Jiří Šlégr: Za Davida Ratha se zavazuji zejména kvůli jeho rodině

obrazek
8.8.2012 14:36
Koncem minulého týdne jsem po setkání s právním zástupcem Davida Ratha podepsal prohlášení o záruce, čímž jsem stvrdil, že jsem ochoten převzít záruku za chování poslance Davida Ratha v případě jeho propuštění z vazby. Chci tímto svým krokem přispět k tomu, aby měl David Rath alespoň částečnou možnost většího kontaktu se svou rodinou, především se svými dvěma syny.

Jako milující otec si umím představit, jak stresující a zničující musí být pocit naprostého odloučení od dětí a blízké rodiny, který postihl Davida Ratha kvůli uvalení vazby, kdy je jeho styk s rodinou omezen na úplné minimum.

Nečiním tak jako blízký přítel Davida Ratha, nečiním tak ani proto, že bych tím chtěl vynášet jakékoliv soudy nad tím, co David Rath učinil nebo neučinil. Jsem přesvědčen o tom, že pobyt Davida Ratha ve vazbě, kdy je mu zamezen prakticky jakýkoliv styk s rodinou, není nadále nutný. Pochybuji o tom, že by chtěl David Rath uprchnout ze země. Zcela jistě také nemůže pokračovat v trestné činnosti v souvislosti s projektem rekonstrukce zámku Buštěhrad, kvůli němuž ostatně čelí vazebnímu stíhání.

Co se týče možného ovlivňování svědků: jsme dennodenně svědky – podle mého názoru naprosto skandálních – úniků částí policejního spisu do médií, což případné svědky ovlivňuje zaručeně, aniž by s tím kdokoliv něco dělal. A to ve chvíli, kdy tento spis v jeho kompletní podobě nemají ani obhájci Davida Ratha.

V neposlední řadě jsou zde příklady naprosto nerovného přístupu k využívání vazby, kdy například opilý řidič někoho srazí a nejen, že mu není odebrán řidičský průkaz, ale dobu vyšetřování tráví naprosto svobodně u moře v Chorvatsku.

Ačkoliv podstupuji riziko veřejného pohoršení tím, že se zastávám obviněného, má čest mi velí toto riziko podstoupit. Už kvůli synům a rodině Davida Ratha mi to za to stojí.

jiri-slegr
Poslanec Parlamentu ČR a bývalý hokejový obránce.
Klíčová slova: David Rath

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Dobrý den, je to jistě velice šlechetné, pomoci. Nic proti tomu.

Myslím, že jste šel dokonce o něco dál. Snažil jste se pomoci nejen svému bližnímu, ale svým bližním. Tedy nikoliv pouze jednomu, ale více osobám. Více, to znamená alespoň dvěma. Já tomu alespoň tak rozumím.

zenka
Pane Šlegr, Váš počin hodnotím vysoce - ukázal jste lidem, že empatie je krásná vlastnost.
videnak
Pane Šlegr., smekam před vami, jste nejen charakter, ale i socialně citlivy člověk zatimco Parkanova, Janoušek Bem a taky Řebiček, Klaus a Kalousek za daleko vyznamější věci si uživaji svobody tak dr. Rath jen proto,že nema ten spravny dres je izolovan od dětí a rodiny. Pane Šlegr co mam dělat abych mohl taky poskytnout zaruku,jsem bezuhony občan Rakouska, mam se obratit na vyslanectvi, nebo zajet do Prahy???ale kam ? Poraďte prosim. Ať o vině rozhodne soud a ne Nečas a jeho parťaci.