Jiří Paroubek: Navrhuji spravedlivou a zaslouženou popravu P. Bendy

obrazek
10.5.2011 17:22
V lednu a únoru tohoto roku - krátce po krajské konferenci ČSSD v Ústeckém kraji - jsme se na serveru Vaše věc v několika článcích věnovali vztahu P. Bendy a Krajské zdravotní, a.s. Připomenu P. T. čtenářům Vaší věci, o co jde. Někteří předáci ČSSD v Ústeckém kraji - konkrétně Fišera, Houska a Foldyna - do omrzení opakují, že P. Benda je jako předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s. odpovědný za předražený nákup přístrojů v této společnosti, ke kterému došlo v roce 2008.

Nechci vůbec diskutovat o tom, zda nákup přístroje byl opravdu předražený či nikoliv. Ministerstvo financí má k dispozici analýzu auditorské firmy Deloitte, která posuzuje nákupy techniky po dvou letech od nákupu. Krajská zdravotní, a.s. (KZ) má k dospozici posudek jiného auditora, který mluví o něčem jiném. Ale o tom někdy příště...

Připomenu fakta:

1. výběrová řízení na nákup techniky pro KZ proběhla v roce 2008,

2. smlouvy s dodavateli na nákup těchto přístrojů byly uzavřeny Krajskou zdravotní, a.s. před polovinou prosince roku 2008,

3. P. Benda se stal členem a předsedou představenstva KZ 17. 12. 2008. Jak by tedy mohl být odpovědný za nákupy přístrojů v KZ před tímto datem?

Nicméně, pp. Foldyna, Fišera, Houska argumentují, jakoby P. Benda odpovědný byl a toto je argument, proč má P. Benda odejít z čela představenstva KZ. Dokonce prý KZ dostala od antimonopolního úřadu pokutu 900 tisíc Kč z důvodu předraženého nákupu. A odpovědný za to je opět, jak jinak, P. Benda.

Celá věc má několik rovin:

1. KVV ČSSD Ústeckého kraje pod vedením Fišery, Foldyny a Housky rozhoduje jako politický komisariát bez ohledu na fakta a jejcih objektivní zhodnocení. Jako inkviziční tribunál vydává bez hodnocení merita věci Bendu světské spravedlnosti.

2. KZ je celek, který ještě v roce 2008 vykazoval ztrátu 180 milionů Kč. V roce 2009 to však byl zisk přes stodvacet milionů a v roce 2010 přes padesát milionů. Petr Benda se tak jako šéf představenstva projevil jako velmi schopný manažer a jiného člověka těchto manažerských kvalit ve svých řadách ústečtí krajští zastupitelé za ČSSD prostě nemají.

3. Oproti roku 2010 zhoršují pojišťovny výchozí platební podmínky pro hospodaření KZ - v souladu s prosazováním vládních "úsporných opatření" - o cca 250 milionů Kč. Jinak řečeno, když bude KZ hospodařit stejně dobře, jako v roce 2010, dotane se do bilanční ztráty kolem 200 milionů Kč. Jen zkušený, tvrdý a situace znalý manažer dokáže udržet aspoň vyrovnané hospodaření této společnosti. S P. Bendou v čele KZ taková šance (ne sice velká ale) žije, bez něj není žádná. Ztráta KZ půjde pak plně na vrub politických komisařů z ústecké ČSSD a budou muset hledat finanční zdroj v kraji, ze kterého ztrátu pokryjí.

Zvláštní zmínku si zaslouží Šloufovo duo novinářů - Ovčáček + Machová - opět žádná snaha o objektivitu. Znovu goebbelsovsky opakované lži o P. Bendovi jako známém zlosynovi. Žádná snaha o objektivitu, tedy dát možnost k vyjádření někomu jinému, třeba právě P. Bendovi. Etika novináře je pro ně burský oříšek. Peníze nesmrdí... Je mi jich líto.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: ČSSD, Ovčáček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.