Jiří Paroubek: Řídí Roman Houska chomutovskou policii?

obrazek
12.5.2011 09:21
Před několika týdny jsme na našem portálu publikovali článek o Romanu Houskovi s názvem „Sociální demokrat Roman Houska – symbol změny v ústecké ČSSD“, ve kterém jsou doslovně citovány některé mediální výstupy, které byly o Romanu Houskovi publikovány např. v MF Dnes, Právu či České televizi. Roman Houska mediálně pohrozil – jak už je u něj obvyklé – trestním oznámením. Není mi přitom známo, že by Houska vůči MFD, Právu a České televizi podal ve věcech, které se jej nepříznivě týkaly, trestní oznámení. A s jakým výsledkem.

Trestní oznámení pak opravdu podal a chomutovská policie se obrátila na šéfredaktora portálu Vaše věc Ondřeje Macuru s žádostí o vysvětlení. Ten policii odpověděl podle mého názoru, ale i podle názoru osloveného právníka, zcela dostačujícím způsobem. I přesto jej však místní policie popotahuje tím, že žádá jeho výslech, což v souvislosti s článkem o Romanu Houskovi považuji za zcela absurdní. Je to zcela šikanozní postup. Celá věc na mě působí dojmem, že chomutovská policie pracuje buď pod extrémním tlakem či naopak na základě zadání Romana Housky či lidí z jeho nejbližšího okolí. Nezapomínejme, že životní partnerkou Romana Housky je ústecká hejtmanka Jana Vaňhová a přítelkyní obou dvou je Marie Benešová, bývalá nejvyšší státní zástupkyně, dnes místopředsedkyně ČSSD s ambicí obsadit pozici stínové ministryně spravedlnosti - člověk, který pro mne překvapivě velmi intenzivně spolupracuje s touto politickou galerkou v čele s pány Fišerou a Houskou.

Pro vysvětlení: Článek „Sociální demokrat Roman Houska – symbol změny v ústecké ČSSD“ (ten si můžete přečíst ZDE) byl zaslán na mou e-mailovou adresu člověkem, kterému zřejmě není situace v ústecké ČSSD lhostejná, a který si z pochopitelných důvodů nepřál být jmenován. Pravděpodobně z důvodu možného pronásledování v režii samotného Romana Housky (jak to ostatně dělá Houska nyní za použití chomutovské policie vůči šéfredaktorovi serveru Vaše věc O. Macurovi). Požádal jsem šéfredaktora portálu Vaše věc o uveřejnění tohoto článku, jelikož jsem v něm neshledal žádný problém. Jak se sami můžete přesvědčit, článek obsahuje krátký komentář a doslovné přepisy mediálních výstupů, a to konkrétně v časopisu Týden, denících Právo a MF Dnes, na zpravodajském portálu Denik.cz a reportáží České televize. Připadá mi tedy absurdní, že Roman Houska podává trestní oznámení na někoho, kdo již jednou publikované a tedy veřejně dostupné články převzal a nikoliv na samotné zdroje. O výše uvedených skutečnostech bylo příslušné oddělení chomutovské policie informováno ve vysvětlení, které jim šéfredaktor Ondřej Macura na jejich žádost zaslal.

Přístup chomutovské policie tedy v tomto ohledu vůbec nechápu, protože šikanovat někoho kvůli tomu, že publikoval již zveřejněné, a tedy veřejně dostupné články či reportáže, mi připadá, s ohledem na statistiku kriminality v okrese Chomutov, jako velké plýtvání sil. Myslím si, že by se policisté měli věnovat mnohem závažnějším přečinům a nikoliv této pseudokauze uražené ješitnosti Romana Housky. Je mi líto, že pan Houska nemá jako funkcionář ČSSD dostatek odpovědnosti, aby nezatěžoval již tak přetíženou chomutovskou policii svými pseudožalobami. Bohužel, možná tak však činí záměrně, aby ta neměla čas na šetření jeho lumpáren, o nichž si už vypráví i za hranicemi kraje. Ale na každého jednou dojde a tato žaloba mlýnské kameny nezastaví…

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: ČSSD, Roman Houska

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.