Jiří Paroubek: Petřin řecký dům není toskánská vila

obrazek
9.12.2011 19:13
Redaktorka Pospíšilová nebyla včera doma. Dnes vyšel v Blesku bohatý informační materiál, který se věnoval koupi domu na řeckém ostrově Ithaka mou ženou Petrou. Byl velmi objektivní, patrně proto, že se na něm tentokrát nepodílela redaktorka Pospíšilová. Skoro si myslím, že ani v té době nebyla v redakci. Rozhovor serveru Týden.cz s mou ženou Petrou, ve kterém uvedla Petra podrobnosti o koupi domu, si zřejmě vyžadoval rychlou reakci Pospíšilové. A tak tentokrát nešla "komplexní informace" do Blesku po obvyklé ose Houska (Fišera) - Mrencová (řídící důstojnice) - Pospíšilová, ale zcela korektní cestou.

Má žena v rozhovoru s Týdnem mimo jiné uvedla, že podle informace vydavatele mé knihy "Plnou parou v politice", pana Lederera z vydavatelství Prostor, bylo prodáno již 40 tisíc kusů. Nemám, proč bych o tom pochyboval. SMS zprávu s touto informací, kterou jsem dostal od pana Lederera, jsem přeposlal paní Pospíšilové.

Paní Pospíšilová si dnes zřejmě chce zasloužit "pochvalu" paní Mrencové za jí "dodané informace". A tak mě dnes odpoledne zasypala smskami, že prý se má kniha neprodává a že jí to říkali někteří knihkupci. Přitom vůbec nepochybuji o tom, že Pospíšilová má již svůj zítřejší článek dávno napsaný a zkonzultovaný s Mrencovou.

Doporučil jsem paní redaktorce opakovaně, aby se spojila s vydavatelem Prostoru, panem Ledererem. Jen vydavatel totiž může na základě tzv. ohlášek vyčíslit celkový počet prodaných výtisků knihy. Jednotlivý knihkupec může tu a tam říci svůj dojem o prodejnosti knihy, ale celkový přehled nemá. Paní Mrencová a její přítelkyně redaktorka Pospíšilová jej ovšem už "dávno mají".

V úvodu přikládám ještě fotografii Petřina domu na Ithace. Připomínám, že se jedná o jednu polovinu dvojdomku.

(Prý zítra na letiště na sousední Kefalonii přiletí soukromým letadlem (cesta tam a zpět nejméně za 300 tisíc korun) dva čeští novináři. Je to, myslím, zbytečná cesta. Jinou fotografii než tu, kterou mají od Petry k dispozici - a která je úvodním obrázkem tohoto článku - média totiž nenafotí.)

Kupní smlouvu k domu na 100 tisíc eur má v kopii redakce Týdne (jistě ji ráda poskytne jiným médiím k nahlédnutí). Redaktoři Týdne dostali k nahlédnutí také mou smlouvu z vydavatelstvím Prostor z října minulého roku na prodej autorských práv k mým dvěma knihám a rovněž sběrnou fakturu na provedené rekonstrukční práce v domě. O všem tom hovořila zcela otevřeně má žena Petra v rozhovoru se serverem Týden.cz.

 

P.S.: Zkreslí-li redaktorka Pospíšilová své a mé sms zprávy z dnešního odpoledne v zítřejším Blesku (skoro o tom nepochybuji), zveřejním je zítra v plném znění.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lenka-vaskova

Pane Dubo, mám jiné informace, a to právě o mnohem vyšším snižování penzí. Ale možná se to týká jen určité skupiny, to přesně nevím. Nicméně - Vám se zdá snížení důchodu o 40% něco, co nestojí za řeč?

heriot

Paroubek bude prostě vždy vděčné téma pro naše ulhané novináře a pro jim na lep skáčící naivní občany. Když si vrcholový politik koupí s manželkou dům za pět milionů, no to je opravdu důvod k mediální hysterii...

lenka-vaskova

Pane Sazečku, to je voda na Váš mlýn, co? Vlastnit nemovitost v Řecku nevidím jako nějaký hit. Mám v Řecku kamaráda, už dlouhé roky dělá turistického delegáta nejen českých cestovních kanceláří, sama jsem tam několikrát s rodinou byla a setkávala se s jeho známými - rodilými Řeky, takže si troufnu říct, že o této zemi i něco málo vím. Ithaka sice není turisty vyhledávaná lokalita, protože je tam obecně méně hotelů, než v jiných lokalitách, ovšem jakožto Odysseovo působiště je to lokalita vyhledávaná alespoň co se týče výletů. Ač si v ČR všichni myslí, že si Řekové žijí nad poměry, opak je pravdou, alespoň v současné chvíli. Důchodcům se snižují důchody o více než 50%. Nemovitosti jsou čím dál víc levnější, protože je rodiny, které potřebují každou korunu - každé euro - prodávají pod cenou, aby měly na živobytí. Řecko je přímořská země a proto máme pocit, že mít někde tam dům je luxus. Nicméně myslím, že případ Jiřího Paroubka s domem na ostrově Ithaka je podobný, jako by si některý z Řeků koupil chalupu někde na Šumavě. Myslíte si, že by to tam brali jako luxus?

Srovnávat Grossovy pochybné příjmy a jeho byt na Floridě, nebo byt exministra Bessera nebo odkloněné miliony exministra Kocourka, (asi) Dalíkovu a Topolánkovu luxusní vilu v Toskánsku atd. je úplně mimo mísu.

Zaráží mě jedna věc, která zřejmě souvisí s češstvím obecně. Asi bychom chtěli, aby naši bývalí premiéri bydleli pod mostem, tedy alespoň ti levicoví. Pokud by si Jiří Paroubek koupil obrovskou vilu někde na pláži na Bahamách, asi bych s Vašim komentářem souhlasila. Ale polovina dvojdomku na Ithace v Řecku, X kilometrů od pláže...nic, co by zavánělo přílišným luxusem. Zajeďte se do Řecka podívat, koukněte na ceny nemovitostí. Zjistíte sám, že jsou tam domy levnější, než téměř každý průměrný pražský byt.

catumbelan1

Pan Paroubek je čistší Grosse!