Jiří Paroubek: Rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka…

obrazek
7.6.2013 11:28
Není to tak dlouho, co ministr Kalousek neomaleně a musím říci, že i vtipně filosofoval o potenciální šavli pana prezidenta zavěšené vedle koruny a žezla českých králů při „odemykání“ korunovačních předmětů na Hradě. Jak se zdá, pan prezident byl při zmíněné akci opravdu silně z formy. Včera v podvečer jsem poslouchal oduševnělé úvahy páně ministra financí Kalouska na téma daňové úlevy firmám a živnostníkům zasaženým povodní. Moc jsem jeho kakofonní výklad nepochopil.

Pan ministr na dálku bojoval nejen s mluvčím vlády, ale zejména s vlastní indispozicí. Bylo to příjemné rozptýlení jej slyšet tak roztomile blábolivého. Jak by to řekl rytmistr König z Písku v Osudech dobrého vojáka Švejka, pokud by na něj pan ministr při svém rétorickém výkonu omylem dýchl: (zjistiv nesporně situaci svým bystrým, zkušeným čichem), „rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka a vanilková“. 

Zkrátka, někteří pánové z vlády by neměli tak mocně chlastat. Smutný je už sám obraz vlády za tři roky její zkázonosné činnosti. Nechci ani vědět, zda ministr financí dostal za svůj bravurní rétorický výkon v Radiožurnálu šavli největšího chlastometra TOP 09, případně celé vlády od svého představeného, kterým je sám knížepán.

Bylo by jen škoda, kdyby pan ministr po svém vynikajícím výkonu v Radiožurnálu, který nepochopila a tedy brala vážně snad jen tázající se redaktorka, chtěl pro velkou ostudu skončit. A sekat áčka dokud ho z vlády nevyhodí. Chci ho ubezpečit, že po jeho včerejší nesmírné ostudě udělá někdo z pánů z vlády třeba ještě dnes ostudu ještě větší. A na tu předcházející ostudu se zapomene. Tak to u této vlády prostě chodí.

Pokud jde o Nečasovu vládu, máme jednu jinou jistotu. S žádnou další už taková sranda nebude.

Snad si jen pan ministr financí pro svoje sólové vystoupení mohl počkat na vhodnější dobu, až tisíce či desetitisíce lidí nebudou při stále probíhajících povodních řešit své nejzákladnější životní potřeby.

Mravní zchátralost téhle vlády vskutku nezná mezí.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

 Jak na internetu vidno, metla lidstva již s panem Kalouskem pořádně zametá.

novotny

Zažil jsem ožralého náměstka ministra obrany Kalouska na výstavě bezpečnostních technologií IDET v Brně někdy v roce 1995. Tehdy byl za bílého dne na šrot, měl vykasanou košili z kalhot a když se k němu někdo přiblížil, posílal ho do prdele. Manažeři BVV se ho snažili zahnat někam dále, ale marně. Běhal kolem vodotrysku u vstupní brány BVV.
To, že dneska tvrdí, že si dal při řešení svých zatopených nemovitostí v Bechyni jen dvě skleničky, tak tím myslel asi jen ty dvě poslední, z rozhovoru vyplývá, že byl taky na šrot.. To je typická omluva alhoholiků, řekl bych až diagnóza alhoholismu... ministr financí ČR by asi neměl takovou diagnózu mít, zvláště, když je ekonomika státu v permanentní krizi.