Jiří Paroubek: Mlčeti zlato, aneb kdo půjde za Wolfem?

obrazek
2.2.2012 16:07
Vážení čtenáři, nepíšu těchto několik řádek rád, ale není zbytí. Nemá smysl zakrývat skutečnost. Text, který je připojen níže, reaguje na dezinterpretaci kauzy Wolf ze strany někdejšího předsedy vlády a šéfa ODS M. Topolánka zveřejněný v úterním Právu. Chápu Topolánkovu nervozitu, musí alespoň předstírat lidský zájem o Wolfův osud. Mouřenín (Wolf) sice odvedl svou práci (dlouhé měsíce držel nad vodou Topolánkovu vládu a nepřímo způsobil její pád), ale mouřenín by teď mohl mluvit a sdělit konečně veřejnosti, kdo mu slibovat beztrestnost v jeho případu a jaká za to byla cena.

Vyzval jsem šéfredaktora Práva Porybného, aby můj článek – reakci na Topolánkův článek – zveřejnil. Bez odpovědi. Nedočkal jsem se odpovědi stejně, jako u desítek jiných článků, které jsem od června 2010 do Práva zaslal.

Pozoruhodná svobodomyslnost pana šéfredaktora Porybného. Proto zveřejním článek zde a na dalších serverech.

Význam to bude mít jediný: bude jej číst souhrnně více lidí, nežli v Právu.

Text reakce na článek M. Topolánka:

V minulém týdnu byl soudem v Ostravě nepodmíněně odsouzen k pěti letům vězení trestu bývalý poslanec Petr Wolf, a to za rozkrádání dotace z evropských fondů v rozsahu 11 milionů korun.

V úterním vydání deníku Právo bývalý předseda vlády a předseda ODS Mirek Topolánek vyjadřuje velmi tvrdá obvinění na adresu soudu, ale vlastně i státního zastupitelství a policie, jakoby proces s Wolfem byl vykonstruovaný jako v časech Beriji a rozsudek v jeho kauze nespravedlivý.

Chápu M. Topolánka. Jeho vláda řadu měsíců na přelomu let 2008 a 2009 stála a padala ve sněmovně s hlasem dnes odsouzeného poslance Wolfa. On prostě svým hlasem držel vládu, tak jako další přeběhlíci Michal Pohanka a Miloš Melčák. Jak ukazuje rozhodnutí nezávislého soudu, měl jsem pravdu, když jsem říkal, že Wolf byl vydírán. Vláda Mirka Topolánka tedy stála na poslanci, kterého vydírala kvůli jeho osobním kriminálním problémům.

Myslím, že podobným způsobem byli vydíráni i bývalí poslanci Pohanka a Snítilý, nežli se stali „věrnou“ součástí vládní většiny. Vidím to tak, že M. Topolánkovi je toto soudní rozhodnutí krajně nepříjemné. P. Wolf již nemá v tuto chvíli co ztratit, mohl a měl by začít mluvit například o tom, kdo mu sliboval přikrýt malverzace veřejných prostředků a tedy vlastně beztrestnost. Připomínám, že bezprostředním podnětem k pádu Topolánkovy vlády byl pokus nejbližšího spolupracovníka a rádce premiéra Topolánka M. Dalíka zastavit odvysílání reportáže České televize právě o Wolfově kauze.

Chci sdělit, že se svým právním zástupcem zvažuji podání trestního oznámení na ministerstvo životního prostředí za podezřelé a zřejmě protiprávní kroky při zahlazení Wolfovy defraudace poté, co se rozhodl podpořit Topolánkovu vládu. Tak razantní změna názoru ministerstva životního prostředí, které ve své nezávislé kontrolní zprávě konstatuje před Wolfovým přeběhnutím několik trestných činů při čerpání dotace Wolfovo firmou UT 2002, aby pak obrátilo a po jeho přeběhnutí na stranu vlády uzavřelo tajně dohodu o narovnání a celý případ předalo finančnímu úřadu, aniž by vyžadovalo navrácení dotace, přece není náhodná a obhajitelná!

M. Topolánek sice odešel z politiky, ale další protagonisté jeho vlády – Nečas, Schwarzenberg, Kalousek, Vondra, Pospíšil – v ní nadále jsou a měli by se vyjádřit, zda jim zpětně (po rozhodnutí nezávislého soudu) nevadí, že se stali součástí kšeftu s mocí.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: korupce, vláda Mirka Topolánka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Otázky přeběhlictví a konverzí se táhnou jako červená niť dějinami lidstva v politice i náboženství, kdy v obou případech problém spočívá ve víře ve správnost určité idey.  Obojí nutno posuzovat v širším kontextu všech okolností tohoto rozhodnutí o změně základního životního postoje. Členění  kritérií zde máme jednoznačné :

1 ) vynucené za použití brutálního násilí,

2) dobrovolné,

a) z karierismu, utilitarity,

b)    pro nesouhlas tzv. s ,, náboženstvím" otců.

     Soudný člověk si vše přebere. Mám za to, že tato kriteria lze přiřadit k jednotlivým ,, konvertitům " jak jsou uvedeni ve výše uvedeném politologickém rozboru.

PS: Poslední dobou mám v zádech takoví neurčitý mrazivý pocit, že se blíží další vlna konverzí, které se budou týkat jedné parlamentní strany a jež lze jednoznačně podřadit pod bod ad 1). Doposud jsem nikde neznamenal hodnověrný signál, že by se s touto vysoce antidemokratickou činností přestalo a hrozba pozastavení činnosti zde dále visí jako onen bájný Damoklův meč.  Pro ilustraci závažnosti situace jeden citát z ,,dnešního internetu"

   ,, Je to alarmující a svědčí to o tom, že se nacházíme v poslední fázi zločinecké moci, která na sebe uzurpovala i pilíře, na nichž jinde stojí stát a jeho pověst pro to, aby bezostyšně a veřejně zastrašovala zbabělé a zbavovala se jich kriminalizováním těch, kteří se nebojí pro pravdu obětovat svobodu "  Jedná se o článek s názvem,, Z hlediska vyššího principu mravního pravda neni zločinem" autora M. Václavka o vězni ODS panu Smetanovi. Diskusní portál I DNES. Nutno uznat, že kromě článků  autorů pokleslých zde publikují i ti odvážní, kvalitní autoři. 

 

rku

Dá se psychotronicky zjistit kolik dostali?

rku

Kdo a kdy vlastně podal trestní oznámení na Wolfa? Kdy se dozvěděly špičky ČSSD že s využitím jeho dotací je něco v nepořádku? Proč ještě není podáno trestní oznamení na MŽP za krytí podvodu?

martin-stanek

Pane Gubine, nikdo mi nenamluví, že chování Evžena Snítilého při prezidentské volbě bylo spontánní. Myslím, že nebyl jediný, komu, jak se říká, Švejnar příliš nevoněl, ale jen Snítilý pro něj nehlasoval - možná proto, že byl těsně před volbou viděn při podivném rozhovoru s Ivanem Langerem (z tohoto "jednání" existuje i fotografie). Topolánkova vláda se neštítila ničeho, případ pana Wolfa to dokazuje. Doufám, že se postupně rozkryjí také případy poslanců Melčáka a Pohanky, a v neposlední řadě i Snítilého. Třeba bude čistý, jak píšete, ale třeba taky ne. Určitě to ale nikdo říct nemůže, dokud neproběhne vyšetřování.

oleg-gubin

Jiří, malou poznámku: Evžen Snítilý nikdy nebyl věrnou ani žádnou jinou složkou vládní většiny typu Melčáka. Při prezidentské volbě 2008 odmítl podporovat Jana Švejnara a nehlasoval. Předem to ohlásil tehdejšímu předsedovi Poslaneckého klubu Michalu Haškovi. Ve sněmovně vždy hlasoval s klubem, byť byl - podle mého názoru - ze strany nespravedlivě vyloučen. Se zbytkem článku 100 % souhlas, PRÁVO je fakt někdy k nečtení.

Vladimír Štingl

Pane Paroubku, dobrý den. Nepředpokládám, že byste očekával jásání Topolánka, jak perfektně funguje naše soudní mašinérie pod vedením vrchního zametače Pospíšila.... Topolánek se staví jako "čestný a spravedlivý", který hájí nebohého Wolfa, "odměnou" za jeho jidášské služby. Na druhou stranu získat cca 11,0 milionů Kč za "cenu" 5ti let natvrdo a "pokutu" 1,0 mil. Kč není až tak drastické.... Myslím, že ještě zapracuje odvolání, dovolání,  "vzorné chování", "vážná nemoc", popř. "milost" od nejvyššího.....

To, že Právo Vám Vaše články ani vyjádření nezveřejní není nic překvapivého. Z Práva se stal plátek, který nám servíruje bláboly chemického ekonoma, velkoknížete, Nečase, Gazdíka, Dobeše, Bárty, Johna, Peake, udatného Vondry a podobných individuí. Pan Porybný zjevně usiluje nebo je "usilován", aby Právo poslal pod vodu a zaniklo..... Za posledních 10 let se Právo změnilo k nepoznání, spíše k nečtení a "nekupování......". Nebýt prof. Kellera a ještě dvou komentátorů, tak je to další bulvár do party mfD a spol. .....

Velice lituji toho, že Melčák, Pohanka a Snítilý mají vystaráno.... Pokud by se dařilo a naše "nestranná" a neovlivnitelná justice pomohla osvěžit paměť Bursíkovi a spol., bylo by to určitě povzbudivé. Ale to asi nebude na pořadu dne. Ještě jednu věc, DÍKY za to, že se Vám podařilo Topolánka a spol. vymést ze Strakovky. I kdyby to bylo 2 dny před koncem mandátu, tak to mělo cenu. Zdravím Vás.