Jiří Paroubek: Vedle majetku husitské církve se chci zmocnit i pokladu Jana Žižky z Trocnova!

obrazek
20.7.2012 10:43
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna prohlásil, že za schválení církevních restitucí mohu já a Jiří Šlégr, protože opozici chyběly dva hlasy. Jen tak potvrdil to, co jsem o něm vždy říkal - že je to „dobrý muž se špatnou hlavou“. Časté údery do hlavy v jeho oblíbeném sportu, boxu, to (jak každý lékař ví) s sebou totiž bohužel nese i daň v podobě výpadků soustředění a občasných výroků mimo realitu. Dávky lexaurinu, jak je vidět, už nezabírají. Budu proto k Jaroslavu Foldynovi shovívavý a nebudu požadovat za nepravdy ani omluvu. V jeho případě se totiž nejedná o lež...

Předně, já jsem byl na jednání o církevních restitucích řádně omluven a také vypárován poslankyní ODS Janou Černochovou. Jiří Šlégr přítomen na hlasování byl a hlasoval proti církevním restitucím, což je doložitelné ze záznamu hlasování. Vzhledem k tomu, že byl Jaroslav Foldyna přítomen a dokonce s Jiřím Šlégrem před hlasováním mluvil – konkrétně se mu omlouval za to, že jej předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nutí k vystoupení na adresu mojí neúčasti – považuji to jen za další důkaz toho, že Jarda Foldyna už není žádná těžká váha. Časté údery pěstí a lexauriny prostě dělají své...

Chudák Jarda Foldyna ani nepostřehl, že na hlasování o církevních restitucích chyběli tři poslanci ČSSD: Václav Klučka, Alfréd Michalík a Antonín Seďa a pokud tedy někdo nese odpovědnost za schválení církevních restitucí, je to opět jen a pouze ČSSD, která si z nich chce udělat předvolební divadlo a fíkový list svých korupčních skandálů pro krajské volby.

Je zřejmé, že Bohuslav Sobotka má s Jaroslavem Foldynou velké plány. O výměně na kandidátce ČSSD v Ústeckém kraji si totiž štěbetají už i vrabci na střeše a je zřejmé, že to má být právě "lexaurinový boxer" Foldyna, kdo má nahradit náměstka hejtmanky Vaňhové Pavla Koudu, který se dostal do nemilosti pro podezření z vyšetřování policií. O stoupající nervozitě mezi ústeckými sociálními demokraty svědčí i nedávná příhoda ze setkání špiček ústeckých sociálních a občanských demokratů, na níž si měli pánové Houska - partner hejtmanky Vaňhové a symbol ústecké ČSSD - a právě Kouda v družném, přátelském objetí pod krkem vysvětlovat následky případného Koudova nedobrovolného odchodu z kandidátky pro krajské volby.
Prohlašuji, že národní socialisté by takovou výměnu na krajské kandidátce ČSSD uvítali, neboť Jaroslav Foldyna zcela jistě napáchá méně hmotné škody, než současné vedení ústecké ČSSD a navíc vždy hezky mluvil o svých kolezích ze strany...

Co se týče výroků o tom, že se já a mí blízcí máme podílet na správě majetku Církve československé husitské, konstatuji, že se vedle toho chci zmocnit ještě i pokladu Jana Žižky z Trocnova. Ten pochází ze zlatých předmětů, mincí a drahokamů, jichž se měl slavný husitský hejtman zmocnit v katolických klášterech.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: církevní restituce, ČSSD

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Martin Konečný

Myslím, že Jarda napáchá úplně stejné škody, protože u něj je to o následcích boxu a u současných krajských špiček o záměru a cíli. Obé není do budoucna k prospěchu věci. Lexaurin je jak vidět u špiček ČSSD oblíbeným lékem. A čím vyšší tím toho asi bere víc :-)))) ( myšleno vyšší vzrůstem) .