Jiří Paroubek: Po Wolfovi Bursík!

obrazek
27.1.2012 15:50
Trest pro bývalého poslance ČSSD Petra Wolfa za jeho defraudaci a podvod s veřejnými penězi vnímám nejen jako zadostiučinění. Není prostě pádnějšího argumentu, než rozsudek nezávislého soudu, nota bene tak tvrdý a jasný, jako v tomto případě, který znamená jediné: Topolánkova vláda byla vládou postavenou na politické korupci.

Kauza Petra Wolfa a dnešní rozsudek je také vysvědčením o hlouposti těch, kdo stále dokola omílají, že „pád vlády během českého předsednictví byl nezodpovědným politickým činem“. Ano, byl to možná krok vůči českému mediálnímu stádu nepopulární, ale vůči osudu této země nutný a odpovědný. Vláda, která ztratila politický mandát a stojí na poslancích, které vydírá skrze jejich osobní průšvihy, která nabízí z pozice své moci dokonce zahlazení těchto zločinů a dokonce, jako právě v případě kauzy Petra Wolfa, vyvíjí také nátlak na média, je vládou nejen nelegitimní, ale především nelegální, protizákonnou, vlastně zločinnou.

Kdy jindy má opozice povinnost zasáhnout, než ve chvíli kdy vláda zneužívá svoji moc, aby zakryla trestnou činnost politika, na jehož hlasu stojí a padá?

Udržovat takovou vládu při životě jen proto, že zrovna v té chvíli taková korupční vláda formálně předsedá EU, bych považoval za výraz neúcty jak vůči voličům, tak i vůči EU a jejím cílům. Bylo by to stejné, jako kdyby se například v Itálii zjistilo, že vládu financuje sicilská mafie a italská opozice by nečinila žádné kroky k jejímu pádu jen proto, že by Berlusconi v té chvíli zrovna konferenciéroval evropským státníkům.

Kauza ProMoPro, kdy se vesele vrabčilo v řádu stamilionů i na samotné organizaci předsednictví, aby po pádu Topolánkovy vlády a odchodu Alexandra Vondry tato zlodějina přestala, je dalším důvodem, který ještě čeká, doufejme, na svoji soudní dohru.

Neusilovat o odchod Topolánkovy vlády v této situaci by bylo nejen nezodpovědné a hloupé, ale především provinční a maloměšťácké, po dnešním rozsudku navíc i zločinné.

Doufám proto, že po dnešním rozsudku v kauze Petra Wolfa už nikdo z novinářů nebude dávat na odiv svoji hloupost a provinční zaprděnost, aby mi kdy vyčítal, že jsem jako šéf opozice v situaci vyrovnaných politických sil vyvolal hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, která postavila svůj mandát doslova na kšeftu se svobodou svých poslanců.

Očekávám také, že se policie nyní bude zabývat i velmi podezřelými kroky někdejšího vedení ministerstva životního prostředí, kde došlo k podivnému zahlazení Wolfovy defraudace poté, co se rozhodl podporovat Topolánkovu vládu. Kauza Wolf totiž není jen o mamonu jednoho poslance, ale především o systému, který mu umožnil obchodovat se svojí mocí!

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: korupce, vláda Mirka Topolánka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zenka

Pan Duba rád vydává něčí názory za své - viz článek Ekonomka: Klesla koruna a hrozí inflace. Cos to udělal, Kalousku, na PL dne 26.01.2012, ve 14:57, kde ekonomka Šichtařová zveřejnila svůj názor na půjčku MMF a ejhle - pan Duba ve svém komentáři k blogu Jiří Dolejš: Půjčka MMF a národní zájmy ze dne 26.1.2012 15:56 používá doslova a do písmene stejné argumenty!!!

 Není pěkné chlubit se cizím peřím!
ondrej-masek

Bojim, bojim...:-)

ondrej-masek

Pane Dubo, osobních invektiv zanechte laskavě vy. Jak se říká: "Nečiň jiným, co nechceš, aby oni činili tobě." Vy vesele napadáte ostatní a jakmile někdo řekne něco proti vám, tak se vás to dotkne. Osobně ale myslím, že je vám ale úplně jedno, co o vás kdo píše. Vaše role zde je úplně jiná.

ondrej-masek

Pane Dubo, asi máte pravdu, i já jsem naivní. Ale svou naivitu v podobě komentářů připojuji jen k minimu článků, Vy jste pravý opak. Prožíváte to tedy evidetně mnohem víc, než já...

ondrej-masek

Pane Kulíku, nechci hovořit za pana Paroubka, nicméně si zkuste najít články z tehdejší doby - Jiří Paroubek upozorňoval na podezření z korupčního jedání a vydírání poslance Wolfa. Média bohužel o Wolfovi hovořili jako o "konstruktivním poslanci", kterému se rozsvítilo a proto podpořil vládu Mirka Topolánka. Stejně tak Jiří Paroubek hovořil o korupci okolo Miloše Melčáka či Michala Pohanky, nebo později o Evženu Snítilém. Jejich přeběhnutí také nebylo jistě spontánní.

Jiří Paroubek na možné vydírání poslance Wolfa upozorňoval již dříve, nicméně jej nikdo neslyšel...a média už vůbec ne.

rku

Pane Paroubku,

znamená to, že v době kdy jste schazoval vládu jste už věděl že Wolf je podvodník. Od kdy jste to věděl nebo tušil a proč jste proti němu nezasáhl?

ondrej-masek

Aniž bych chtěl Petra Wolfa nějak hájit, myslím, že by na něj mělo být nahlíženo nejen, jako na korupčníka, ale vzhledem k okolnostem, za kterých podpořil Topolánkovu vládu, i jako na oběť vydírání lidmi z nejvyšších pater české politiky. Byla to sice vláda Mirka Topolánka, kterou Wolf podpořil, ale je třeba mít na vědomí i to, že v této vládě seděl coby ministr práce a sociálních věcí i současný premiér Petr Nečas či ministr financí Miroslav Kalousek.

Rozsudek v kauze Petra Wolfa by měl vést k obsáhlému vyšetřování a k výslechu by měli jít všichni členové vlády Mirka Topolánka. Nevěřím například, že by Miroslav Kalousek či Petr Nečas nevěděli, jak to doopravdy s Wolfem je.

Petr Wolf by měl začít mluvit a jeho slova by měla vést k demisi současné vlády, v níž jsou premiérem a ministrem financí lidé, kteří byli součástí kabinetu Mirka Topolánka!!!

P.S.: Pane Dubo, původně jsem na Vás reagovat nechtěl, nicméně myslím, že byste se měl nad celou věcí lépe zamyslet. Pád vlády v době předsednictví EU není žádná evropská rarita, stalo se to už několikrát. Pohádku o tom, že nás to v zahraničí poškodilo, vytvořily česká média. Nebo si snad naivně myslíte, že by se média zachovala stejně, i kdyby v době předsednictví padla vláda ČSSD? To by média oslavovaly pravici a psali by, že pravice tím, že položila vládu v době předsednictví pomohla zachránit reputaci naší země navenek. Klidně se vsadím, že by to bylo takto interpretováno... Tak nebuďte naivní a jak píše správně pan Staněk, nečtěte už noviny.

martin-stanek

Pane Dubo, je vidět, že vydatně čerpáte z českého tisku, jako jsou Hospodářské noviny nebo MF Dnes. Kdyby to bylo jinak, věděl byste totiž, že v době, kdy ČR předsedala Radě Evropské unie, se většina státníků z okolních států doslova držela za hlavu, protože se vláda Mirka Topolánka chovala v mnoha věcech více než hloupě a amatérsky. Dokonce měli přezdívku "damage control". Poté, co byla vláda Mirka Topolánka svržena, si většina představitelů států EU doslova oddechla. Fischerova úřednická vláda pak naše předsednictví dovedla do důstojného konce a trochu nám napravila reputaci, protože ministři byli většinou odborníci - úředníci.

Vám se, pane Dubo, zdá snad normální, že nám všem vládla vláda, která se opírala o člověka, ktery byl teď odsouzen za korupci? Vy si opravdu myslíte, že Wolf přeběhl jen tak?? Že ho Topolánkova mašinérie neměla čím vydírat? Dnes přeci jasně vidíme, že měla. Umím si představit, když za Wolfem přišli Topolánek s Bursíkem a řekli: "Poslanče Wolfe, buď nás podpoříš, nebo si odsedíš pět let v chládku za tu svou zlodějnu."

Pane Dubo, pokud se Vám přesto nerozsvítilo (nejen kvůli tomuto textu, ale hlavně kvůli rozhodnutí soudu v kauze exposlance Wolfa), měl byste alespoň přestat číst pravicový tisk... Leze Vám to totiž na mozek, a teď to nemyslím nijak zle.