Jiří Paroubek: Novinářský šmok Kolář

obrazek
14.11.2011 11:00
Pryč je doba, kdy „analytici“, kteří v minulosti máloco předem správně analyzovali, např. K. Hvížďala či B. Doležel, předvídali potupný konec mé nové a přitom tradiční strany národních socialistů a můj osobně. Pak se v Právu náhle objevily výsledky průzkumu veřejného mínění, podle kterého nár. soc. stranu byly ochotny podpořit 3% lidí ještě před jejím faktickým vznikem a dalších 16% o tom bude podle tohoto průzkumu uvažovat.

Přemýšlet o volbě nár. soc. strany budou prý zhruba dvě pětiny potenciálních voličů ČSSD i KSČM, jako o vážné alternativě. A tak přezíravé soudy rázem zmizely. A nastoupily úvahy jiné, v zásadě pokusy kompromitační. Čeští národní socialisté byli těmi, od kterých se prý učili Hitlerovi nacionální socialisté. Pro zajímavost, tento veleblud se objevil (a stále jej najdete) na málo čteném serveru Česká pozice, kterou prý včetně jejích četných redaktorů platí A. Babiš. Prodávám, jak jsem koupil.

V posledním čísle Eura známý novinářský šmok Kolář (dříve Lidové noviny) ve svém článku píše celou řadu nehorázných lží. Vyjádřím se k těm nejobludnějším:

  1. Na projektu nové nár. soc. strany prý v jakési akcionářské struktuře spolupracuji s kmotry ODS Janouškem a Hrdličkou. Nechápu, proč by to tito lidé dělali, nár. soc. strana chce být až do konce tohoto volebního období, tedy až do voleb v roce 2014, opoziční a protivládní stranou. K žádnému zvratu poměru sil vlády a opozice ve sněmovně vznikem nár. soc. strany nedochází. Naopak, nár. soc. strana chce být razantní opozicí. Na mých webových stránkách i na webu nár. soc. (www.nslev21.cz) jsou uvedena všechna vystoupení ve sněmovně má i Jiřího Šlégra. Pokud v nich někdo najde nějaké provládní vyjádření, ať se přihlásí. Zkrátka, když Kolářovi nesedí fakta, tím hůře pro fakta.
  2. Dům na Radlické 58 v Praze 5 si na základě výběrového řízení pro svou firmu pronajal ústřední tajemník ČSNS 2005 J. Andres, aby se poté rozhodl, že významnou část této budovy (přízemí a dvě patra) dá k dispozici nár. soc. straně. J. Andres jen plnil usnesení grémia své strany pod vedením později vyloučeného předsedy Janka. Tržní nájem ve výši 300 tis. Kč měsíčně platí Andres ze svého, žádný Janoušek ani Hrdlička mu na to nepřispívají. Vše lze doložit smlouvou i výpisem z účtu, ze kterého Andres nájem platí.
  3. Není tedy pravda to, co také píše Kolář, že nájemné Janoušek či Hrdlička nové straně poskytují sponzorsky (!). Je to vlastně nehorázná lež. Pan Hrdlička a Janoušek ani žádný kmotr ODS nové straně nepřispěli, nepřispívají a přispívat nebudou. Je to vlastně jen modifikovaná a rozvinutá stará komunistická teze o národních socialistech jako o agentech buržoazie v dělnické třídě.
  4. Vzpomínám si na přelom roku 2005 a 2006, kdy se objevila korupční kauza poslance ODS Doležala. Postupoval jsem v této věci tak, jak bych postupoval, pokud by se do stejné situace dostal kterýkoliv poslanec ČSSD, včetně mě samotného. Poslanci ČSSD ve sněmovně tak hlasovali pro Doležalovo zbavení poslanecké imunity. Nevím tedy, co jsem „nesplnil“ a hlavně nevím, proč bych cokoliv takového měl komukoliv z ODS slibovat, nota bene pár měsíců před volbami. Úplný žvást.
  5. Je to vlastně v té politice podle Koláře jednoduché: Paroubek na premiéra a Zeman na prezidenta. Pobavil jsem se.
  6. Ať hledám, jak hledám, mezi majiteli firmy Eukaryota, která po výběrovém řízení a za tržní nájem pronajmula Andresovi (a tedy nár. soc. straně) budovu, Hrdličku ani Janouška nevidím. A jak si s tímto faktem poradil Kolář? Janouškovi prý vlastně nikdy nic, žádná společnost, nepatří. Ale pane Koláři, společností v ČR jsou desítky tisíc, jak zjistit, ve kterých má Janoušek své „bílé koně“. Úžasná myšlenka, takhle dostanete vždycky kohokoliv.
  7. Zhrzený Janko prý slyšel, že si Andres budovu pronajímá od Janouška. Je to opravdu hodnotné „svědectví“ od člověka u něhož i Kolář píše, že je řízen známými kmotry ústecké ČSSD Houskou a Fišerou. Hodnota takové informace je rovna nule.

P. Kolář se předvedl jako novinář na úrovni svých dávných novinářských kolegů z Völkische Beobachter, což byla tiskovina, která zásadně pracovala jen se šalbou, klamem a lží. Nepředložil pro svá lživá tvrzení jediný důkaz.

Jeho článek je typickým příkladem článku na objednávku. A kdo první s touto myšlenkou mého údajného spojení s Janouškem a Hrdličkou přišel? No přece server Česká pozice. A kdo stojí za nečteným serverem Česká pozice? To už jsem napsal. Zlí jazykové tvrdí, že P. Kolář je jedním z novinářů dlouhodobě spolupracujících s lidmi od M. Kalouska, známého svou vyhrocenou morálkou.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Pane Matlasi, svou podporu panu Parozubkovi jsem zde vyjádřila a jinak ji vyjadřuáji  především svou prací zde, a poznámky analýzu toho, jak a co může takováto obrana způsobit, a co mi mé zkušenosti napovídají jako lepší postup, to jsem nezveřejnila zde, ale dvovolila si zaslat osobním dopisem.

amiourful

Ačkoliv chápu, že je velmi stresující, jak je celá vaše rodina pod palbou, připadá mi váš způsob obrany nešťastný.

Vladimír Štingl

Dobrý den přeji a ve "zkratce". Existují různá přísloví a srovnání. Po přečtení Vašeho blogu mě napadlo jedno, ale "napamatuji" si přesně: ".........a karavana jde dál"..... Chápu, že chcete uvést lživé, zkreslené, neúplné a často osobně urážlivé ataky na svoji osobu do reálné podoby doložitelné fakty. Určitě máte lepší přehled než já o korektnosti a profesionalitě jednotlivců, kteří jsou součástí celé mediální sféry. Těch skutečných "profíků", nehalících se do vykonstruovaných, rádoby pravdivých "intelektuálních" sentencí, úvah, článků a často úplných blábolů je na veřejné, viditelné a slyšitelné scéně poskrovnu...

PROSÍM, NENECHTE SE  O K R Á D A T   o cenný ČAS. I to je součástí "taktiky", jak Vám ukrajovat z času potřebného na skutečnou práci. S tiskem, vlastně celou mediální sférou v dnešní podobě to v naprosté většině případů není o diskuzi, myšlenkách a podnětech....To je veliký problém dEMOKRACIE v českém pojetí.

Hodně občanů čeká na "desatero", které bude jednoduše, přesně a konkrétně specifikovat ideu, směr a cíl (tak, aby to bylo REALIZOVATELNÉ A ZREALIZOVALO SE). Žádné litanie, popisné programy apod., protože atmosféra na "čtení" u valné části spoluobčanů v České kotlině a Moravské zemi NENÍ. ZMĚNY V ČEM, ČEHO, JAK A KDY. Poznámka na závěr: "Jakmile je "cukatura" vzniká "napnelismus"...." A už se valí zaručené info jak "...některé "lahůdky" vlády odpovědnosti pod vedením BaKaNe NEBUDE MOŽNÉ ZMĚNIT, pouze upravit a těch "jak" pomaličku přibývá - "cukatura".... Bude ale též, na protipólu u netrpělivých "čekatelů", přibývat "napnelismus"..... Tam, kde je vůle, intelekt, inteligence, schopnosti, obsah a dostatek vytrvalosti a houževnatosti lze "ze dne na den" zlikvidovat i 2. pilíř..."

Přeji pohodu a VYDRŽAŤ!!!