Jiří Paroubek: V. Bárta, K. Kočí inspirují intelektuálně M. Zemana

18.4.2011 12:14
Už i v Právu redaktor Hanák došel v sobotním reakčním komentáři k záměru, že k moci se „Nečasova vláda probubnovala palbou o řecké lži“. Bravo. Vzpomínám, jak stejný redaktor před rokem doporučoval veřejnosti volbu menších politických stran na úkor těch velkých. Rozuměj správně: na úkor ČSSD. Že prý to zachrání republiku a její vývoj. Zachraňují, jen co je pravda. Takové Věci veřejné bojují proti kmotrům všeho druhu tak, že používají progresivní investigativní metody. Šmírování, štěnice, tajné nahrávání (bývalých) bližních apod. Půvabné.

Je to žumpa, pokleslost velké části politické třídy země. Těch, co to dělají i těch, co to zakrývají. A skvěle jim v tom před rokem i teď asistovala česká média. Nepluralitní charakter českých médií způsobuje jejich dvojí metr.

V krátké době jsem četl již druhý rozhovor s M. Zemanem. Jak jsem pochopil, horkým kandidátem na českého prezidenta. Přeji mu to, musí se na Vysočině ukrutně nudit, potřebuje rozptýlení.

Před čtrnácti dny Milošovi kladla B. Tachecí v MFD sugestivní otázky na historickou roli V. Bárty v české společnosti. Bylo to před provalením smutné kauzy o uplácení ústavních činitelů, která dříve nebo později povede k odchodu V. Bárty z vysoké politiky.

Fenomenálně nadějnému mladému muži V. Bártovi věnoval M. Zeman zhruba čtvrtinu rozhovoru s Tachecí. Další významnou část rozhovoru věnoval mé osobě. Nechápu proč, nechci kandidovat proti Zemanovi na prezidenta. Bárta bude jistě Milošův skvělý impresário v prezidentské volbě a vynikající politický partner. Nechápu příliš B. Tachecí, vím, že jsem již dvakrát nevyužil její jistě dobře míněný zájem uskutečnit se mnou rozhovor. Takový rozhovor s B. Tachecí a v MFD nemá totiž žádnou cenu. V každém případě by se publikum v následných komentářích v MFD dozvěděl, že jsem zhrzený a zapšklý. Přičemž rozhovor B. Tachecí by byl brán jako jasný důkaz mé nekonečné zhrzenosti, arogance, papalášství etc..

M. Zeman se ve svém nejnovějším rozhovoru v nedělním Blesku pohoršuje, že vláda P. Nečase je plná neschopných individuí. Ale Miloši, vzpomeň si, jak to bylo před rokem.

Celá 4% Zemanovy strany sice nestačila k proniknutí do sněmovny, ale poškodila pochopitelně ČSSD a její volební výsledky. A o to přece šlo. Zabránit sestavení vlády ČSSD. Tak jako v lednu 2007 šlo o podporu Topolánkovy vlády skrze Zemanova pobočníka M. Šloufa a jím získané „borce“ poslance Pohanku a Melčáka. A tyhle dvě individua umožnila následné řádění Topolánkovy vlády.

Miloš v rozhovoru v Blesku sugestivně hovoří o kmotrech. Ne v dobrém, pochopitelně. A co takhle Mirek Šlouf, Miloši? Jak toho bys charakterizoval? Altruista? Skaut? Idealista? Anebo velký kmotr či superkmotr?

M. Zeman vůbec nikdy nemystifikuje, ani trochu. V rozhovoru tvrdí, že návštěva V. Bárty u něj na chalupě byla překvapivá. Vlastně o ní předem nevěděl. Zejména tím, že byla doprovázena příjezdem novinářů. Redaktor Ovčáček z Práva se u Zemanů na Vysočině objevil úplnou náhodou a Milošova společná fotografie s Bártou v Právu vlastně nebyla vůbec záměrem. Tak jako pár týdnů před tím, když redaktor Ovčáček jel úplnou náhodou kolem budovy, kde M. Zeman předával (jaká náhoda) dar k narozeninám M. Gorbačovovi. Bylo to v Mnichově.

V rozhovoru jsme se dozvěděli, že K. Kočí způsobila celou aféru. Myslí tím zřejmě to, že K. Kočí amorálně napráskala pokus o uplácení veřejného činitele (předtím ovšem totéž nebo něco podobného sdělili užaslé veřejnosti pp. Škárka a Huml, teď již vyloučení poslanci Věcí veřejných).

A co na to Zeman? Prý „Kočí, to je takový Gross v sukni“. Nepochopil jsem. Proč do toho motá S. Grosse? Nevím, že by se S. Gross snižoval k praktikám ABL – Věci veřejné? Nevšiml jsem si toho. Zato Miloš má nového kámoše, V. Bártu.

Proč jen se ten velký muž Zeman definitivně chce stát malým?

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: Ovčáček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
No, pane Šebek, Řekům bych doporučil se obrátit o radu do Japonska, Itálie nebo i do USA. Jejich parametry jsou obdobné.
josef_smolik
Pane Šebeku,nic nemusíte odebírat.Ale ta Mladá fronta,kterou jistě čtete,jak v rudém,tak modrém provedení by poznamenala každého... Já si přečíst komentář Steigerwalda,tak začnu nenávidět i mé oblíbené gorily v pražské ZOO a toho bych se nechtěl dožít...
antoninsebek
Pane expremiére a expředsedo,
reagovat na tak dlouhý článek je mimo moje časové možnosti.
Jen k jedné věci:
V úvodu se zmiňujete o "řecké lži".
Protože tady není žádný Vám vyhovující sociálnědemokratický deník, musím odebírat MF Dnes. Omlouvám se, ale čtu tam jenom statistiky a také průzkumy voličů. Od renomovaných firem.

Dnes, v deníku Dnes na straně C/2 je graf,
na kterém je taková modrá stoupající klikatá čára.
Nadpis zní: "Za kolik si Řecko půjčuje".
Je uveden i pramen: Bloomberg.
Úrok 10-tiletého řeckého státního dluhopisu v dubnu 2011
činí pouhých 14,59. (slovy: čtrnáctcelých, padesátdevět setin)
Myslím že to je v procentech za rok.
Alespoň nás to na VŠE Praha učili.
Mne, Vás i Miloše Zemana.
Ale možná to je lež, řízená provokace a spiknutí.
Od Bloomberga.
Máme s Řeky letos vyjímečna společné velikonoční svátky,
možná se tam za známou vypravíte či ona sem.
Poraďte jí, jak z toho ven.
josef_smolik
Ještě k paní Tachecí. Myslím,že s ní by se měl setkat jen muž,který si začíná myslet,že si dobře nevybral manželku,aby vystřízlivěl!!! S hysterickou a černobíle orientovanou ženou není možné vést vyvážený rozhovor. Buď budete adorován a nebo umlácen.Nic mezi tím!!!
josef_smolik
Pro mě snad už Zeman nemůže být menším.Ještě Vás doplním,že Zemanův přítel Šlouf se aktivně podílel při druhé prezidentské volbě dalšího Milošova kamaráda Klause. Jeho dcera studuje u Klausova syna,manželka pracuje na Hradě,což jsou také možná náhody,tak jako Bártova návštěva...Miloš je i špatný prognostik,protože jinak jsem přesvědčen,že by se jinak s Bártou nesešel. I jím nejdříve prosazovaný Gross je proti Kočí velký politik,ale Zemanova nenávist, snad nemá hranice,čemuž jsem po Grossově a Topolánkově zradě docela rozuměl,ale dnes si začínám myslet,že Gross možná měl obavy,aby na Hradě nebyl Jelcin z Kolína...A zachoval se pragmaticky a navíc byl ještě Václav fešák a věděl,že tužku by stejně dostal...Ale,jak jsem psal do Chile ho už poslal Šlouf,což znamená i malý Miloš!!! A mám pocit,že být na Klausovi,tak o svém nástupci má jasno!!!!!
1rytir
Zajímavý postřeh se možná dostane do vyšší dimenze, když zjistíme, že podobné názory na příčiny současné politické krize a především samotného Víta Bártu má stejně jako Miloš Zeman i prezident Václav Klaus. Dva superdinosauři podporují VV a její praktiky. Je třeba ještě něco dodávat?