Jiří Paroubek: Respektujme práva Davida Ratha

obrazek
3.6.2012 15:20
Se zděšením sleduji, jakým způsobem přistupují politici napříč stranami k případu Davida Ratha. Předně mi připadá neuvěřitelné, že i po kauze Věry Jourové a neblahých zkušenostech z této kauzy opět média pořádají ukázkový lynč plný účelových úniků ze spisů.

Vrcholem byly fotografie Davida Ratha z věznice, které přinesl sobotní Blesk. Zde se nikdo nemůže vymlouvat na únik od obhajoby, a proto vyzývám ministra spravedlnosti, aby okamžitě zasáhl, zamezil těmto praktikám a provedl ve Vězeňské službě šetření. Na jedné straně se tady poslanec převáží eskortou a řeší se jeho možné ovlivňování svědků při jednání sněmovny a na straně druhé tu očividně někdo z Vězeňské služby vesele obchoduje s fotografiemi z neveřejných databází. A to, aniž by to kdokoliv odsoudil či se nad tím pozastavil.

Předsedkyně sněmovny Němcová odmítá účast Rathových obhájců na jednání sněmovny. V roce 2009 však ona sama v případě poslance-defraudanta Petra Wolfa hlasovala pro účast jeho advokátky Kláry Veselé-Samkové, která se jednání nejen účastnila, ale také i vystoupila!

Jsem přesvědčen, že nejen z důvodů tohoto precedentu, ale i s ohledem na účast policistů v sále by bylo férové umožnit advokátům Davida Ratha účast na jednání sněmovny. Vyzývám proto všechny poslance, aby se nad těmito argumenty zamysleli a účast advokátů Davida Ratha umožnili. Návrh na jejich účast jsem připraven podat, pokud tak neučiní předsedkyně Němcová.

Co mi ale připadá naprosto neuvěřitelné, že ani vrcholný politik strany, z níž David Rath pochází, první místopředseda ČSSD Michal Hašek, notabene právník, se nedokáže v tak zásadní věci svého bývalého kolegy zastat. Je to jen další ze signálů morálního chátrání špiček ČSSD.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

videnak
Pane Paroubku, nebojte se a bojujte o pravo, přijděte k řečničti se sitovkou plnou za vaši vlady a zplaštělo za vlady zloděju a korupčníku at se Nečas chyti za nos ,anebo za sukni te sve Nagyove......
antoninsebek
Krajtl

Pane Šebku, Server Lidovky.cz toho za svou existenci zjistil už mnoho, kdybyste si dal trochu práce se srovnáním hory bombastických zjištění jimiž nás zásobuje s holou skutečností jež později vyplouvá na povrch, jistě byste jeho zprávě nedůvěřoval natolik, že byste měl potřebu ji sem přepisovat.

A k tomu přepisování - možná Vám to dosud uniklo, ale internat je kouzelný právě v tom, že lze používat odkazy - co je již jednou napsané, to netřeba "citovat", stačí zveřejnit odkaz. Jelikož jste měl potřebu sem Váš příspěvek vložit tučně, chápu toto Vaše jednání jako projev jakéhosi Goebelsovského syndromu mnohonásobného opakování, který popadá každého dogmatika, kterému se začne hroutit konstrukce jeho víry. Z psychologického hlediska je vaše jednání pochopitelé a je namístě s Vámi soucítit, ovšem dovolím si upozornit že tento typ terapie má sice chvilkové úlevné účinky, ale pravděpodobně nepovede k dlouhodobému zlepšení Vašeho stavu a otravuje ostatní, dosud nepostižené jedince.

Skutečně považujete svou víru v server Lidovky.cz za vrchol vlastní invence? Je nutkání  pochlubit se světu touto genialitou je natolik silné, že Vás ukojí jedině použití tučného písma?  Není to už sama o sobě diagnóza?

rku

Pane Paroubku,

sněmovna není soud, proč by tam měli tedy být Rathovi advokáti? Ano, mohou tam být, ale na galeri pro veřejnost pokud bude jednání veřejné.

 

heriot

K panu Šebkovi.

Možná byste měl věnovat více pozornosti tomu, co autor píše. Pokud vám tedy nejde o to za každou cenu s panem Paroubkem nesouhlasit....

Ano, doktor Rath je podezřelý z mnoha věcí.

Ale článek nebyl o tom, z čeho všeho je doktor Rath podezřelý, ale o tom, že každy podezřelý, tedy i on má svá práva a ta je nutno respektovat.

rezjir10

Ad pan Šebek

a to Bartík se ani nenámáhal třeba přejmovat tu opravu na rekonstrukci, ani výkazat nějaké jiné inovace, např. přístavby, použití jiných materiálů atd., že ano?

antoninsebek

Věnujte prosím pozornost této hodinu staré zprávě - tj. z 3. června 2012  15:57

Cituji: Server Lidovky.cz zjistil, že Václav Jirát zastupuje jako advokát společnost Energie stavební a báňská. Detektivové na ni narazili, když rozkrývali údajné manipulace při výběrovém řízení na opravu buštěhradského zámku. Bratr nového žalobce v případu Davida Ratha tedy pracuje pro firmu, která ve spisu figuruje.

 

Původní projektant z firmy  Aria vyčíslil předpokládané náklady na rekonstrukci památky na 168 milionů korun. Hejtmanství si pak ale našlo nového projektanta; Richard Bartík, jenž si založil firmu s podobným názvem Arcia, vyčíslil náklady na 220 milionů korun.

"Podle operativních poznatků policie pomáhala Rathovi a spol. s hledáním nového projektanta právě společnost Energie stavební a báňská," napsaly Lidovky.cz. Konec citátu.

 

Takže abych se vrátil k názvu článku: pan poslanec má zřejmě taková práva, o kterých se nejmenovaným posvátným (sudokopytným a přežvýkavým) čtvernožcům ani nesnilo.