Jiří Paroubek: Žalovat hlavu státu za velezradu je za hranou únosnosti

obrazek
5.3.2013 10:45
Včerejší schválení ústavní žaloby za velezradu na prezidenta Klause v Senátu Parlamentu ČR považuji za zcela zbytečný krok. Končící prezident Václav Klaus sice učinil počátkem tohoto roku velmi nevhodný krok v podobě amnestie, avšak žádný reálný dopad vzhledem k amnestii ústavní stížnost mít nemůže. Jediný, kdo může být postižen případným vyhověním této žalobě ze strany Ústavního soudu, bude Václav Klaus.

Bytostně nesouhlasím zejména s článkem II prezidentské amnestie, který umožnil faktickou beztrestnost dlouhé řady tunelářů, podvodníků a šibalů skutečně velkého formátu, kteří okradli nejen stát, ale i stovky či tisíce slušných občanů naší země. A to v řádu desítek miliard korun. To je smutný konec éry Václava Klause.

Na druhé straně žaloba na hlavu státu za velezradu je podle mého názoru za hranou únosnosti. Mohu s Václavem Klausem v mnohém nesouhlasit, ale za zrádce národa jej přes všechna jeho negativa považovat nemohu. Obávám se, že celá tato akce není vedena z upřímného přesvědčení, ale spíše z vidiny politického zisku několika jednotlivců.

Znovu opakuji, že odsouzení Václava Klause by mělo být v tomto případě vedeno pouze v rovině morálního odsouzení. Jedinou pozitivní stránkou v celé této věci je, že Ústavní soud bude muset do budoucna interpretovat jak využití prezidentské amnestie, tak i způsob velezrady ze strany prezidenta.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Pane Paroubku, Vy jste ten post neměl opouštět. Právě nyní je to vidět. Tohle byste nedopustil.

Znovu opakuji, že nejsem agent pana V. K. staršího. Nesouhlas s řadou jeho stanovisek nedává nikomu (ani Senilátu) právo se takhle chovat. Nadto pár dnů před skončením jeho 23-leté politické kariéry. Proč tedy  ti "hrdinové" nezasáhli dříve a třeba opakovaně? To by bylo na férovku. Ale takhle? TAKHLE JE TO UBOHOST.

Mimochodem: všimli jste si jisté souvislosti? Tzv. Sarajevský atentát byl spáchán AŽ KDYŽ byl V.K. mimo republiku. Tento současný dělostřelecký atak byl úmyslně a zbaběle spáchán na poslední chvíli, aby již obrana prezidenta VE FUNKCI byla vyloučena.