Jiří Paroubek: Pane redaktore Leschtino, přestaňte lhát

obrazek
5.9.2012 13:26
Redaktor Hospodářských novin Jiří Leschtina je známý fabulátor, který si s fakty příliš hlavu nedělá. V dnešních Hospodářských novinách ve svém článku "Temní politici v zakletém kraji" obvinil Petra Bendu (dříve ČSSD, dnes NS-LEV 21) z toho, že je "lovcem černých duší" a spojuje ho s podezřelými nákupy v Krajské zdravotní, a.s., které vyšetřuje policie. "Petr Benda přišel do Krajské zdravotní 17. 12. 2008. Tedy až poté, co nákup bez účasti P. Bendy proběhl," píše Jiří Paroubek ve svém dopise redaktoru Leschtinovi. Ten se totiž tuto "malichernost" neobtěžoval ani uvést. Zřejmě se mu nehodila do krámu...

Dopis Jiřího Paroubka Jiřímu Leschtinovi z Hospodářských novin

Pane Leschtino,

nemám o Vás jako o novináři valné mínění. Váš dnešní článek mě jen utvrdil v mém názoru. Nechci přitom hovořit o Vaší svazácké minulosti, ale o faktech. Hovořit v souvislosti s Petrem Bendou o černých duších je jen úsměvné. To je asi stejně prokazatelné, jako to, když budu říkat, že články, jež podepisujete, za Vás prefabrikuje někdo jiný.

Je jen dobře, že Policie ČR vyšetřuje nákup přístrojů v Krajské zdravotní, a.s. Mnohokrát jsem volal po vyvození osobní odpovědnosti i trestně-právní odpovědnosti. Pro Vaši informaci Vám chci říci, že nákup přístrojů pro Krajskou zdravotní, a.s. byl proveden v období září až prosinec 2008 (proběhl na základě výběrového řízení a byly uzavřeny smlouvy s dodavatelem o dodávce přístrojů). Petr Benda přišel do Krajské zdravotní 17. 12. 2008. Tedy až poté, co nákup bez účasti P. Bendy proběhl. Alespoň tohle byste si mohl zjistit, nežli začnete psát své obvyklé lži.

Mimochodem P. Benda v čele Krajské zdravotní, a.s. dostal tuto společnost z červených do černých čísel. Před rokem a čtvrt byl P. Benda společnou vůlí korupční koalice ČSSD-ODS vyhozen z funkce předsedy představenstva Krajské zdravotní, a.s. Dnes již je Krajská zdravotní, a.s. opět v provozní ztrátě. Co dělat. Někdo prostě řídit umí, někdo ne“ Pan P. Benda řídit hospodářský celek umí.

Vy si ani neumíme opatřit správné informace, pane Leschtino. Nebo možná nechcete.

Nestrkejte, prosím, P. Bendu do stejného pytle s lidmi jako Řebíček, Oulický nebo dokonce Kouda.

Očekávám, že se P. Bendovi omluvíte a budete příště používat přesné informace.

Jiří Paroubek


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.