou lide jako pan Fico.
jiri-paroubek

Ano, nepochybně bych seznam zvaných zásadně upravil. Viděl jsem pak mezi přítomnými ještě několik dalších lidí, kteří vzbudili můj upřímný úžas.

Pozval bych úzký okruh poslanců a senátorů ČSSD. Pár desítek lidí by úplně stačilo.

Co je ale podstatné, že se v posledních týdnech rozvinula - jistě ne náhodou - v médiích kampaň, kde určitá média neustále tvrdí, že k vraždě V. Kočky došlo prý při autogramiádě mé knihy. Můj právní zástupce to téměř nestačí v médiích korigovat.

Za půl hodiny, ve které probíhala autogramiáda, by se těžko někdo uvedl do tak podnapilého stavu, ve kterém byli někteří účastníci stolní společnosti, v níž dvě hodiny po ukončení autogramiády a hodinu a půl po mém odchodu došlo ke smutné události.