Jiří Paroubek: Zvyšování platů politiků v době krize je nemravné

obrazek
19.12.2012 11:38
Národní socialisté odsuzují faktické zvyšování platů politiků, které včera odhlasovala Poslanecká sněmovna. V době, kdy má většina českých rodin hluboko do kapsy, kdy vláda drakonicky šetří na nízkopříjmových a středně-příjmových vrstvách obyvatel, kdy rostou základní životní náklady a klesají reálné mzdy a důchody a klesá výkon českého hospodářství, to považujeme za nemravné.

Jako poslanec jsem jednoznačně hlasoval proti tomuto zákonu. Nepřítomný poslanec nár. soc. strany Jiří Šlégr byl vypárovaný. Ani on tedy nehlasoval pro přijetí. Svým hlasem proti novele zákona o platu představitelů státní moci ve schválené podobě jsem vyjádřil názor všech národních socialistů. 

Poslanci vládní koalice, ale také všichni ti, kteří se při hlasování – ač přítomni ve sněmovně – odhlásili, se musí právem před obyčejnými občany stydět. Nikdo se už nemůže divit, že z práce politika se stala práce opovrhovaná. Absurdita naprosto neopodstatněného a cynicky a téměř potajmu prosazeného zvyšování platů politiků je umocněna předvánoční atmosférou. Každý, kdo hlasoval pro přijetí tohoto návrhu který znamená nárůst platů poslanců, by se měl stydět.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Co čekáte prosím vás , až na výjimky, od psychpopatických bolševiků? Pokud bych měl přijmout tezi o tom, že obsazení sněmovny je obrazem společnosti, potom pomoz Pán Bůh našemu národu -(

antoninsebek

MŮŽE se bohužel stát, že se ekonomická krize ještě prohloubí. Neboť v rámci EU se nedělá nic významného proti její eskalaci. Pouze se krátí rozpočtové výdaje, to je moc málo. Koalici zřejmě jedna "přesdržka" v krajských volbách nestačila.

Co se však URČITĚ stane, bude to, že si někdo dá tu (v podstatě jednoduchou) práci, aby zjistil, který z pánů poslanců hlasoval ve SVŮJ FINANČNÍ PROSPĚCH. V době, kdy je těžko a kdy by tedy právě měl jít příkladem.  Volby se blíží a není problém ten přehled umístit na internetu. Docela dobrý podklad pro "kroužkování".

klokan

   Se závěry učiněnými  poslancem panem Paroubkem lze jen souhlasit. Rovněž oceňuji, že jako poslanec, dle sdělení PL, zřejmě dnes hlasoval proti přijetí šikanozně protiústavní novely z pera nechvalně známé zákonodárkyně, absolventky plzeňských práv o ukládání sankce zákazu pobytu, úředníkem OÚ, za jakési recidivní jednání přestupců. Přesný text novely zákona se mi zatím nepodařilo dohledat, ovšem nahlédnout do  pracovního kalendáře této poslankyně ze dne 4. 1. 2011, v němž změny přestupkového zákona nastiňuje, po internetu  se umožňuje. Z pouhého takového nahlédnutí soudím, že se jedná o další populistický a nesystémový legislativní paskvil, ze strany nám zatím vládnoucích zákonodárných fanatiků. Tedy modré válcovací 101 bolšinstvo bude dnes zase excelovat a přibližovat tak předvídaný konec světa.