Jiří Paroubek: Steigerwald s Honzejkem se nežinýrují

obrazek
21.3.2012 12:25
Novinářští šmokové Honzejk z Bakalových HN a bývalý obchodník se zbraněmi Steigerwald ve svých článcích v denním tisku útočí na opozici proto, že se odvážila vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Oba pánové redaktoři mají – stejně jako někteří popletení koaliční poslanci – svéráznou představu o demokracii. Tak trochu kimirsenovskou. Opozice se má s vládou držet za ruce a společně pět sborové písně...

Spíše by oba pány měl zajímat zcela katastrofální pokles podpory vlády ve veřejnosti hluboko pod 20% (!). Vláda je zcela nekompetentní v běžných otázkách řízení země i např. v otázkách evropské integrace. Hloupě koncipované vládní tzv. reformy rozdělily společnost a dále v ní zvyšují napětí.

Vláda rozdělila společnost zřejmě zcela záměrně na část bohatší (a menší) avšak aktivní a chudší, která je tlačena k nezájmu o veřejné záležitosti. Cílem vlády není harmonizace společnosti, ale její rozdělení. Již zmíněné tenze mohou ve svých důsledcích, pokud vláda zásadně nezmění svůj postup, přerůst do sociálních konfliktů a nepokojů.

To, že je zaslepena a ideologicky předpojatá vláda mě vcelku nepřekvapuje, ale alespoň někteří novináři by mohli projevit jistou jasnozřivost.

Oba redaktoři se vrací k pádu prohnilé a naprosto zkorumpované Topolánkovy vlády. Prý jsem se klepal strachy, co nastane, když vláda padne (a Sobotka teď úplně stejně). Odkážu oba pány na své paměti Plnou parou v politice, kde uvádím rozsáhlé citace z mého projevu, který předcházel Topolánkově pádu.

V zásadě se to, co jsem tehdy říkal, dá shrnout do dvou základních bodů:

1. po pádu zprofanované Topolánkovy vlády nastane čas na vytvoření úřednické vlády v dohodě politických stran ve sněmovně

2. budou vyhlášeny mimořádné volby do sněmovny.

Úřednická vláda skutečně vznikla a byla dobrým východiskem z patu, který byl ve sněmovně. Bylo to dobré řešení, postavené na kompromisu zejména dvou největších stran ČSSD a ODS, kdy vzniklý úřednický kabinet kvalitně dokončil evropské předsednictví a připravil alespoň nějaká opatření k boji s krizí (toho Topolánek a spol. nebyli schopni).

Také mimořádné sněmovní volby byly stranami dohodnuty na říjen roku 2009. To, že byly Ústavním soudem později (v září 2009) zrušeny, protože hrozilo výrazné vítězství levice, to je již jiný příběh.

Redaktor Honzejk zkresluje – ani on přece nemůže být tak hloupý, aby nevěděl, že lže – i výsledek voleb do sněmovny. Byl jsem ve volbách do sněmovny v květnu 2010 v čele vítězné a nikoliv poražené strany. Odstoupil jsem z funkce předsedy ČSSD mj. také proto, že jsem nechtěl vůbec jednat o možné koalici s ABL-VV a jejími pohlaváry Bártou a Johnem. Schwarzenberg s Nečasem s podporou prezidenta Klause vládu s touto podivnou mocenskou skupinou šmíráků ustavili. Je mi jich líto. V příštích volbách česká pravice zcela shoří.

Kdyby včera Nečasova vláda padla, otevřelo by to cestu k mimořádným sněmovním volbám.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Paní Vašková,

jsem to ale popleta! A to jsem komentář nejprve nadepsal "Paní Chrtková", nějak jste mi ji stylem připoměla, a potom jsem to takhle blbě opravil. Omlouvám se. Ale svrhnout špatnou vládu, pak prohrát volby a umožnit vznik ještě horší, tak to je opravdový majsterštyk. Volil jsem lidovce. O kvalitách vedení soc. dem. jsem měl pochyby a ty se na tomto vebu potvrdily z míst nejvyších.

lenka-vaskova

Pane Kulíku, jste popleta, což dokazuje i to, že nedokážete správně napsat oslovení. ČSSD pod vedením Jiřího Paroubka přeci nešlo o vlastní vládu, ale o předčasné volby. To bylo dohodnuto i s odchozí vládou tak, že vládu převzala vláda úřednická. Tak proč by měl Jiří Paroubek sestavovat vládu? Plácáte naprosté nesmysly... Zajímalo by mne, koho jste v roce 2010 volil. Že byste byl jeden z těch, kteří se nechali zmást VV?:-)

rku

Paní Konečná,

mýlíte se. Úřednická vláda nešla ruku v ruce se svržením vlády, pokud by si Paroubek dokázal získat podporu 101 poslanců, mohl vládu sestavit on. Svalovat neůspěch ve volbách jednou na Kubiceho, podruhé na ústavní soud a potřetí na slabé spolupracovníky je směšné. Neúspěch ve volbách (a nemám z něj radost) byl důsledek špatné volební kampaně-příliš plakátů a bilbordů (ještě že na ně byla 90% sleva) směšná vystoupení na náměstích atd.. A v neposlední řadě velkohubost Paroubka-v diskusi se mi nikdo nevyrovná, naše jasné vítězství- a za  dva roky po krajských volbách lidé poznali, že k přesunům majetků ze státního k soukromému mají někteří krajští funkcionáři soc. dem. stejně blízko jako ODS. A Ústavní soud musí na stižnost reagovat, byť ji dal jedinný poslanec ČSSD- také to svědčí o špatném výběru lidí na kandidátky.

Číst a počitat trochu umím a příspěvky na tomto portálu mě nijak neznervozňuji. (mimo Vrány- Orla)

 

lenka-vaskova

Pane Kulíku, nevím, kde to žijete a umíte vůbec číst? Ruku v ruce se svržením Topolánkovy vlády šel přeci vznik úřednického kabinetu, který by zemi dovedl do předčasných voleb. Jak by vlastně mohla socdem poté sestavitvlastní vládu? To by přeci nebylo fakticky ani možné. Prověřte si znalosti... Co se týče jednání Ústavního soudu, pokud říkáte, že nejednal plánovitě a proti levici, asi si si neumíte spočítat, že 1+1=2. Ústavní soud přeci reagoval na stížnost jediného poslance, navíc pana Melčáka, který za podivných okolností vládu v roce 2007 podpořil a umožnil tak její vznik. A Vaše blafy, pane Kulíku, o tom, jak si může někdo myslet, že by socdem v roce 2009 vyhrála volby? Byl by to přeci podobný scénář, jako na Slovensku. Vládu sestavila pravice, totálně zklamala, přišly na řadu předčasné volby a v nich vyhrála drtivě levice. Odložením voleb z roku 2009 na rok 2010 tak prakticky Ústavní soud vytvořil prostor pro Věci veřejné a posílení TOP 09, nemluvě o straně pana Zemana. Jak to dopadlo, to víme všichni...

Pane Kulíku, nevím, proč na tento portál vůbec chodíte, když jen všechno a všechny kritizujete? Nebylo by pro Vás lepší prostě sem nechodit a ušetřit si tak své nervy? Evidentně to zde není pro Vaše psychické zdraví dobré...

racek

O tom kdo jsou vůdci VV a kdo za nimi stojí se moc dobře vědělo. Několikrát to prokecl Topolánek, ano, o těch pražských kmotřích, o kšeftech p.Johna v televizi Nova či VZP a ten slavnej Bártův projev o průniku ABL do politiky byl znám tak půl roku před volbami. Vše prosím přesně a hlasitě v denním tisku či televizi. Stačilo si číst i něco jiného než pořád jen o Paroubkově bradavici či vejcích na demonstracích, případně o Nečasově přezdívce pan čistý a tak.

Kalousek dříve vystupoval na bilboardech jako lidumil s heslem 7000 MAMINKÁM či bdoporučoval socanům zvýšit deficit ... Tím pravičákem se stál až když opradu zbohatl. neznámo jak, tedy, adsi známo, na Viki si to člověk mohl přečíst ... no to víte, má tedka nové povinnosti ... chránit a rozmnožovat nabyté. Ovšem je to asi jediný ministr vlády, který alespoň tuší, co a proč to dělá.

Ústavní soud ty volby opravdu podřízl. Dal totiž čas tisku a televizi rozvinot dosti nechutnou kampaň proti socanům. Samozřejmě, kdyby tam nebyl Paroubek, stejně by dopadl Sobotka , no prostě každý. Existují jen dva lidé u nás, kteří by to ustáli.

ovšem, u obou se jedná o jedince s přebujelým EGO.

Prostě, je to tak. Ovšem, nejvíc pozornosti bych teď věnoval studiu reforem a možnostem jejich zrušení. No a ústavnímu soudu, víte? Tam se to totiž v budoucnu odehraje. A socani mají jedinečnou šanci to změnit. Jedinečnou. Snad to alespoň tuší. 

 

rku

Zkusím si zahrát na polytologa.

Svržení Topolánkovy vlády asi opravdu nebylo to nejlepší, zvláště když soc. dem. nebyla sama schopna postavit vládu novou. Kdyby dva roky počkala, mohla ji naštvanost lidí , a ta by v době krize jistě přišla, zajistit lepší volební výsledek. Taktizování s datem voleb stranu také poškodilo. Že ústavní soud zrušil volby v 2009 kvůli strachu z vítězství levice je úplný nesmysl. A jak  si někdo může být jistý, že by levice vyhrála? Vždyť v 2010 Paroubek vyhlašoval, že vítězství ČSSD je jisté a zavlaje nám nad hlavami jako rudá záře ranní- a jak to dopadlo. Že Paroubek odstoupil aby nemusel jednat o koalici s VV, tak tomu nevěřím vůbec. VV se totiž před volbami prezentovala levicově (to tvrdí sám pan Paroubek) a co jsou zač její vůdcové se  ještě nevědělo. A v poslední vládě ČSSD bylo nabízeno místo Kalouskovi, o kterém se již tenkrát vědělo že je asociál. Takž jsem přsvědčen, že soc. dem. si prohrála volby sama.