Jiří Paroubek: Kubice zahradníkem

obrazek
28.6.2011 08:06
Ministr vnitra Jan Kubice slíbil prezidentovi Václavu Klausovi, že se bude velmi intenzivně zabývat kauzou Hudec, tedy únikem výpisů telekomunikačního hovoru několika politicky a mediálně zajímavých lidí. Včetně dvou Klausových nejbližších spolupracovníků, kancléře Weigla a poradce Jakla.

Kubice se na Hradě durdil, zvedal nad zneužitím policejních pravomocí obočí, prostě odsuzoval ho tak vehementně, až v lidech, kteří musí myslet každý den na to, jak se zítra uživí, vzbudil dojem, že to myslí vážně. Kdo by si po takovém divadelním vystoupením a nekritických komentářích médií vzpomněl na to, že pan Kubice je autorem historicky nejhoršího politického zneužití policie v českých dějinách v podobě tzv. Kubiceho zprávy?

Pan Kubice se z nás rozhodl dělat hlupáky, když nám slibuje, že zatočí s tím, co sám tak rád porušoval. O čem mluvím?

Ponechme stranou tzv. Kubiceho zprávu. Ještě před jejím vznikem však Kubice se svým nynějším prvním náměstkem Jaroslavem Hruškou a Hynkem Vlasem, se kterým po odchodu z policie založil soukromou detektivní agenturu, předal neoprávněné osobě utajené policejní informace, včetně vyhodnocení odposlechů. Tou osobou byl tehdejší předseda sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost, poslanec ODS Jan Vidím. Hned druhý den se totožná informace objevila na obrazovce nejsledovanější televize a další den pak byla zveřejněna jedním internetovým serverem.

A jak toto zneužití policejních pravomocí zpětně vysvětlují Kubiceho tehdejší podřízení? „Víceméně jsme popadli několik písemností, které jsme vzali na setkání s panem Vidímem. Tyto písemnosti pocházely z trestního spisu Poker (vyšetřování vraždy Františka Mrázka)“, uvedl před policejními vyšetřovateli jeden z hlavních autorů tzv. Kubiceho zprávy Hynek Vlas. Doporučuji panu Hudcovi, aby postupoval stejně jako pan dnešní ministr vnitra Kubice. Totiž aby se obhajoval tím, že buď on či jeho podřízení prostě „jen popadli nějaké odposlechy“, a šel prostě za tím, komu politicky důvěřoval a tomu tyto policejní informace šoupl v důvěře pod rameno. A že ty pak nějak náhodou unikly k někomu dalšímu či dokonce do médií? Klídek. Stačí mít svého šéfa inspekce policie. Kubicemu zametl jeho případ coby ředitel policejní inspekce jakýsi Zdeněk Pelc. Ten samý Zdeněk Pelc získal po nástupu Jana Kubiceho do pozice ministra vnitra vysokou funkci na ministerstvu vnitra. A šéfem Kubiceho inspekce policie se stala Pelcova pravá ruka z doby, kdy zametali okolnosti vzniku a úniku tzv. Kubiceho zprávy, Dušan Brunclík.

Pokud pan Kubice chce bojovat se zneužíváním policejních pravomocí, s úniky utajených informací, bude opravdu pověstným kozlem, co se stal zahradníkem.

P.S.: Článek byl zaslán ke zveřejnění do MF Dnes, kde byl však odmítnut. Údajně kvůli nedostatku prostoru. Je tedy vidět, jak některá média zachází s pro ně nepříjemnou pravdou - není v nich pro ni místo.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: Kubice, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav

Kubice dostal svou trafiku za "zásluhy" z roku 2005.

adamicek

Pro zametání pod koberec si najmuli toho nejlepšího specialistu na světě, ve svém CV se Kubice nemá za co "stydět", vždyť pomáhal současné vládě dostat se k moci, takže sladká odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Topolánek potažmo místopředseda ODS Nečas, dnešní předseda ODS si nákupem různých vlivných lidí pojistil cestu k moci.

cernik

Právě proto je, myslím si nejvyšší čas navrhnout Kubiceho na jmenování generálem Policie.
Skutečnost, že by pak roznášel Kubiceho Zprávy v generálských lampasech by určitě národ musela povzbudit.