Karel Horák: Přeji vám to

obrazek
17.6.2013 17:30
Konečně! Hned se mi na dnešek lépe usínalo s pocitem, že už brzo budou pryč. Přiznám se, že naposledy jsem měl takto euforický pocit, když Milouš Jakeš „dal svou funkci k dispozici“ na zasedání předsednictva ÚV KSČ blahé paměti 24. listopadu 1989. Taky se držel jako veš. Nicméně pojďme, milá vládo, zabilancovat. Byli jste nejneoblíbenější, ba co víc – nejnenáviděnější vládou od vzniku republiky. Přestože jste nevyhráli sněmovní volby, vznikli jste jen díky mystifikacím a lžím v předvolební kampani o dluhové pasti, cestě do Řecka, dalším nesmyslům a neústavnímu postupu tehdejšího prezidenta republiky. Voliči však vaše lži, i když pozdě, prohlédli. Přeji vám to.

Od začátku jste byli jen účelový slepenec vymezený vůči Jiřímu Paroubkovi.  Proto jste nemohli společně ničeho dosáhnout, žádná idea vás nespojovala. Přeji vám to.

Vaši „stabilitu, odbornost a dostatek kvalitních person“ nejlépe dokládá fakt, že jste za tři roky vyměnili dvanáct ministrů. Měli jste jen nepatrnou podporu veřejnosti – okolo 10 procent. U vesla vás však ostudně držel jen obskurní spolek LIDEM – politická strana, jejíž veškeré členstvo se vejde do výtahu. Přeji vám to.

Vyhlásili jste politiku nulové tolerance založenou na apriorním odmítání všeho, co nevzešlo z koaličních hlav. Nesnažili jste se ani o minimální konsenzus s opozicí. Přeji vám to.

Přispěli jste k další degradaci politiky, ukázali jste názorně, že politika je řemeslo plné arogance, nečistých a kriminálních metod. Srazili jste politickou kulturu pod bod mrazu. Přeji vám to.

Ignorovali jste veřejné mínění. Přímo proti jeho vůli jste prosadili církevní restituce a důchodovou reformu. Oboje bude, doufám, zrušeno. Zbytečná práce. Přeji vám to.

Při hlasování ve Sněmovně jste se neštítili ucházet o hlas poslance Romana Pekárka, jen abyste propasírovali církevní restituce a daňový balíček. Jakmile odhlasoval, usedl do vězení. Najednou jste jej nechtěli znát. Účel světí prostředky. Přeji vám to.

V zahraničí jste byli za kašpárky. EU vás právem mnohokrát peskovala za nekvalitní práci. Přeji vám to.

Tajné služby mají díky vám tak špatnou pověst, že jim nikdo nesvěří ani informaci o tom, kolik stojí máslo na rohu. Přeji vám to.

Jako „vláda rozpočtové odpovědnosti“ jste dokázali navýšit státní dluh za tři roky o neuvěřitelných 537,4 miliardy korun. Jste fakt pašáci. Přeji vám to.

Jako „vládu boje proti korupci“ vás stíhala jedna korupční aféra za druhou, až jste nakonec na korupci také dojeli. Přeji vám to.

Paradoxně se vám podařilo jen dosáhnout toho, že pouhých 5 procent občanů je spokojeno s politickou situací a podle pouhých 46 procent občanů je současný politický režim lepší než ten předlistopadový. To je, pane, vysvědčení. Přeji vám to.

Ať se namáhám, jak se namáhám, nevzpomenu si na žádný váš úspěch. Přeji vám to.

Historicky jste znemožnili pravici, historicky jste se znemožnili všichni i jako jednotlivci. Věřím, že vaše jména si budou voliči ve volbách navěky pamatovat. Přeji vám to.

Vláda Petra Nečase budiž navždy synonymem odstrašujícího příkladu novodobého vládnutí. Přeji vám to.

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Probublává již voda i v kotlíku pro pana Ing. Kalouska ?

zenka
Dobrý den všem, myslím pane Horáku, že jednu společnou ideu jim nemůžeme upřít: a to rozkrást, co se ještě dá, případně umožnit to těm, kteří umí krást lépe (samozřejmě ne zadarmo!)! Pokud u nich bylo někdy nějaké sociální cítění, svědomí, empatie, vlastenectví ... pak tohle vše odhodili! Pod jediným mottem - já, já, já, pak dlouho nic, pak zase já....................a na konci (jestli něco zbude) ostatní občané. Mnozí z nich se zjevně začínají bát, že by mohlo dojít i na ně. A snad konečně dojde alespoň na ty největší grázly! Z. M.
Vladimír Štingl

Pane Horáku, dobrý večer. Dlouho jsem nečetl tak elegantní, jednoduché, rámcové a výstižné shrnutí problematiky - jakékoliv. Ve Vašem blogu je to o to hodnotnější, že se to týká problémů, které dopadaly na hlavy řadových občanů, jejich každodenních životů, budoucnosti nejen naší, ale především našich dětí a vnuků  a přitom naboby, arogantní grázly to snad doslova těšilo....

Velice by mě potěšilo, pokud by to touto "kauzou" a pádem Nečase NESKONČILO. Naprosto nezbytné, aby se tato země konečně začala vzpamatovávat z ran a vředů, které systémově byly tzv. pravicí "pěstovány".....

Samozřejmě, že jde především o "pimpiše", kteří končí, ti co rozhodují jako "loutkovodiči" JEDOU DÁLE a bylo by více než dobré, aby se politické šachy dohrály až k pádu "králů"..... Zatím jde o pěšáky.

Díky za Vaše shrnutí a lehkost, nadhled a přímočarost. Zdravím Vás.